Traumy - jak sobie radzic ??

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Traumy - jak sobie radzic ??

przez janek80 02 maja 2008, 23:22
Mam taki problem i nie latwo bedzie zaczac od poczatku .
Moze tak . 10 lat temu wprowadzilem sie z rodzicami na osiedle , ktorego szczerze nie cierpie . Nie nawizywalem tu kontaktow , nie lubilem tego miejsca , tych ludzi ( poza dilerami ;) ) . Nie jestem stad . Nie odnajduje sie tu . Po mniej -wiecej 4 latach mieszkania tu zachowalem sie dosc glupio . Nikomu nie zrobilem krzywdy , bo nie mam tego w zwyczaju . KAtuje soba siebie i swoja glowe . ALe po tym ciagnelo sie za mna takie cos , ze inni wiedza i nie traktuja mn ie powaznie . Po jakims czasie wynioslem sie stad . 1.5 roku temu wpadlem na wakacje . Oczywiscie postanowilem sie nacpac , co bylo zlym pomyslem . Gosciu ktory mi to sprzedal byl moim kumplem . To miala byc amfetamina . Zwariowalem po tym , do tego stopnia ze policja i pogotowie przyjechalo . Przez 5 dni nie wiedzialem , gdzie jestem a to co sobie wyobrazalem wydawalo mi sie prawdziwe . Ciezko to wytlumaczyc . Zrobilem z siebie idiote . WYjechalem znow . Teraz wrocilem na kilka miesiecy . To miejsce zle na mnie wplywa , dzieja sie ze mna zle rzeczy (doslownie ). Dzis dostalem odczuc , ze jestem idiota , sasiedzi sie ze mnie smieja . Od dlugiego czasu trzymam to z dala od siebie , teraz mnie dotknelo .Mimo , ze nie znam tych ludzi i sa mi obojetni , biore to do siebie . Bedzie znowu gryzc . Kiedy jestem tutaj i tak nie jestem soba , nie wychodze z domu , bo wstyd mi za siebie . Chcialem tego unknac i w koncu mnie dopadlo . Juz nie jest fajnie , juz chce stad wyjechac . Nie potrafie tutaj zyc . Wszedzie indziej potrafie. Nie jestem do konca normalny , tutaj dostalem to odczuc . Nie potrafie sie do tych ludzi usmiechac , nie potrafie z nimi gadac . Nie lubie nawet z psem wychodzic , bo nie chce mijac tych ludzi . Czuje sie tu zle . Kolejna rzecz , ktora bedzie sie za mna ciagnac .

przez Pstryk 03 maja 2008, 15:42
janek80 napisał(a):Kolejna rzecz , ktora bedzie sie za mna ciagnac .

To utnij ogon ;) A większość błędów da się naprawić. Tylko skoro Ci na tym nie zależy, to czym się przejmować :?:
Pstryk

przez yoyo 03 maja 2008, 17:18
janek80 no cóż, odczuwasz chyba zrobienie z "siebie idioty" dosyć długo i męcząco. Każdy człowiek ma swoje problemy i uwierz jesteś zerowym problemem dla obcych i w sumie pewnie pamiętaja Twoje zachowanie jako incydent, który nie jest aż tak ważny w ich życiu ;)
Daj spokój, wystarczy wstydu ważne żeby wyciągać konsekwencje i jeśli tak bardzo zależy Ci na fajnej opinii, to bądź fajny ;)
I nie chcę płakać, Panie mój
Uczyń bym była z kamienia
I pozwól mi, pozwól mi spróbować jeszcze raz
Jeszcze raz....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez szatz 03 maja 2008, 18:19
bethi napisał(a):To utnij ogon
słusznie.Ja uciełam swój jak wyniosłam się wreszcie z wioski,gdzie ludzie są straszni.Nie mogłam się odciąć od przeszłości,bo oni wszystko o mnie wiedzieli.Na nowym miejscu można wszystko zacząć od początku,to jak drugie narodziny,druga szansa.Wynieś się stamtąd.
jeszcze będzie normalnie...

przez zimbabwe 03 maja 2008, 23:08
szatz a co jeśli chłopak nie ma możliwości się wyniesienia? Niektórzy nie mają, np. z powodu finansów. Czasem pomaga zmiana wewnętrznego nastawienia, naprawdę.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez janek80 03 maja 2008, 23:24
Mam , jeszcze tylko 2 tygodnie . Nie cierpie tego miejsca . MAcie racje , lepiej to zostawic i uciac , ale ja nie umiem , przynajmniej jak tutaj jestem . Nie potrafie sie do tych ludzi usmiechac bo szczerze ich nie lubie . Nigdy nie czulem sie tutaj dobrze . Wszedzie indziej potrafie , tutaj nie .

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:24 pm ]
Dzieki za odpowiedzi , pozdrawiam :)

przez Wiedźma 04 maja 2008, 17:17
Nie wiem czy w dobrym temacie moje pytanie :roll:.

Więc... Czy można mieć fobię na punkcie własnego ojca? :shock:
Mentalny trup, zgnilizna duszy, wielki krater w piersi zamiast serca - i tylko wystawia zęby żeber w ostatniej próbie obrony...

Sortuj wg