Prozaiczne pytanie+za co jesz?

Hasiok.

Re: Prozaiczne pytanie

przez PinkFlower 17 sty 2011, 19:57
Ja też nie zwlekam z pójściem do lekarza. Dlatego Wam piszę że jak idę dzwonię do przychodni aby się zarejestrować to nigdy nie ma długich terminów. Jak idę do rodzinnej to żywej duszy nie ma na korytarzu, ona mnie kieruje dalej, idę do rejestracji i często jest tak że od razu idę do tego drugiego lekarza a on mi daje skierowanie na badanie- np na następny dzień. Kiedyś byłam na rtg kręgosłupa i powiedzieli mi że normalnie czeka się długo na NFZ a u nich od razu mi zrobili zdjęcie, 15 minut i były wyniki u radiologa i wizyta u niego :smile: Teraz jak chodzę to nawet się nie rejestruję, po prostu idę do gabinetu i lekarz siedzi i czeka na mnie :great:
A jakie są terminy na echo to nie mam pojęcia, nigdy nie byłam u kardiologa. Jeszcze a propo lekarzy to warto też szukać prywatnych co mają umowę z NFZ, ja tak chodzę do dentysty- ma prywatny gabinet a leczy mnie na ubezpieczenie.
PinkFlower

przez marcja 17 sty 2011, 19:59
8) : :mrgreen:

A echo 130 zl, o ile dobrze pamietam...:/

nerwicaman napisał(a): mojej mamie ktora miala zelazo na poziomie 10 jednostek(min okolo50 ) powiedzieli ze z badanami musi poczekac do stycznia(byla w grudniu) :bezradny:

Mojego kolegi matka miala tak samo z zelazem! Wzieli ja do szpitala, zeby podac dozylnie i tez momentalnie to zelazo tracila ... Nie wiem, co teraz z nia, co tam wykryto, w kazdym razie nic strasznego, bo minelo juz z 3 lata od tego czasu, a ona zyje i ma sie dobrze.

przez lakuda 17 sty 2011, 20:00
hALO!!!

temat przewodni był nieco inny... :twisted:
lakuda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcja 17 sty 2011, 20:03
Spokojnie, tylko spokojnie, juz odkladamy wszyscy czerwone flagi! :mrgreen:
Wiec 5 - 6 tys. musicie miec - to moja ostateczna odpowiedz :)

przez nerwicaman 17 sty 2011, 20:08
lakuda cicho tam ;)
marcja to akurat jest objaw czego innego, ale chodzi mi o sam fakt czekania nawet w dosc powaznych sytuacjach niekiedy

a co do tematu bez specjalnego zastanawiania npisalbym ze 10 klockow na miesiac by mnie chyba na ten moment urzadzalo, ale to tylko pieniadze(poza tym ciezko jest znalezc prace nawet za 3 na reke :bezradny: )
tylko ze kiedys w przyszlosci chcialbym miec tez dom, zeby zapalic ognisko, rozlozyc hamak kolo dmuchanego basenu, zeby dzieci mialy sie gdzie bawic, znajomi mieli gdzie rzygac po mocniejszej imprezie :lol: itd. a wtedy juz trzeba chyba wiecej jak 3 tysiace zarabiac, no chyba ze kredyt na 70 lat ;)
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

przez PinkFlower 17 sty 2011, 20:21
Wg mnie jak się ma swoje mieszkanie to 3tys na dwie osoby wystarczy na normalne życie bez ograniczeń- jest na kino, basen, jedzenie, rachunki itd na luziku, jak się mieszkanie wynajmuje to 4 tysiące, a jak się planuje brać duży kredyt to chociaż te 5tys, żeby 1tys było na spłatę rat (o ile ktoś da kredyt).
PinkFlower

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 20:28
ja stawiam na 3,5-4,5 tys . Z tym że jeżeli 3,5 to musi być pewny stały dochód .
LitrMaślanki

przez PinkFlower 17 sty 2011, 20:36
A to my nie rozmawiamy ciągle o stałych dochodach? :shock: Myślałam że jak się pracuje to się ma stałe dochody, albo przynajmniej jakiś minimalny próg comiesięczny.
PinkFlower

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 20:40
o stałych . Ale wiesz jak jest .Jest podstawa i dodatki uzależnione od rożnych spraw ;wydajność ,absencja,zysk...muchy w nosie szefa .
W wypadku własnego interesu ,też rożnie może być ,może być kilka miesęcy po 5 tys a później kilka po 1,5 tys . Nie przewidzisz tego .
LitrMaślanki

przez paradoksy 17 sty 2011, 20:47
PinkFlower napisał(a):Wg mnie jak się ma swoje mieszkanie to 3tys na dwie osoby wystarczy na normalne życie bez ograniczeń- jest na kino, basen, jedzenie, rachunki itd na luziku, jak się mieszkanie wynajmuje to 4 tysiące, a jak się planuje brać duży kredyt to chociaż te 5tys, żeby 1tys było na spłatę rat (o ile ktoś da kredyt).

no z tym się zgodzę i taką kwotę też wpisałam na początku swojego pierwszego posta...
praca 2tys/osobę to nie jest jakaś wygórowana kwota... skoro teraz najniższa krajowa wynosi 1300 ;)
paradoksy

przez Vi. 17 sty 2011, 20:56
Prąd niedlugo ma podrożeć o 80 %, bochenek chleba będzie kosztował 5 zł a benzyna już przeszła 5 zł.
http:/xxxxx - wycięto /paradoksy

Trzeba wiedzieć na kogo głosować na jesień.
Vi.

przez PinkFlower 17 sty 2011, 20:58
paradoksy napisał(a):
PinkFlower napisał(a):Wg mnie jak się ma swoje mieszkanie to 3tys na dwie osoby wystarczy na normalne życie bez ograniczeń- jest na kino, basen, jedzenie, rachunki itd na luziku, jak się mieszkanie wynajmuje to 4 tysiące, a jak się planuje brać duży kredyt to chociaż te 5tys, żeby 1tys było na spłatę rat (o ile ktoś da kredyt).

no z tym się zgodzę i taką kwotę też wpisałam na początku swojego pierwszego posta...
praca 2tys/osobę to nie jest jakaś wygórowana kwota... skoro teraz najniższa krajowa wynosi 1300 ;)

Dokładnie. Także nie ma co histeryzować że to tylko marzenia aby żyć normalnie i aby na nic nie brakowało, ale przecież to wychodzi 2tys na osobę (jeśli obie pracują) a to nie jest tak dużo do osiągnięcia jak się spojrzy realnie. A nawet za te 3tys w dwie osoby fajnie się żyje (bez dzieci) więc 1500zł na głowę to nie jest jakiś wygórowany próg nie do przeskoczenia.

Vi- prąd o 80 % ?! :shock: Boże, nie wiem jak Wy, ale ja się przerzucam na świeczki.
Ale głosowanie tutaj nic nie da- chleb drożeje bo mąka idzie w górę, mąka idzie w górę bo były słabe zbiory, a na to rząd nie ma wpływu.
PinkFlower

przez Rambo123 17 sty 2011, 21:09
Ja mam emeryturę w wysokości 4 tys. netto. Jest nas dwu i jest ciężko.Wcześniej mieliśmy razem ok.10 tys . Trudno jest się przyzwyczaić do mniejszych pieniędzy. Na razie do życia dokładamy z oszczędności. Żona otrzyma emeryturę dopiero za 4 lata. Będąc w hipo kazałem się jej zwolnić. Póżniej sam się zwolniłem. A potrafiłem dorobić dużo szmalu. Teraz jestem w depresji i o pracy mogę zapomnieć.
Wracając do tematu - delikatnie próbuję mówić małżonce że zbyt dużo wydaje. Niestety jeszcze się nie przyzwyczaiła.
Ech życie.

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 21:13
Vi. napisał(a):Prąd niedlugo ma podrożeć o 80 %, bochenek chleba będzie kosztował 5 zł a benzyna już przeszła 5 zł.
http://xxxx

Trzeba wiedzieć na kogo głosować na jesień.

To nie jest temat polityczny !!!! Zresztą co za różnica glosować na złych czarnych czy złych kolorowych :mrgreen: ?
?

[Dodane po edycji:]

Adminy proszę usunąć link do strony sygnowanej przez partie polityczną . :uklon:
LitrMaślanki

Sortuj wg