Depresja , a cyklofrenia

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja , a cyklofrenia

przez leeloo 27 sie 2009, 02:36
Czy depresja z nerwicą natręctw może przejść w dwubiegunowkę ? Leczę się od 4 lat u psychiatry i biorę seroxat 60 mg dziennie i ostatnio mam problemy ze spaniem , ale nie jest to przykre jestem pobudzona i pełna pomysłow , dodam ,ze zykle śpię bardzo duzo około 12 godzin , nie budzona mogłam spac do 20 godzin. k

Re: Depresja , a cyklofrenia

przez celineczka3 27 sie 2009, 08:49
Nie powiedziałabym że może przejść, ale na pewno nerwica nie wyklucza wystąpienia psychozy do której należy cyklofrenia. Uwazam, że powinnaś powiedzieć lekarzowi o tym co się z Tobą dzieje. On oceni dokladnie co to jest i zastosuje odpowiednie leczenie.
celineczka3

przez celineczka3 31 sie 2009, 14:33
Depresja w CHAD moze przejsc. Sa czeste przypadki kiedy CHAD pojawia sie po zastosowaniu antydepresantow.
celineczka3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maggie78 04 wrz 2009, 11:35
tez sie ostatnio zastanawialam jak to jest z tym CHAD-em czy cyklofrenia... przeszlam depresje ponad rok temu, najgorsze chwile trwaly stosunkowo krotko bo jakies 3-4 miesiace i pozniej byla poprawa... leczylam sie Seronilem, lek odstawilam po jakichs 15 miesiacach leczenia, bez skutkow ubocznych. Juz nawet w trakcie leczenia miewalam tzw wahania nastroju, moze nie jakies skrajne ale bywalo ze mialam np 'normalny' tydzien, pozniej kolejny tydzien byl super, troche nawet poimprezowalam, a za pare tyg znowu nie wiadomo skad taki maly 'dolek' sie przyplatal i trwal np 2 tyg. Okresy dobrego nastroju sie wydluzaly w miare leczenia, wiec zakladalam ze tak to ma po prostu wygladac - to zdrowienie :-) Ogolnie moge powiedziec ze od poczatku tego roku bylam znowu soba - odwazna usmiechnieta dziewczyna. Nigdy jednak nie stosowalam psychoterapii. Ostatnia tabletke wzielam jakies 3 mies temu i wszystko bylo ok, do teraz. zauwazylam ze po tej zeszlorocznej depresji jestem jakby slabsza psychicznie, bardziej podatna nawet na maly stres lub niepowodzenie. Od jakichs 2 tyg mam znowu powrot lekkich lékow i takiej malej melancholii..nie nazwe tego depresja ale PRZERAZLIWIE sie boje ze to moze wrocic!! nie wiem czy dam rade walczyc z tym znowu i to jest chyba teraz przyczyna mojego stanu... to smieszne ale lek przed lekiem, deprecha i przed tym ze kazdym nastepnym razem moze byc juz tylko gorzej zwala mnie z nog... boje sie ze moze kiedys znowu bedzie tak zle ze bede chciala ze soba skonczyc. Zostalo mi pelno Xanax'u z poprzedniego epizodu wiec po troszke go lykam i daje sobie kilka dni na to ze moze wszystko bedzie ok, jak nie - to czeka mnie powrot do lekarza :-( A jak to sie ma do tematu? Tez podejrzewam u siebie cyklofrenie albo tzw depresje nawracajaca.... bo jak wytlumaczyc takie odmienne stany co kilka miesiecy? czy ja juz nigdy nie bede normalna?

przez celineczka3 05 wrz 2009, 08:34
Cyklofrenia to cos innego niz normalny tydzien-jak to nazwalas-przeplatajacy sie z dołami. Zalezy jeszcze od typu tej psychozy ale zazwyczaj sa to stany nieziemskiej euforii na zmianę z najgorszą depresja w zyciu.Bardziej wyglada to na depresja nawracajaca o podlozu nerwicowym.
celineczka3

Sortuj wg