Neurolog.

Hasiok.

Neurolog.

przez tomekkk24 05 lis 2006, 15:39
mam pytanko tak sie zastanawiam bo nawkrecałem sobie BYCMOZE a moze i nie Bóg jeden to wie a wiec nawkrecałem sobie znowu jakies chorob neurologiczne typu guzy i tak dalej.chodze zakrecony,otepiały cały czas myslami jestem gdzies daleko ciagle leki ze cos jest nie tak w moim ciele.i te piepszone męty przed oczami{niby z przemeczenia}tak okulistka powiedziała.chce isc do neurologa.powiedzcie jak wygląda taka wizyta u neurologa i czy mam podstawy zeby tam isc.jakie badania robi neurolog???i czy da mi skierowanie na rezonans???

przez beatka1 05 lis 2006, 15:53
uważam, że jeżeli ma cię to uspokoić to idź do neurologa. ja tak zrobiłam, żeby poczuć się spokojniej. badanie nie jest straszne, lekarz sprawdza czy masz prawidłowe odruchy na bodźce. mi zaproponował jeszcze eeg głowy, mam przyjść do niego za 3 tygodnie. dał mi swój numer telefonu i powiedział żebym zadzwoniła w razie gdybym się źle poczuła. oczywiście zależy na jakiego lekarza trafisz. ten okazał się lepszy niż mój psychiatra, bardziej zrozumiał mój problem. ja byłam u neurologa prywatnie, nie wiem czy trzeba mieć skierowanie. pozdrawiam beata

przez telimenka 05 lis 2006, 19:59
beatka1 napisał(a):nie wiem czy trzeba mieć skierowanie

ja miałam skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Do neurologa????

przez tomekkk24 05 lis 2006, 20:39
a te badania na bodzce to jak wygladaja i czemu sluza???juz mnie ciarki przechodza...najchetniej poszedłbym sobie sam na rezonans prywatnie koszt 500 zl dalbym dwa razy tyle za pewnosc ze wyjdzie ok a tak wieczne wkrecanie chorób.tylko nie wiem czy tak by mi zrobili prywatnie...bo własciwie pójde i co powiem-zróbcie mi rezonans bo chcem???niewiem czy to dobry pomysł.

przez beatka1 06 lis 2006, 10:12
lekarz uderza młoteczkiem w nerwy na rękach i kolanach i sprawdza czy odruchy są prawidłowe. a rezonansu nie miałam robionego to nie wiem, mi tylko zaproponował eeg głowy. poza tym bada dno oka i dotykasz z amkniętymi oczami czubka nosa i jeszcze takie tam inne nie ma sie czego bać pozdrawiam

przez JanRO 07 lis 2006, 01:54
Witam .Tez tak mialem na poczatku ,marzylem po rezonansie no i poszedlem do neurologa prywatnie i dał mi skierwanie,ale najpierw bym Ci polecił badaenie EEG oraz USG naczyn dogłowowych,tylko potem jak juz zrobisz to badanie to bedziesz chcial zrobic nastepne i nastepne,dlatego trzeba sie ocknąć na czas, bo to typowy objaw nerwicy.Zamiast o rezonasie pomysl lepiej o jakies psychoterapii,bo im pozniej tym gorzej.

przez janeczka84 10 lis 2006, 14:59
Bardzo dużo jest racji w stwierdzeniu ze trzeba znac umiar w badaniach ja mam z tym duzy problem. Powiem wam z mojego wlasnego doswiadczenia- jedynym badaniem jakie wlasciwie jest sensowne to rezonans magnetyczny głowy! koniecznie to a nie tomografia, te badania bardzo roznia sie w dokładności. Jesli nic w rezonansie nie wyjdzie to jestescie zdrowi - a EEG czy badanie dna oka to tylko badania pomocnicze. Dodam ze ja mialam je wszystkie i to nic zlego. Bardzo wazne sa tez te badania ktore robi neurolog w gabinecie- czyli odruchy. Jesli one sa prawidlowe to zmniejsza szanse na to ze cokolwiek wyjdzie w innym badaniu.

przez Magda-27 10 lis 2006, 15:22
Całkowicie zgadzam się z Janeczką :D
Nie leczyłam się nigdy u psychiatry, tylko właśnie u neurologa i tez miałam rezonans głowy, ponieważ to badanie jest najdokładniejsze.
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

do neurologa

przez tomekkk24 11 lis 2006, 18:48
boje sie tego neurologa jak ognia...niby stary chlop ze mnie 25 lat na karku a panikuje jak dziecko...echhh.dzisiaj znowu cały dzień jestem jakis otepiały jakbym był obok siebie czuje ze zwariuje zaraz brak słow zeby opisac te uczucie a jednoczesnie jestem swiadomy i wiem ze taki lęk ma miejsce-jakas paranoja.i te mroczki przed oczami :cry: byłem u okulistki dwa razy juz dadała mi dno oka i usg oka nawet i podobno wszystko idealne.hee... :?: :?: :?: a jednak cos ze mna nie tak.czytałem,ze ogladajac dno oka mozna dowiedziec sie bardzo wiele o chorobach w naszym organizmie miedzy innymi o guzach glowy cukrzycy nadcisnieniu i tp.ale czy to prawda to niewiem.

przez ewa125 11 lis 2006, 19:46
tomekkk zrob badania jak cie to uspokoi ale mysle ze to jednak nerwica. uczucie ze jestes obok siebie, ze twoje zycie to sen, ze twoim cialem kieruje ktos inny, otepienie to sa objawy nerwicy. tez to mialam. mysle ze guz mozgu moze manifestowac sie innymi objawami na przyklad ze rzeczywiscie chodzisz slalomem albo sie przewracasz albo ze tracisz wzrok. w nerwicy nam sie tylko wydaje ze zle widzimy, ze zaraz zemdlejemy itd, bo jakby ktos nam kazal przeczytac jakis wyraz to na pewno bysmy go przeczytali.

po wizycie u neurologa

przez tomekkk24 16 lis 2006, 21:35
czesc nerwóski :? byłem dzisiaj u neurologa i czuje sie jeszcze gorzej niz przed wizytą niestety.opowiedziałem pani doktor cała moja wspaniałom historie i byly badania typu palec-nos i młoteczek po kolanku.diagnoza zaburzenia nerwicowo-depresyjne.zapisała mi EFECTIN I XANAX co wy na to????? wyszedłem z gabinetu i leków ciag dalszy motam sie w najprostszych czynnosciach mam wrazenie ze glupieje lub zglupieje za chwile ciągle bładze myslami mam wrazenie ze niejestem sobą jakis obłed dlaczego mnie złapalo takie gółwno-WłASNIE MNIE!!!! acha i nie dała mi skirowania na zadne baDANIA ani eeg o rezonansie nie wspomne.i mnie to zmartwilo bo bedzie nakrecania ciąg dalszy echhhhh.szkoda słow

przez EWUCHA 16 lis 2006, 22:56
WITAM CIĘ ja borykam się CHYBA z nerwicą jusz rok ,mój neurolog był leszy -narobił mi siniaków masazem i naciąganiem kręgów hm myślałam ze mi głowe urwie ,a potym wszystkim stwierdził ze jestem młoda i nerwica sama minie .fajnie pomyślałam .Ale nic z tego ,wybrałam sie więc do kardiologa -serce mam ok ,wyniki w normie ,ale problem tam w srodku był nadal ,ciągle sie coś działo ,wkońcu zdecydowałam sie na prochy które zaproponował mi lekarz -.2miesiące brałam Zomiren i Betaloc no i troche pomogło , coprawda nadal miewam złe dni i noce ale wspiera mnie mąz ,i dzieci , no i zawsze pod ręką mam ziółka i coś mocniejszego, ale myślę że damy rade wkońcu JĄ pokonać .Awięc TOMKU niedaj się głowa w góre walczmy dalej .
Pozdrawiam Cię PA :
ewucha

przez Magda-27 17 lis 2006, 10:01
Ja też sie leczyłam u neurologa, ale nic złego na moją panią doktor nie mogę powiedzieć. Oczywiście stwierdziła nerwicę ;) i przepisała velafax, który brałam tylko 4 miesiące i chyba mi przeszło. Przeszłam tez terapie grupową, którą bardzo polecam :D Naprawde mozna z tego wyjść.
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez janeczka84 17 lis 2006, 10:04
oz ty w zyciu!!!!neurolog ci kregi naciagal????przepraszam jesli to twoj jakis znajomy( ten lekazr) ale ja chodzilam na rehabilitacje przez 2 tyg (bo mialam wieeelkie spiecie mniesniowe z nerwowo) i kregow nie wolno nastawiac ani naciagac???bardzo malo ludzi umie to robic ale nawet jak juz umie to i tak bardzo ryzykowne, to moze prowadzic to zwyrodnien i dyskopatii= operacja.

Sortuj wg