Prozaiczne pytanie+za co jesz?

Hasiok.

Re: Prozaiczne pytanie

przez Michuj 17 sty 2011, 00:12
lakuda, 105 kg
Michuj

przez lakuda 17 sty 2011, 00:13
Michuj, a wzrost? ;)
lakuda

przez shelby 17 sty 2011, 00:20
5-7tys min żeby nie narzekać. w porywach 10 tys, ale to już z super naddatkiem żeby wakacje móc wykupić w first minute i potem odkładać kieszonkowe do wydania na miejscu.. ale tak żeby na miejscu móc balować na maksa.
edit: miałam na myśli jakieś egzotyczne wakacje.
"ja składam się z części niespójnych, przeczących sobie nawzajem: jedna mówi chce stąd wyjść, druga mówi ja zostaje .."

Anafranil 150 mg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lakuda 17 sty 2011, 00:23
nie no, to jak już tak szalejemy, to ja proponuje, żeby tak facet z 15 tyś zarabiał, a kobitka, pracując dla przyjemności , zarabiała te... a, co tam.. grosze.. 5 tyś..

wtedy na waciki starczy...

no i oczywiście meiszkanie nie w bloku, tylko w domku, prawda?
lakuda

przez Michuj 17 sty 2011, 00:25
lakuda, 180
Michuj

przez soulfly89 17 sty 2011, 00:35
Na ch** komu zarabiać 10 tysięcy?
Im więcej kasy tym więcej problemów. Ja się zgadzam, że jak 2 osoby zarabiają 2-2,5 tys to jest optymalnie. Dla dorosłej osoby w PL to jest w sam raz, żeby od czasu do czasu gdzieś wyskoczyć i żeby się w głowie nie poprzewracało od nadmiaru kasy.

Poza tym moim zdaniem zorganizowane wakacje z biura podróży są masakrycznie nudne. Ale może jak ktoś nigdy nie był na wyjeździe, który sam (albo ze znajomymi) sobie zorganizował to może to się wydawać takie zaje*biste. Żeby podróżować wcale nie trzeba dużo, nawet myślę, że z ograniczonym budżetem jest dużo ciekawiej. W życiu też wtedy jest ciekawiej. Zupełnie inna perspektywa na rzeczywistość się otwiera!

Wiem co mówię, bo był taki czas, że u mnie w domu nieźle się wiodło, wakacje itd. a potem hop w drugą stronę i żyłam za 800 miesięcznie w akademiku i jakoś starczało na wszystko: nowy ciuch od czasu do czasu, telefon, bilet, wejściówki na imprezy i na picie ;) Także, naprawdę, 10 tys. to ja nawet nie chcę zarabiać. Nie wiem na co ja bym to wydawała? No chyba, że bym spłacała mieszkanie, to co innego. Ale na życie? Eee.

przez *Wiola* 17 sty 2011, 00:37
Lakuda Ale to Litr Maślanki napisał o pewnym poziomie. Pytanie nie było za jakie minimum da się przeżyć. Pewnie ,że jak człowiek musi to i za stówkę przebieduje. Ale pisał o w miare zdrowym racjonalnym odżywianiu.
Linka- ja gotuję , na mieście może raz w miesiącu coś jemy ale i to nie zawsze. Ale np moje dziecko ma cukrzycę i to jest już spory wydatek,żeby było w miarę zdrowo.
Moderator

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 00:39
soulfly89,
Ja się zgadzam, że jak 2 osoby zarabiają 2-2,5 tys to jest optymalnie.

na dwoje ..czy na głowę ? Bo napisałaś tak ,że nie rozumiem .
LitrMaślanki

przez Michuj 17 sty 2011, 00:45
Eeee ja zarabiałem 2500 i nie było rewelacji. Nie mam nikogo na utrzymaniu. 600 zł wynajem chaty+ 500 zł paliwo, 700 zł żarcie, reszta na leki i picie. Nic nie udało mi się odłożyć ;P
Michuj

przez shelby 17 sty 2011, 00:47
lakuda, 5-7tys w porywach zaznaczam w porywach do 10 tys to jest dla Ciebie szaleństwo? na dwie osoby? przy takich warunkach jakie opisał LitrMaślanki? nie w domku czy własnym mieszkaniu. żeby na wszystko, ze spokojnym sumieniem starczyło i żeby było co odłożyć? powiedz mi w jakich Ty realiach żyjesz i kto Cię utrzymuje? .. to samo soulfly89.. czy Wy zdajecie sobie sprawę ile dziś kosztuje wyjście do teatru na fajny spektakl itd?
"ja składam się z części niespójnych, przeczących sobie nawzajem: jedna mówi chce stąd wyjść, druga mówi ja zostaje .."

Anafranil 150 mg.

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 00:53
shelby, Myślę ,że 5 000 na dwoje było by na styk przy takim życiu .
A jak bym zapytał ile musicie mieć na dwie osoby ,żeby przeżyć na styk ale bez szczególnych wyrzeczeń?
LitrMaślanki

przez lakuda 17 sty 2011, 00:59
shelby,

za mieszkanie w bloku, czynsz mi wychodzi 260zł ( w tym woda) gazu nie mam; prąd - zużycie aktualnie na 2-3 osoby to ok 100zł miesięcznie to tyle z obowiązkowych opłat.

z szaleństw:
internet 6mb + tv z multimedii 80zł
piwo co wieczór 30*3 zł
karma dla psa - worek 15 kg "brit" 82 zł ( starcza na 1,5 miesiąca)

+ benzyna - to różnie.., ale samochód malutki, leciutki, poj silnika 1.0
+ jedzenie - na stołówce studenckiej masz 2daniowy obiad za 7 zł, poza tym babcia mi robi przetwory i wysyła
- no i zupa z mrożonek, jakieś 4 zł, która starczy na 2 dni
ot i moje wydatki

na dzień dzisiejszy dzieci nie mam, do kina, teatru - zniżki na legitymację studencką..

no nijak 7 tyś mi nie potrzeba
lakuda

przez shelby 17 sty 2011, 01:06
lakuda, kur*a! czytaj ze zrozumieniem! kto pisze o studenckich obiadach i zniżkach? człowieku chodzi o życie bez wyrzeczeń i bez potrzeby patrzenia czy masz prawo do zniżki czy nie!!!! zupa z mrożonek to jest zdrowe odżywianie?

LitrMaślanki te 2,5-3tys musisz mieć i nie ma zlituj. przeżyłam w życiu trochę.. od skrajnej biedy - komornicy się dobijali i do garnka nie było co włożyć do wypasu z 2-4 wyjazdami na zakup samych przyjemności (ciuchy, kosmetyki itd) (nawet do innego miasta np Kraków). po mojemu te 3tys musi być.
Ostatnio edytowano 17 sty 2011, 01:15 przez shelby, łącznie edytowano 5 razy

Anafranil 150 mg.

przez lakuda 17 sty 2011, 01:07
shelby, dobrze, przepraszam, już się nie odzywam :cry:
lakuda

Sortuj wg