Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przeczucia/odczucia/intuicja


morpheus

Rekomendowane odpowiedzi

Z punktu widzenia religii i Boga (przynajmniej tego chrześcijańskiego) wogóle nie powinno coś takiego jak przewidywanie przyszłości istnieć, a przynajmnie teolodzy tak twierdzą....choć z drugiej strony znam księdza i doktora nauk humanistycznych, który kiedyś żartobliwie stwierdził, że teolodzy wiedzą o Bogu więcej niż on sam... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys mialem tak ze jak o czyms pomyslalem to zazwyczaj sie to sprawdzalo, tylko nie chodzi o myslenie specjalne ze pomysle sobie iz wygrywam w lotka. Tylko np. samo mi sie pomyslalo ze za zakretem stoji radiowoz i zaraz glony mnie zatrzymaja, no i tak bylo. mialem tak wiele razy ze cos pomyslalem i za chwilke tak bylo... dzialalo to na krotkie odstepy czasowe, max pare minut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak bywa, że podświadomość daje nam sygnały, że coś jest nie tak - w tym konkretnym przypadku, który opisałeś, że za szybko jedziesz, więc może Cię zatrzymać policja, na przykład za zakrętem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, można powiedzieć że wszystko tak naprawdę jest przypadkiem.

A co jeśli czujemy że to nie przypadek. Jeśli następujący po sobie szereg wydarzeń jest bardzo nieprzewidywalny lecz czuliśmy to w jakiś sposób i czujemy że ma sens. No i jasne można powiedzieć ze sobie to wszystko ubzduraliśmy ale co jeśli działania innych osób powodują i potwierdzają słuszność naszych działań i przeczuć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami przy głębokiej depresji występują objawy psychotyczne omamy, urojenia. Ja mam do tego zaburzenia schizotypowe. Powiem, Ci mark, że to było dla mnie bardzo męczące. Był czas, ze zapisałam się nawet na forum ezoteryczne i opowiadałam co mi się przydarzyło. Wszystko wydawało mi się magiczne i wzajemnie ze sobą powiązane. Nawet jakiś szelest układał się w melodię, która nie dawała mi spokoju. Owszem nie powiem miałam kilka proroczych snów, ale większość '' dziwnych zdarzeń i zachowań'' to zwykłe urojenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu rozmawiając z kobietą prowadzącą zajęcia z historii miast, na które chodzę dowiedziałam się, że ona też czasem ma sny prorocze. Tak ni z gruszki ni z pietruszki rzuciła, że czasem ma sny prorocze. Także to nie jest tak, że przeczucia i inne tego rodzaju jazdy związane są wyłącznie, czy też gł. z zaburzeniami psychicznymi. Problem zaczyna się wtedt, kiedy człowiek nie może odróżnić omamów, urojeń czy też innych zaburzeń związanych z chorobą psychiczną od tzw. przeczuć lub też zwykłego zbiegu okoliczności. Tak czy siak nie należy tego mitologizować, bo można stracić kontakt z realnym światem ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie mam żadnych omamów ani słuchowych ani wzrokowych. Bardziej polega to na snach nie jakichś proroczych ale dających do myślenia, czuciu oraz wydarzeniach życiowych. I jeśli to są jakieś zaburzenia natury psychicznej to znaczy że mam je od ok. 8-9 roku życia to znaczyło by to że wcześnie zfixowałem ;) co wydaje się mało prawdopodobne bo nie miałem większych problemów z nauką a niektórych przedmiotach byłem naprawdę niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×