Przeczucia/odczucia/intuicja

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Zagubiony148 12 sty 2008, 00:55
Ja mam szósty zmysł. Równowagi.
Po co nosić maskę, gdy nie ma się już twarzy?
Emil Cioran

Bo jest to znakomitym mężom nie honor, jak niewolnikom ślęczeć godzinami przy obliczeniach.
Gottfried Wilhelm Leibniz

przez Fiolka 12 sty 2008, 01:05
Kiedyś śniło mi się, że nie mogę wyłączyć gazu na kuchence. Następnego dnia pojechałyśmy z mamą do miasta. W pewnej chwili mówi do mnie że chyba gazu nie wyłączyła pod garkiem. Biegiem do domu. Garnek się spalił. Ale mieszkanie na szczęście ocalało. Innym z kolei razem siedziałam na łóżku oglądając TV. Obok leżała komórka. I tak mi coś wzrok na nią co rusz ściągało. Patrze się na komórkę, patrzę i nagle esemes przychodzi. Myślałam że zawału dostanę jak telefon zapipczał. Intuicja...taaa może i intuicja, może i przydatna umiejętność, ale ja się jej czasem boję...

przez Pstryk 12 sty 2008, 11:53
Empatia, doświadczenie życiowe - to wiele tłumaczy. Intuicja to coś w rodzaju interpretacji cinnamon_inspiration, czyli wyczuwanie pewnych rzeczy, których nie da się przewidzieć.
6 zmysł to na przykład sny prorocze Fiolki (notabene też takie miewam). Znałam również osobę, która 'słyszała' myśli (sprawdziłam wielokrotnie:!: ). To dopiero jest straszny dar :!: :!: :!: :?
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 3db 12 sty 2008, 16:55
nikt racjonalnie myslacy na powaznie tych tekstow nie wezmie
jak ktos chc to sobie wmowi wszystko, chocby i dziwne 'umiejetnosci' gdyby takie rzeczy były możliwe, zapewniam byłyby juz opisane i udokumentowane, to że ma sie jazdy na jawie moim zdaniem jest problemem natury psychicznej, zapewne nie mówilisce o tym swoim lekarzom?
3db

przez Fiolka 12 sty 2008, 17:25
Taaaa, też tak sobie mówię, za każdym razem jak mam taką fazę i zastanawiam się nad przyczynami, które kazały mi sobie samej wmówić, że przyśni mi się to a to i potem to ma się wydarzyć. Puknij się w łeb człowieku 3db. Nawet w takim kraju jak Polska policja czasem wykorzystuje do poszukiwań tzw. jasnowidzów, więc nie mów mi że to nie jest możliwe, czy też "wmówione sobie". Ja swoje tzw. jazdy na jawie traktuję z przymróżeniem oka, choć czasem mogą napędzić niezłego stracha, bo pierwsza myśl po czymś takim to faktycznie jest: "czy ja przypadkiem nie zwariowałam". Tylko że w takim razie połowa ludzkości nagle stałaby się wariatami, bo każdy ma czasem złe przeczucia, czy sny, które potem się w jakiś sposób sprawdzają. A te jak piszesz "umiejętności" zostały nie raz i nie dwa udokumentowane. Tyle że nikt nie umie tego wytłumaczyć racjonalnie, dlatego o człowieku który mieni się jasnowidzem od razu myśli się wariat, albo naciągacz. A to jest o wiele bardziej skomplikowana sprawa.

przez 3db 12 sty 2008, 17:30
mam zdanie takie jakie mam i pukał się nie będe :D
skoro uważasz ze połowa ludzkości... to masz niezłe statystyki, moim zdaniem jest to doszukiwanie się czegoś w niczym
pozdrawiam
3db

przez silly angel 12 sty 2008, 18:18
Fiolka napisał(a):Obok leżała komórka. I tak mi coś wzrok na nią co rusz ściągało. Patrze się na komórkę, patrzę i nagle esemes przychodzi.

to ja tak mam ze czuje jak wyuciagam z kieszeni telefon to jakes dwie sekundy potem dostaje sms lub ktoś dzwoni jeszcze sie tak nei zdarzyło zebym jak siegnęła po telefon to bym nei dostała albo ze dostaje wiadomosć bez wcześniejszego pomyslnia o nim...:] wg mnnie taka umiejetnośc jest super bo mozesz przewidzec co sie zaraz stanie i jezeli to bedzie cos złego to mozesz to uniknąć:] raz uniknełam dzięki temu wypadku tzn sniło mi sie ze spadłam z urwiska i wpadłam na samochód i nastepnego dni apostanowiłam nie słuchać muzyki w drodze do szkoły i dzięki bogu bo gdyby nie usłyszała pisku opn zza zakretem to bym tu dzisiaj nei pisała:]

dzieki za dar:]
wiersze jedynym moim słowem
nie mówie o swych uczuciach jeżeli nie chce ratunku

przez mark602 13 sty 2008, 00:40
Z objawow fizycznych to uderzenia ciepla ale rzadko. To tak jakby kawałek innego filmu trwający za długo by zapomneć a za krótko by zapamiętać. Zresztą jeśli mówić o 6 zmyśle to myślę że każdy na swój sposób posiada trochę inny ten zmysł. Zresztą rozmowa trochę jest bez sensu bo to tak jakby próbowało się wytłumaczyć głuchemu od urodzenia co to dźwięk - to się czuje albo nie dlatego jest to zmysł, nie można go ani słowami opisać ani przy pomocy innych środków wyrazu. Najważniejsze że się właśnie czuje. I nie ukrywam że rozmyślam też nad tym z punktu widzenia religii i Boga. I że po coś to jest .

przez Fiolka 13 sty 2008, 01:10
Z punktu widzenia religii i Boga (przynajmniej tego chrześcijańskiego) wogóle nie powinno coś takiego jak przewidywanie przyszłości istnieć, a przynajmnie teolodzy tak twierdzą....choć z drugiej strony znam księdza i doktora nauk humanistycznych, który kiedyś żartobliwie stwierdził, że teolodzy wiedzą o Bogu więcej niż on sam... ;)

przez mark602 13 sty 2008, 01:42
To chyba nie chodzi o przewidywanie przyszłości tylko o zaufanie, uwierzenie i wyzbycie sie leku i strachu. Nie ośmielam się mówić o przewidywaniu przyszłości :D

przez krolwioski 15 sty 2008, 04:39
Ja kiedys mialem tak ze jak o czyms pomyslalem to zazwyczaj sie to sprawdzalo, tylko nie chodzi o myslenie specjalne ze pomysle sobie iz wygrywam w lotka. Tylko np. samo mi sie pomyslalo ze za zakretem stoji radiowoz i zaraz glony mnie zatrzymaja, no i tak bylo. mialem tak wiele razy ze cos pomyslalem i za chwilke tak bylo... dzialalo to na krotkie odstepy czasowe, max pare minut...

przez Pstryk 15 sty 2008, 09:51
Czasami tak bywa, że podświadomość daje nam sygnały, że coś jest nie tak - w tym konkretnym przypadku, który opisałeś, że za szybko jedziesz, więc może Cię zatrzymać policja, na przykład za zakrętem ;)
Pstryk

przez krolwioski 16 sty 2008, 03:47
ale nie jechalem za szybko... nie dostalem zadnego mandatu ani nic, po prostu byli tam i mnie zatrzymali...

przez Pstryk 17 sty 2008, 19:13
Hm, mi się wydaje, że bez sensu jest dopatrywać się czegoś mistycznego w przypadku. Po co?
Pstryk

Sortuj wg