Reverse psycholoy- dyscussion

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Reverse psycholoy- dyscussion

przez element 22 cze 2013, 11:38
Jestes cudowny gratuluje!
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

Czy znajdą się odważni? Sprawdź jak się z tym czujesz?

przez TAO 22 cze 2013, 15:35
Chmmm to co wszyscy chcą być zdrowi, ale nikt nie chce nawet napisać i poczuć jak to by było kiedy pisaliby o szczęściu i zdrowiu?

Ale towarzystwo przywiązane do narzekania i biadolenia... TAAAK, każdy z was boi się ze by umarł jakby napisał coś innego o sobie niż to co dotychczas.

Żal trochę.... :cry:
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez Siddhi 22 cze 2013, 15:50
Jesteś naiwny... wierząc w tego typu afirmacje, to tylko słabiutkie placebo.
Siddhi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vitalia 22 cze 2013, 16:23
Według mnie odważny jest ten, kto potrafi spojrzeć prawdzie w oczy i podjąć wysiłek w celu osiągnięcia poprawy, a nie ktoś kto będzie siebie samego oszukiwał. Sorry, ale to tak jakbyś widział kupę ale powtarzał, że to kwiatek, czy to spowoduję zamianę kupy w kwiatek? wątpię .

przez TAO 22 cze 2013, 16:24
Siddhi,

Nikt nie mówi że to ma wyleczyć, zatem nie ma co pisać o placebo.
To jeden z kroków, tak jak w temacie działu... krok do wolności.

-- 22 cze 2013, 15:26 --

Vitalia,
No cóż, jeśli nie widzisz różnicy między kupą kwiatkiem a umysłem....
To nie oszukiwanie poza tym, to tylko zobaczenie co by było gdyby a to różnica.

A odważnych do narzekania tutaj jest aż nadto... zatem to odwaga czy tchórzostwo?
TAO

przez Vitalia 22 cze 2013, 16:39
TAO napisał(a):To nie oszukiwanie poza tym, to tylko zobaczenie co by było gdyby a to różnica.

Zamiana słów " nienawidzę siebie" na " kocham siebie" to nie oszukiwanie, tylko co? co by było gdyby napisała coś o sobie czego nie czuję? najprawdopodobniej pogorszyłby się jej nastrój.

"Choć wiele osób wierzy, że powtarzanie pewnych pozytywnych sentencji na temat własnej osoby pomaga podnieść poziom samoakceptacji, najnowsze badania wykazały, że efekty mogą być wręcz przeciwne do zamierzonych - informują kanadyjscy naukowcy na łamach pisma "Psychological Science". Jak dowiedli badacze, powtarzanie sobie słów typu: "Jestem kochany" czy "Akceptuję siebie w stu procentach" pomaga jedynie osobom, które mają wysokie poczucie własnej wartości. W przypadku osób o niskiej samoocenie taka afirmacja nie tylko nie przynosi pozytywnych efektów, ale wręcz staje się przyczyną złego samopoczucia."

-- So cze 22, 2013 3:43 pm --

TAO napisał(a):A odważnych do narzekania tutaj jest aż nadto... zatem to odwaga czy tchórzostwo?

Narzekanie to nie tchórzostwo, bo tchórz bałby się nawet pisnąć, że mu źle.

przez Lord Kapucyn 22 cze 2013, 16:43
To po prostu reverse psychology, jakby nie patrzeć technika psychomanipulacyjna.

Kiedyś ktoś napisał na forum fajny poradnik pt. "Jak dostać depresji?" i w pkt. opisane co robić, aby faktycznie jej dostać. Więc jeśli ktoś nie chce jej mieć to powinien, na chłopski rozum, robić coś dokładnie odwrotnego.

Poradnik ww: www.nerwica.com/poradnik-jak-dosta-depresji-t33816.html
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez TAO 22 cze 2013, 17:05
Dark Passenger, Vitalia,

Obawiam się ze robicie off topa. Załóżcie sobie temat do dyskusji w odrębnym wątku.
Nikt was nie zmusza do zrobienia tego co proponuję.
Nie założyłem tego wątku żeby dyskutować. A może to taki nawyk, żeby rozjebać wszystko co się da?
Ja na Wasze wątki jeśli nie mam nic konstruktywnego się nie ładuję!!!

To co robicie to odzwierciedlenie waszych destrukcyjnych totalnie umysłów.
Wszystko źle! To wasz świat. Zatem pozdrawiam wasze światy destrukcji, i niech trzymają się od moich z daleka, proszę!
I o ile Vitalia może jako ktoś kto nie jest odpowiedzialny za porządek na forum może popełnić błąd,
o tyle Dark Passenger, tobie się dziwię, bo zdaje się stosujesz zasady regulaminu tam gdzie tobie jest to wygodne.

Dark Passenger, załóż proszę wątek o psychomanipulacji, chętnie sie wówczas w tym temacie na nim wypowiem. A tutaj proszę cię żebyś z racji swojej funkcji pryncypialnie, tak jak w innych przypadkach i jak przystało na moda przerwał offtopa. Oki? polecam się twojej pamięci i uwadze w tym zakresie.
TAO

przez linka 22 cze 2013, 17:10
TAO, skończu już z tym tupaniem nogą - dyskusja toczy się na podany przez ciebie temat - to forum dyskusyjne, a nie twoje prywatne podwórko i nie możesz kazać ludziom pisać to co chciałbyś żeby zostało napisane albo w ogóle nic .......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Vitalia 22 cze 2013, 17:11
Przepraszam, pokornie proszę o wybaczenie i uciekam z Twojego wątku

-- So cze 22, 2013 4:12 pm --

ale chociaż czytać mogę?

przez TAO 22 cze 2013, 17:21
linka,
Czy roumiesz po co ten wątek zakładałem? Gdybym chciał o tym dyskutować założyłbym inny temat.
TAO

przez linka 22 cze 2013, 17:23
Ty rozumiesz, że nikt nie przejawia ochoty kontynuacji go w sposób jaki sobie wymyśliłeś?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez TAO 22 cze 2013, 17:25
linka, dopiero wystartował... o 10.20
Jeśli uważasz, że ma już iść do kosza no problem
TAO

przez kaja123 22 cze 2013, 17:29
TAO, A ja popieram co napisałeś! Wiadomo że nie we wszystkim można natychmiast sobie pomóc ale większość bynajmniej tutaj ma tendencję do wyszukiwania samych negatywów. Wierzę że niektórym to odpowiada bo to ucieczka w chorobę : zobaczcie jak mi źle! Nikt nie jest tak nieszczęśliwy jak ja! Mam przerąbane, nienawidzę siebie i świata. To jest jak nałóg. Nikt nie jest tak chory jak ja – tyle leków zjadłem/łam i nic chyba się pochlastam. Winni tego stanu są rodzice, mąż, żona, dzieci, pracodawca eh cały świat ! Tylko co z tego kto tu jest winien czy nie. Dana osoba źle się czuje i nic z tym nie robi nawet nie próbuje bo spora część ma w tym sądzę swój cel. Jeśli ktoś nie ma podstawowej wiedzy jak sobie pomóc i sam nie do konca wie co się z nim dzieje to go doskonale rozumiem ale jeśli ktoś taką wiedzę posiada i często w dużym stopniu tzn że tak mu dobrze. Pozdrawiam :D

-- 22 cze 2013, 16:31 --

Dodam ze ja już dawno zmieniłam postrzegania świata. Nawet fakt że przeszłam ciężką depresję teraz postrzegam za pozytyw bo bym nie osiagnęła takiego stanu jaki mam nie zmieniłabym myslenia tylko tkwiła w tym bajorku.

Sortuj wg