problemy z zasypianiem??

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: problemy z zasypianiem??

przez gabriel 26 wrz 2008, 22:04
Ja gdy nie śpię całą noc(ale całą) to przez następny dzień depresja jest słabsza niż gdy mam mocny i długi sen. Czy to normalne?

przez mimi1982 27 wrz 2008, 08:47
dziwne....ja w sumie śpię fatalnie ale rano jestem w dobrej formie wstaje i mogę góry przenosić :smile: ale i tak wolałabym dospać do rana niż przeleżeć patrząc w sufit 8)
mimi1982

przez gabriel 27 wrz 2008, 10:32
Marnujesz czas młoda, nie lepiej wstac i skrobnąć coś na forum?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mimi1982 27 wrz 2008, 11:49
heh lepiej byłoby wstać ale nie kazdemu pasuje to że ja po nocach na kompie siedze :evil: więc nic nie pozostaje jak "grzecznie"leżeć :lol:
mimi1982

przez Duran84 27 wrz 2008, 13:55
Ja mam to samo... Od paru dni mam ogromne problemy ze snem... W ogole nie moge spać w nocy... W dzień to samo... Ja już powoli nie wyrabiam... :x :x :x
http://rockmaniak84.blogspot.com/ Pierwszy mój blog od dawna. O muzyce i nie tylko...

przez mimi1982 27 wrz 2008, 14:55
gabriel napisał(a):Ja gdy nie śpię całą noc(ale całą) to przez następny dzień depresja jest słabsza niż gdy mam mocny i długi sen. Czy to normalne?

gabriel zobacz co znalazłam :smile:
Obserwacje kliniczne wskazują jednak, że bezsenność w depresji może pełnić rolę jakiegoś wewnętrznego mechanizmu radzenia sobie z nią. Zaobserwowano bowiem, że pozbawienie snu na okres 1-2 nocy wyraźnie zmniejsza lub usuwa jej objawy. Niestety, efekt ten nie jest trwały.
jeśli chcesz poczytac cos wiecej
http://www.charaktery.eu/artykuly/JA-w- ... e-ma-barw/
mimi1982

przez SZAv 27 wrz 2008, 14:59
Witam
Problemy ze wstawaniem ze snem ma 90% osób w naszym położeniu ja miałem dzisiaj koszmary rano (zupełnie nie wiem co mi się śniło bo nic nie pamiętam) ale zapamiętałem ogromny huk i się zerwałem. Po pierwsze sprawdziłem gdzie jestem i czy coś się dzieje w domu okazało się, ze nic zapewne miałem jakiś sen a w zasadzie koszmar. ufff...

---- EDIT ----

A w tym co napisaliscie wyzej tez jest jakis sens odczuwam to na sobie. Kiedy śpie dłuzej jestem zmeczony i mam często depresyjny nastrój, natomiast jak śpie 5-6 godzin z przerwami jestem bardziej wypoczety.

przez buuuu 27 wrz 2008, 20:04
Ja też mam niestety ten problem. Od kilku dni nie mogę spać. Niby zasypiam normalnie ale w nocy się budzę i przeważnie leżę do rana. No to wczoraj poszłam sobie wieczorem na spacerek, przed spaniem wypiłam ciepłe mleczko, wywietrzyłam pokój i zasnęłam ale po godzinie się obudziłam i zonk. To zaczęłam czytać książkę (lekturę z czasów liceum, która mnie bardzo nudziła) niestety nie pomogło, bo przeczytałam prawie cała. Koleżanka z forum kazia_z8 poleciła mi SEDOMIX, ale jeszcze nie próbowałam więc nie wiem czy pomoże. Muszę powiedzieć, że przez jakiś czas miałam tak, że spałam w każdej wolnej chwili, po przyjściu do domu kładłam się do łóżeczka, w nocy też spałam normalnie i czułam się ciągle źle, teraz nie śpię w ogóle i jest jeszcze gorzej ciągle jestem zmęczona, wszystko mnie boli, na nic nie mam siły ani ochoty. Myślałam, że jest jakaś poprawa bo po prawie 2tygodniowej "głodówce" wrócił mi apetyt, już się cieszyłam i znowu to.. ech co za życie!

przez Spadająca_Gwiazda 01 paź 2008, 20:31
no cuż.. ja wczoraj zasnęłam jakoś tak wcześnie bo o 2 w nocy.. normalnie to zasypiam o 4.
Nie wiem skąd to się dzieje, może dlatego że siedzę w internecie i mam wrażenie że uczestniczę w życiu, że tak całkowicie nie znikłam z tego świata.

Mama ochotę na bajkę na dobranoc i usnąć niczym małe dziecko :)
Spadam jak liść, spadam niczym gwiazda. Znajdując wiarę podążam tam gdzie Ty..

przez linka 01 paź 2008, 22:12
Polecam bardzo trening autogeniczny:
Wskazania i Rady
Stan Spokoju
Praktyczne Sugestie na Rozluźnienie
Ćwiczenie Ciężkości
Ćwiczenie Ciepła
Ćwiczenie Czoła
Ćwiczenie Oddechu
Ćwiczenie Splotu Słonecznego
Ćwiczenie Serca
http://torrenty.org/torrent/240231

Naprawdę pomaga, nie tylko w zasypianiu ale w ogólnym rozluźnieniu się....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Spadająca_Gwiazda 01 paź 2008, 23:18
a co to jest jakaś książka czy kaseta do słuchania z muzyką relaksacyjną?
Spadam jak liść, spadam niczym gwiazda. Znajdując wiarę podążam tam gdzie Ty..

przez Gosiulka 12 paź 2008, 20:26
Ja tam wcale nie mogę zasnąć albo budzę się w nocy i wtedy klapa już spać nie mogę :?
Przyjaciel forum

przez mimi1982 12 paź 2008, 20:38
to jak my wszyscy
mimi1982

przez namiestnik 12 paź 2008, 20:42
Ja najlepiej śpię i jestem najbardziej senny jak nie trzeba. A jak mam spać to nie mogę.

Sortuj wg