Niedojrzałość psychiczna chłopa - cechy

Hasiok.

Re: Niedojrzałość psychiczna chłopa - cechy

przez soulfly89 07 lis 2010, 00:18
Paranoja napisał(a):
betty_boo napisał(a):to chyba nie zalezy od wieku...albo jest dojrzały albo nie. niektórzy nawet na starosc nie dojrzeją...

a cechy niedojrzałych facetów? proszę bardzo:
- brak ustalonych priorytetów w życiu
- niesłowność i niewiarygodność
- głupie przechwałki na różne tematy (finansowe, podrywy, alkohol, samochody, etc)
- łażenie gdzies z kolegami kosztem obowiazków rodzinnych lub pracy
- kłamstwa
- odgrywanie kogoś kim nie jest (patrz przechwałki)
- niemożność zrezygmowania z egoistycznych rozrywek po założeniu rodziny wraz ze wzrostem liczby obowiązków
- nieumiejętność odcięcia pępowiny i załatwienia spraw rodzinnych, oczekiwanie ze zrobi to kobieta

te cechy pasują zarówno do facetów jak i kobiet.

Akurat z tym się nie zgodzę. Nie słyszałam u swoich koleżanek zbyt często głupkowatych przechwałek na powyższe tematy, to raczej jednak chłopcy lubią się tak przechwalać :!: Poza tym rzeczywiście niesłowność - obiecywanie złotych gór i robienie cudownych planów a jak przychodzi co do czego to i tak spędzam czas najfajniej z przyjaciółką... ;) Skądś to znam!

Poza tym kobiety i mężczyźni są supełnie inaczej wychowywani i to potem widać w zachowaniu, także w tym jak pokazujemy naszą niedojrzałość.

Krzysiek1234 napisał(a):Skąd w kobietach tyle radosnego przekonania, że "faceci to nigdy nie dojrzewają, za to my to hoho! Takie jesteśmy dojrzałe i rozwinięte!". Bardzo często trafiło mi się spotkać z podobnymi stwierdzeniami...

A zdarzyło Ci się bardzo często spotkać dojrzałego faceta? Bo mi nie!

I nie mówię tutaj o jakimś super poważnym podejściu do życia i planowaniu małżeństwa, ale o dojrzałości w jakichś podstawowych sprawach, na przykład, że kiedy gdzieś mnie zaprasza to zastanowi się jak i kiedy wrócę bezpiecznie do domu, że jak coś planujemy to postara się żeby doszło do skutku, jak coś nie gra to rozmawia a nie ucieka od problemu... No wiesz, to są jednak bardzo podstawowe sprawy wymagające MINIMUM wyobraźni i odpowiedzialności za drugą osobę...

A prędzej czy później okazuje się, że większość facetów jakich znam nawala w tych podstawowych sprawach, zero jakiejś empatii, wyobraźni, za to mnóstwo dziecięcego egoizmu.

Aż się zdenerwowałam :P

Alter-Super-Ego napisał(a):Czy dojrzała/y znaczy nudna/y? Osoba spontaniczna jest dojrzała czy nie?

Nie, moim zdaniem można być radosnym dzieciakiem kiedy jest na to odpowiedni czas :) a to nie przeszkadza wcale w byciu odpowiedzialnym i dojrzałym.

przez betty_boo 07 lis 2010, 09:06
myślę że dojrzałość i spontaniczność wcale się nie wykluczają . są chwile, kiedy można być spontanicznym ale trzeba wiedzieć że jest ku temu odpowiedni czas i ze nie rani się albo nie zaniedbuje tym partnera.

myślę ze dojrzałość to głównie odpowiedzialność za siebie samego. wtedy można też być odpowiedzialnym za drugą osobę.

dojrzałość to tez realistyczna ocena własnych możliwości i ograniczeń, dzieki czemu człowiek podejmuje rozważne decyzje (np. kredyty) i nie rozczarowuje siebie i innych.

przez Paranoja 07 lis 2010, 09:53
zgadzam się z doksy.

Trudno wymienić jakieś cechy które świadczą o niedojrzałości człowieka.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 07 lis 2010, 10:20
-labilność emocjonalna (dzis cię kocham,jutro nienawidzę)
-sugestywność,podatność na wpływy
-wiklanie się w nadmierne zależności,przyklejanie się-do rodzicow,przyjaciol,partnerów
-brak wlasnego zdania
-postawa roszczeniowa
-niski prog frustracji
-uciekanie od odpowiedzialności
-brak wyobrazni,brak myslenia przyczynowo-skutkowego-"co by bylo gdyby"
-takie niemowlakowe postrzeganie świata-"dla mnie,ja,mi"-wylącznie
-histeryzowanie,panikowanie,wyolbrzymianie,brak dystansu.

Nie rozgraniczalam na plci.Wypisalam wszystko co kojarzy mi sie z brakiem dojrzalosci ogólnie.

-
Shadowmere

przez Paranoja 07 lis 2010, 10:25
a czy nie zauważyliście, że te cechy które wypisujecie to cechy ludzi z zaburzeniami?

Ja mając zaburzenia osobowości nie uważam, że jestem niedojrzała, aczkolwiek zgodzę się że nie odbieram świata tak jak powinnam
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Shadowmere 07 lis 2010, 10:37
Oczywiscie,że zauważylam,bo napisalam to z premedytacją,kilka cech jest nawet moich wlasnych.. :mrgreen:
Niestety..lekarze twierdzą,że zaburzenia osobowosci z grupy dramatyczno -niekonsekwentnych,z ktorymi mam największe doswiadzczenie-to tylko zatrzymanie sie w skutek szoku na bardzo wczesnym etapie rozwojowym..Jeśli masz czerwoną twarz-to niezależnie od tego czy zarumienilas się z wysilku czy natarlas sokiem z buraków-skóra jest czerwona.

Trudno oczekiwac od osoby,ktorej wszystkiego brakowalo tego by sie świetnie rozwinęła i dorosła "o czasie".

Jestem kompletnie niedojrzala i to czy mam czy nie mam do tego jakiś zaburzen - absolutnie niczego nie zmienia i nic nie wnosi.
Shadowmere

przez Jeżozwierz 07 lis 2010, 11:21
Jak rozpoznać wiek udzielającego odpowiedzi na forach? Ktoś na innym forum powiedział mi, że jestem niedojrzały a przecież stosuję znaki interpunkcyjne i nie robię błędów ortograficznych...
Jeżozwierz

przez linka 07 lis 2010, 11:27
:shock: Ty tak na poważnie?? :lol:
A co ma znajomość interpunkcji i ortografii do dojrzałości emocjonalnej??
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 07 lis 2010, 11:35
Jeżozwierz napisał(a):Jak rozpoznać wiek udzielającego odpowiedzi na forach? Ktoś na innym forum powiedział mi, że jestem niedojrzały a przecież stosuję znaki interpunkcyjne i nie robię błędów ortograficznych...

po takich właśnie pytaniach..................
paradoksy

przez Jeżozwierz 07 lis 2010, 11:36
Nie widzę w tym nic niedojrzałego :shock:

Jak dla mnie osoba niedojrzała robi ciągle błędy ortograficzne, nie stawia znaków interpunkcyjnych, stawia dużo wykrzykników i emotek, pisze p0K3MoNiaStYm StYL3m, stosuje zdrobnienia typu słitaśnie, boshe i wiele innych się znajdzie.
Jeżozwierz

przez paradoksy 07 lis 2010, 11:38
Jeżozwierz, a poczytaj o dysleksji i dysgrafii. jeśli ktoś robi takie błędy, to może znaczeć o zaburzeniach funkcji mózgu, a nie o niedojrzałości emocjonalnej.

wysuwasz jakieś wnioski z dupy wzięte. :roll:
paradoksy

przez Jeżozwierz 07 lis 2010, 11:39
Nie wierzę w te "zaburzenia".
Jeżozwierz

przez paradoksy 07 lis 2010, 11:40
no to nie wierz, nikt Ci nie każe :roll:
mój brat ma dysleksję i dysgrafię a jest BARDZO dojrzały emocjonalnie, nigdy byś nie powiedział, że ma tyle lat, ile ma. jest wręcz dojrzalszy emocjonalnie od mojego ojca. :roll:
paradoksy

przez linka 07 lis 2010, 11:41
Jeżozwierz, Ty weź rozróżnij o co ci chodzi? o dojrzałość fizyczną, dojrzewanie, czy o dojrzałość emocjonalną.....bo to co opisujesz to lenistwo ( nie chce się nauczyć zasad gramatyki i ortografii) albo zaburzenie ( dysleksja - ale nawet przy tej chorobie da się opanować błędy z pomocą korektora pisowni w przeglądarce) albo chęć dostosowania się do mody panującej w danym okresie życia ( to dziwne pismo i masa emotikonek) . To nic z dojrzałością wspólnego nie ma.....nie bardzo teraz widzę sens tej dyskusji...ty się pytałeś o dojrzałość wieku nastoletniego, po czym poznać, ze chłopak jest "dorosły" jak ma 18 lat :lol: ??

Bo my wszyscy pisaliśmy o dojrzałości emocjonalnej u dorosłych ( dojrzałych fizycznie :lol:) mężczyzn...... a Ty zadajesz takie dziwne pytania, jakbyś był totalnie oderwany od rzeczywistości..... :bezradny:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg