ot

Hasiok.

Zbigniew Stonoga

przez iiwaa 09 sie 2016, 13:14
ego napisał(a):iiwaa, to była przenośnia, bynajmniej nie zachęcam się do dosłownego picia jabola, miałam na myśli raczej pozwolenie sobie czasem na bycie sobą ( w pewnych tam granicach), zluzowanie, a nie tylko uciekanie do wymyślonych wyższych poziomów, przyprawiania sobie samemu kolejnych gęb porządności itd

Jestem soba ;)
Nawet nie wiesz, jakie 40latki potrafia byc okropne (jak sie spotkaja przy winie) albo co niektorzy wyczyniaja na kilkudniowych konferencjach (na szczescie nie ja i nie moj maz, ale przygladac sie przygladam). Ale we wlasnym gronie, a nie afiszowac sie z tym i integrowac ze wszystkimi.
A co do prof. Miodka - zdaje sie byc pogodnym czlowiekiem ;)
Wiekszosc osob postrzega srodowisku naukowe jako hermetycznie odizolowane od innych i z wielkim zadeciem. Podczas gdy 80-letni (w 36 roku sie urodzil) profesor - byly promotor mojego meza - nie dosc, ze za duzo chleje, to jeszcze trzaska sobie operacje plastyczne i slini sie na widok kobiet, ktore moga byc jego corkami czy wnuczkami i robi sobie zdjecia ze studentkami na jakims balu (nie wyklada u nas).
Po prostu srodowisko sie z tym nie afiszuje.

Zbigniew Stonoga

przez mirunia 09 sie 2016, 13:37
iiwaa napisał(a):Jestem soba ;)
Nawet nie wiesz, jakie 40latki potrafia byc okropne (jak sie spotkaja przy winie) albo co niektorzy wyczyniaja na kilkudniowych konferencjach (na szczescie nie ja i nie moj maz, ale przygladac sie przygladam). Ale we wlasnym gronie, a nie afiszowac sie z tym i integrowac ze wszystkimi.

No to mamy Cię! Pani Dulska XXI wieku - czyli zakłamanie, obłuda i pogarda dla innych. Już lepiej nie wymieniaj tych szczegółów z życia "kulturalnego wyższych sfer" bo nie przystoi, miej trochę taktu i klasy.
A tak w ogóle to całkiem nieźle zintegrowałaś się na tym forum - trochę to dziwne. :bezradny: :mrgreen:

Zbigniew Stonoga

przez atic 09 sie 2016, 14:16
mirunia, ja też się nie integruje ze wszystkimi, no bez jaj niektórzy ludzie po prostu do siebie nie pasują.
atic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zbigniew Stonoga

przez mirunia 09 sie 2016, 15:03
atic, masz rację, to chyba normalne, że mamy swoich znajomych, w których towarzystwie czujemy się dobrze i mamy o czym porozmawiać.

ZABURZENIA

przez iiwaa 09 sie 2016, 16:53
Postaraj sie wrocic do tego, co bylo. Zmus sie do treningu.
Zaplanuj dzien, zapisz wszystko, co masz zrobic i tego sie trzymaj.
Stagnacja i prokrastynacja nie pomaga, nie dziwie sie, ze niektorzy maja depresje, skoro zamiast robic to rozmyslaja caly dzien.
Po prosty ROB, nie mysl. Trening, prysznic, paznokcie, makijaz, fryzura, sukienka, perfumy. No juz, do dziela :)

ZMUS sie raz. Zobaczysz, ze bedzie lepiej. I bedzie potem coraz latwiej.

Co do partnera - moze jest aseksualny albo ma problemy. Ja tez ostatnio myslalam co jest ze mna nie tak, a okazalo sie potem, ze klient mu grozil, ale nic mi nie powiedzial. Minely kontakty z tym typem - minal problem. Nawet nie zdawal sobie sprawy, ze tak to moge odbierac. Pogadaj z nim, ale moze Ci nie powiedziec, jesli to cos powaznego, wiec bedziesz musiala wybadac.

Czym tu sie dolowac, jestes zdolna kobieta!!! A wiem co oznacza praca na wlasny rachunek. Stresu kupa, a w pracy jestes nawet z goraczka. I zobacz, radzisz sobie ;) popatrz na ludzi siedzacych w domu na czyims utrzymaniu. Oni powinni miec dolki, nie Ty ;)

Lecz te tarczyce. Wiem jak bardzo zdrowie fizyczne wplywa na samopoczucie. Od odzywiania po choroby.

A psycholog? Bo ja wiem, czy pomaga. Ja tam chodze na ploty bo to wlasciwie moja kolezanka. Pomaga ogarniecie samej siebie i dyscyplina narzucona samej sobie.
Im mniej dyscypliny i zajec, tym gorsze samopoczucie. Najlepsze samopoczucie jak nie ma czasu na nic, tak ze jedna reka myje zeby a druga szczotkuje kota, a maluje sie w aucie ;) i szczerze Ci polecam

ZABURZENIA

przez NN4V 10 sie 2016, 09:44
iiwaa napisał(a):....Im mniej dyscypliny i zajec, tym gorsze samopoczucie. Najlepsze samopoczucie jak nie ma czasu na nic, tak ze jedna reka myje zeby a druga szczotkuje kota, a maluje sie w aucie ;) i szczerze Ci polecam

Nietrudno w ten sposób zrobić się bezrefleksyjnym automatem.
Myślę, że jak w niemal wszystkim, najlepsza jest równowaga - czyli coś pomiędzy.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Zbigniew Stonoga

przez ego 10 sie 2016, 11:00
iiwaa napisał(a):Wiekszosc osob postrzega srodowisku naukowe jako hermetycznie odizolowane od innych i z wielkim zadeciem
To postrzeganie jako zadęcie, to się właśnie bierze ze świadomości obecności zakłamania wśród tych "wyższych" sfer. Bo gdyby te profesory , doktory itd faktycznie masowo takie porządne były, a nie tylko na zewnątrz afiszujące się ze swoją porządnością, to można by ich nawet traktować jako wzór cnót do naśladowania, a tak to jak mirunia napisała, jest fałsz , obłuda, zakłamanie. A niektóre doktory, to się czują już takie porządne, że nawet wprost się z tym obnoszą...sama byłam świadkiem, jak jedna pani doktor ulała studentkę, nie dlatego bo ta nie umiała( bo umiała), tylko dlatego bo zdała już wcześniej wszystkie egzaminy na sesji, więc jeden może sobie poprawić ( dokładnie tak jej powiedziała) :lol:
A tak swoją drogą, czy ja teraz nie znieważyłam wyższych sfer, a iiwaa jak pisze, że to towarzystwo chleje? A jak ktoś pisze publicznie, że Stonoga jest głupi?

Jestem soba ;)
A miałam cichą nadzieję, że może jednak nie..czyli się jednak znów pomyliłam, sądziłam, że ta Twoja skłonność do nabijania się z ludzi, czy to mniej wykształconych, czy to mających takie czy inne problemy psychiczne czy innych życiowych nieudaczników, to tylko taka maska...ale skoro mówisz, że to jesteś prawdziwa Ty.. no cóż, mylić się jest rzeczą ludzką, a nadzieja umiera ostatnia :)

atic, a ja tam myślę, że nawet taki profesorek miałaby spore szanse na integrację z chłopkiem wsiowym, wprost proporcjonalnie zależne od ilości promili we krwi ...
No a wyższosferowa iiwaa rozmawiając ze mną, jakby nie patrzeć integruje się ze zdziwaczałym wsiowym babochłopkiem, nieudacznikiem życiowym bez wykształcenia i perspektyw życiowych i to nawet bez udziału alko :mrgreen: To myślisz atic, że mi do twarzy wśród wyższych sfer?
iiwaa, musiałam o tym tu napisać, żebyś sobie zawczasu uświadomiła w co wdeptujesz, ja nie chcę żebyś przeze mnie miała jakieś problemy z domyciem, jeszcze mi potem sprawę założysz o naruszenie czci czy co, a ja przecież kompletnie niewypłacalna jestem. :bezradny:
ego

Relacja z Bogiem - wg nauczania KrK

przez wiejskifilozof 10 sie 2016, 13:55
Refren no przecież dziś dzwoniłem,to mojej psycholog,do koleżanki.A Ty jesteś samotna,czy masz kogoś ?

ZABURZENIA

przez iiwaa 10 sie 2016, 20:45
NN4V napisał(a):
iiwaa napisał(a):....Im mniej dyscypliny i zajec, tym gorsze samopoczucie. Najlepsze samopoczucie jak nie ma czasu na nic, tak ze jedna reka myje zeby a druga szczotkuje kota, a maluje sie w aucie ;) i szczerze Ci polecam

Nietrudno w ten sposób zrobić się bezrefleksyjnym automatem.
Myślę, że jak w niemal wszystkim, najlepsza jest równowaga - czyli coś pomiędzy.

Kwestia podzielności uwagi. Mogę myśleć myjąc zęby i szczotkując kota ;)
Chodzi nie o myślenie, a o rozczulanie się nad sobą. Kiedy myślenie idzie w tym kierunku, należy je przerwać jaką mocno absorbującą aktywnością. Najlepiej zjechanie się fizycznie tak, że ma się ochotę wypić wodę nawet z psiej miski :D (moja metoda).
Nie bez przyczyny osoby regularnie uprawiające sport o wiele rzadziej cierpią na depresję.
Zresztą takie rozmyślanie i niechęć do działania jest oznaką słabości i bezsilności, a to najgorsze co może być. Złość, gniew, nienawiść są już lepsze, bo rodzą działanie - trzeba je tylko właściwie ukierunkować. Zresztą dlatego zazdroszczę Wam testosteronu (a mam niski poziom estrogenu ze względu na tryb życia i sposób odżywiania, a i tak zazdroszczę ;) ) i dlatego wolę Wasze towarzystwo, niż - często powodujące "dołki" przez te bezsensowne rozmyślanie nad tym, co jest źle - towarzystwo innych kobiet.

Zbigniew Stonoga

przez iiwaa 10 sie 2016, 21:16
T
o postrzeganie jako zadęcie, to się właśnie bierze ze świadomości obecności zakłamania wśród tych "wyższych" sfer. Bo gdyby te profesory , doktory itd faktycznie masowo takie porządne były, a nie tylko na zewnątrz afiszujące się ze swoją porządnością, to można by ich nawet traktować jako wzór cnót do naśladowania, a tak to jak mirunia napisała, jest fałsz , obłuda, zakłamanie. A niektóre doktory, to się czują już takie porządne, że nawet wprost się z tym obnoszą...sama byłam świadkiem, jak jedna pani doktor ulała studentkę, nie dlatego bo ta nie umiała( bo umiała), tylko dlatego bo zdała już wcześniej wszystkie egzaminy na sesji, więc jeden może sobie poprawić ( dokładnie tak jej powiedziała) :lol:

Mój mąż co roku puszcza 30 procent ;) Albo jak wymyślał kiedyś kazus, to musieliśmy wstać o 4 nad ranem na samolot, a on na pobudkę przedstawia mi stan faktyczny i pyta "jak zakwalifikujesz?". Kiedy odpowiedziałam, że o tej porze nijak (stan faktyczny był bardzo pogmatwany), to stwierdził, że da to na egzaminie :D
Ten rok był jakiś wyjątkowo niepokorny i na pierwszych konsultacjach po ogłoszeniu wyników chyba ze czterdziestka ich stała na tym małym korytarzu, ledwo się dopchałam do gabinetu. Genialne - nie zdać i zdenerwować swojego wykładowcę. Ku trudniejszej poprawce ;)

Nie o zachowanie chodzi, moja droga. O wiedzę i wykształcenie. Zachowanie jest bardzo zróżnicowane. Znam dobrze osobiście profesora lat 80. Pije za dużo, potrafi nas odwiedzać bez zapowiedzi o godzinie 7 rano w niedzielę, gapi się na kobiety (acz nigdy nie przekracza granicy natarczywego gapienia się, więc jest nieszkodliwy), robi sobie zdjęcia z młodymi kobietami na jakimś studenckim balu tej prywatnej uczelni, na której teraz wykłada (u nas jest na emeryturze).
Ale to moją rolą jest wiedzieć, jak zachować się wobec 80-letniego profesora i nic innego o tej 7 rano nie przechodzi mi przez gardło, jak grzeczne "dzień dobry panie profesorze, może kawy?". Bo profesor ma tyle zasług dla nauki, zresztą bez niego nie byłoby ani mojego męża, ani mnie (mówię oczywiście o uczelni).

A, jeszcze jedno - umiejętność zachowania się i przyjecia pewnych zasad. A jak to mówią - wpuść chłopa do biura, to atrament wypije. I chcą za wszelką cenę pokazać, że są ważni, tak samo jak stary ceniony profesor, co mnie w życiu by nie przyszło do głowy. Każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu.
Zresztą - byłaś kiedyś na "głośnej" rozprawie? Oglądałaś ją w tv chociaż? Widziałaś jak się "lud" zachowuje? Gwiżdże, krzyczy. Dlaczego? Bo NIE POTRAFI wyartykułować swojego zdania. Jak mi się coś nie podoba, to nie drę japy, tylko proszę sąd o udzielenie głosu. Nie PIJĘ WODY na rozprawie. Nie ŻUJĘ GUMY. Ich tego nikt nie nauczył. I sędzia się tylko denerwuje...

A tak swoją drogą, czy ja teraz nie znieważyłam wyższych sfer, a iiwaa jak pisze, że to towarzystwo chleje? A jak ktoś pisze publicznie, że Stonoga jest głupi?

Znieważenie to troszkę co innego. A Stonoga jest osobą publiczną.

A miałam cichą nadzieję, że może jednak nie..czyli się jednak znów pomyliłam, sądziłam, że ta Twoja skłonność do nabijania się z ludzi, czy to mniej wykształconych, czy to mających takie czy inne problemy psychiczne czy innych życiowych nieudaczników, to tylko taka maska...ale skoro mówisz, że to jesteś prawdziwa Ty.. no cóż, mylić się jest rzeczą ludzką, a nadzieja umiera ostatnia :)

Nabijanie się a konstatacja faktu to co innego.

a ja tam myślę, że nawet taki profesorek miałaby spore szanse na integrację z chłopkiem wsiowym, wprost proporcjonalnie zależne od ilości promili we krwi ...

Raczej nie. U niektórych ten dystans jeszcze bardziej się wówczas poglębia.

No a wyższosferowa iiwaa rozmawiając ze mną, jakby nie patrzeć integruje się ze zdziwaczałym wsiowym babochłopkiem, nieudacznikiem życiowym bez wykształcenia i perspektyw życiowych i to nawet bez udziału alko :mrgreen: To myślisz atic, że mi do twarzy wśród wyższych sfer?
iiwaa, musiałam o tym tu napisać, żebyś sobie zawczasu uświadomiła w co wdeptujesz, ja nie chcę żebyś przeze mnie miała jakieś problemy z domyciem, jeszcze mi potem sprawę założysz o naruszenie czci czy co, a ja przecież kompletnie niewypłacalna jestem. :bezradny:

1. Nie uważam się za wyższosferową
2. Sama siebie tak nazywasz
3. To chyba normalne, że ludzie przebywaja przede wszystkim w swoim środowisku
4. rozmowa a integracja to zupełnie co innego

ZABURZENIA

przez Michellea 10 sie 2016, 21:18
Eh... iiwaa, muszę Ci powiedzieć, że trochę przesadzasz. Często się nie zgadzam z NN4V, ale tym razem muszę przyznać mu rację. Na Ciebie może to działa, na innych nie musi. Są ludzie, którzy czerpią siłę życiową z intensywnej aktywności, są tacy, którzy ją czerpią z mniej intensywnych działań. Człowiek, który ma depresję, myśli samobójcze itd. oczywiście potrzebuje podejmować jakąś aktywność, ale zaharowywanie się może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Już nie mówiąc o tym, że niektórzy dostają depresji z przepracowania.

iiwaa napisał(a):Chodzi nie o myślenie, a o rozczulanie się nad sobą.
(...)
Zresztą takie rozmyślanie i niechęć do działania jest oznaką słabości i bezsilności, a to najgorsze co może być.

Depresja może dopaść każdego, silnego i słabego. "Rozczulaniem się nad sobą" bym tego nie nazwała, tak to można nazwać zwykły dołek, który dopada każdego.

Zbigniew Stonoga

przez Hans 10 sie 2016, 21:50
iiwaa, masz wyższe wykształcenie w pierwszym pokoleniu?
Feed your head
Feed your head

ZABURZENIA

przez iiwaa 10 sie 2016, 21:53
Michellea napisał(a):Eh... iiwaa, muszę Ci powiedzieć, że trochę przesadzasz. Często się nie zgadzam z NN4V, ale tym razem muszę przyznać mu rację. Na Ciebie może to działa, na innych nie musi. Są ludzie, którzy czerpią siłę życiową z intensywnej aktywności, są tacy, którzy ją czerpią z mniej intensywnych działań. Człowiek, który ma depresję, myśli samobójcze itd. oczywiście potrzebuje podejmować jakąś aktywność, ale zaharowywanie się może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Już nie mówiąc o tym, że niektórzy dostają depresji z przepracowania.

iiwaa napisał(a):Chodzi nie o myślenie, a o rozczulanie się nad sobą.
(...)
Zresztą takie rozmyślanie i niechęć do działania jest oznaką słabości i bezsilności, a to najgorsze co może być.

Depresja może dopaść każdego, silnego i słabego. "Rozczulaniem się nad sobą" bym tego nie nazwała, tak to można nazwać zwykły dołek, który dopada każdego.

Ale to, że osoby regularnie uprawiające sport są mniej narażone na choroby psychiczne, to nie mój wymysł, tylko wynik badań naukowych.

Zbigniew Stonoga

przez iiwaa 10 sie 2016, 21:55
Hans napisał(a):iiwaa, masz wyższe wykształcenie w pierwszym pokoleniu?

pochodzę z patologii, to nie jest moja rodzina. moją rodziną jest mój mąż, jego siostrzeniec i siostrzenica.

Sortuj wg