Zrzucamy zbędne kilogramy. Dieta dzień po dniu.

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez ugh 15 lip 2015, 01:14
Zasada jest taka, ze im wiecej jeszcz tym wiecej musisz sie ruszac. Jesli jesz mniej, to mozesz ruszac sie mniej. Tak czy siak diety redukcyjne czy glodowki badz diety monotonne sa bez sensu. Ja tam wybieram normalne jedzenie (chociaz u mnie sprawa jest nieco uproszczona bo nie jadam miesa wiec z automatu nie jadam potraw tlustych) I ruch.
ugh

przez abrakadabra xx 15 lip 2015, 01:22
Swego czasu zrzuciłem 25kg w pół roku, to była ciężka praca nad sobą i odmawianie sobie przyjemności pod postacią jedzenia. Ale warto było. Po jakimś czasie odmieniło mi się i zapragnąłem nabrać masy mięśniowej, więc przypakowałem kilkanaście kg. To było po czasie kiedy moja waga wróciła prawie do normy. Tłuszcz z brzucha bardzo trudno zgubić, organizm za wszelką cenę stara się go zatrzymać na "gorsze czasy", organizm jest tak poyebany, że nawet potrafi mięśnie palić a tłuszczu nie chce oddać. Nigdy całkiem brzucha nie zgubiłem.

przez ugh 15 lip 2015, 14:35
To prawda, podczas odchuwania organizm dochodzi do takiego etapu, że nie spala już tłuszczu bo o wiele łatwiej jest mu spalić mięśnie i tak też robi. Dlatego wazne jest solidne odżywianie się podczas uprawiania sportów oraz ćwiczeń typowo siłowych.
Tłuszcz da sie spalić ale pod warunkiem wykonywania odpowiednich ćwiczeń jeśl ichodzi o partię brzucha. Nie wszystkie ćwiczenia brzucha powodują spalanie tkanki tłuszczowej - są takie specjalne rodzaje, które nie są nastawione typowo na mase mięśniową, a własnie na spalanie tłuszczu. A przy spalaniu tłuszczu ważne jest też, żeby ćwiczeń nie robić na zasadzie naj największego oporu, a czasowo - jak największą ilośc powtórzeń w czasie ale z lżejszym obciążeniem - wtedy bardzie jspala się tłuszcz.
ugh

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NaaN 15 lip 2015, 14:43
Mogłabyś dać jakieś konkretniejsze info o tych ćwiczeniach na brzuch co tłuszcz mają spalać ? :)

przez ugh 15 lip 2015, 14:46
Np. https://www.youtube.com/watch?v=IelBo4jHDe8 - nie są to ćwiczenia typowo na masę mięśniową a nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej. I tak jak mówię - tutaj podstawą nie jest robienie ćwiczeń z maksymalnym obciążeniem, a zrobieniem jak najwięcej powtórzeń w przeciągu okreslonego czasu.
Bo ćwiczenia typowo na mięśnie polegają na zrobieniu określonej ilości powtórzeń o jak największym obciążeniu (w seriach bez określania czasu), a ćwiczenia na spalanie tkanki polegają na zrobieniu jak najwięcej powtórzeń w określonym czasie.
ugh

przez platek rozy 15 lip 2015, 16:29
Evia, a ruszac sie wiecej np zamieniam samochod na szybszy spacer ? bo ja tak robie , tam gdzie moge dojechac powoedzmy w ciagu dwudziestu minut , ide szybkim spacerem 40 :) i mam juz zaliczone aeroby ;)

Ruch to podstawa. Ja tez nie chodze na zadne zajecia ani na silownie bo mnie po prostu w tym momencie na nic takiego nie stac. Cwicze w domu , co drugi dzien 10 minutowe cwiczenia na brzuch a oprocz tego codziennie aerobowy typu kije czy szybki spacer . Czasami rower.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez SrebrnaSowa 15 lip 2015, 19:32
Co prawda dieta jest ciężka ale mnie bardzo odpowiada, choć na początku to był horror, nie zjeść nutelli ? Lodów ? Makaronu ? Ryżu ? O nie !

a teraz ? Sok z marchewki jest dla mnie za słodki ;))
Rozcieńczam z wodą .

Dieta polega na jedzeniu :

- Warzyw (kartofle można )
- Ryb i Mięsa
- Ciemne Pieczywo
- Jajka
- Mleko , jogurty , maślanki, kefiry
- Z owoców jedynie Avokado
- Kiszona Kapusta
-Ziarna
- Masło, Margaryna , Olej , Oliwa - w umiarkowanych ilościach \
-Kiełbasa
-Sery
Do picia woda oczywiście bez cukrów / smaku . Herbata bez cukru , na początku ze słodzikiem.

Reszty nie można.

Do tego jeżdżę na rowerze * MTB, i powiem szczerze że jest rewelacyjnie. Lepiej się czuję , duuuużo lepiej.
i Nie mam już problemów z jelitami, potrafiłam czasem mieć brzuch jak w ciąży !
Teraz jest płaściutki, jedynie z rana burczy w brzuchu tak że zmarłego by obudziło takie upominanie się o jedzenie., :)

przez ugh 15 lip 2015, 19:50
Evia, widzisz ludzie Tobie mowia co masz robic - ruszac sie! Bez tego nie dchudniesz siec to Twoj wybor a tlumaczenie sie praca itp. Znam sporo osb, ktore normalnie na 8 godzin ida do pracy ale znajduja wieczorem godzine na cwczenia. Al skoro sama tylko wyszukujesz sobie wymowki, to coz...tylko Ty na tym ucierpisz tylko zastanow sie czy warto ;).
ugh

przez Evia 19 lip 2015, 14:52
ugh napisał(a):Evia, widzisz ludzie Tobie mowia co masz robic - ruszac sie! Bez tego nie dchudniesz siec to Twoj wybor a tlumaczenie sie praca itp. Znam sporo osb, ktore normalnie na 8 godzin ida do pracy ale znajduja wieczorem godzine na cwczenia. Al skoro sama tylko wyszukujesz sobie wymowki, to coz...tylko Ty na tym ucierpisz tylko zastanow sie czy warto ;).

Zdaję sobie sprawę, że ruch jest zbawienny ale nie uważam, żebym szukała wymówek. Fakty są takie, że dużo czasu poświęcam na pracę oprócz której zaangażowana jestem w pewien sposób w pracę mojego partnera, zresztą jakby nie było to nie siedzę tylko na tyłku ale nieraz muszę się nabiegać (czyli jak najbardziej ruszam się również w pracy) W efekcie czego nie pracuję normalnie po 8h tak jak to napisałaś. Często po całym dniu jestem na tyle padnięta, że nie jestem nawet w stanie wykonywać standardowych czynności w domu, a co dopiero żeby jeszcze wykonywać bardziej wymagające harce.
Co prawda nie każdy dzień u mnie tak wygląda, zdarzają się dni kiedy mam sporo luzu i wtedy faktycznie staram się coś robić, jednak aby uzyskać pożądany efekt musiałabym być REGULARNIE aktywna, co jest w moim przypadku dosyć trudne do zrealizowania.

Nie boję się aktywności fizycznej, muszę przyznać, że nawet lubię mieć zakwasy :P Kiedy jestem aktywna to wtedy bardziej czuję, że żyję. Wczoraj przejechałam rowerem ponad 40km żółtą trasą, dzisiaj również z chęcią coś bym porobiła, ale teraz mamy weekend więc jestem w stanie sobie na to pozwolić. W tygodniu naprawdę jest mi dosyć ciężko. W sumie pamiętam, że bywały momenty, że coś robiłam nawet po bardzo ciężkim dniu pracy, jednak na dłuższą metę nie ma to racji bytu.

Dodatkowo demotywuje mnie fakt, że moja znajoma z podobną wagą do mojej, trzyma dietę i codziennie uprawia sport przez minimum godzinę. Mimo to nie zauważyłam żeby jakoś specjalnie schudła... Tzn jej figura wygląda lepiej niż poprzednio (jest bardziej jędrna itd) ale po takich treningach oczekiwałabym mimo wszystko trochę więcej...
Inna zaś znajoma biega po 40 minut kilka razy w tygodniu, dzięki temu bardzo dużo schudła, jednak w pewnym momencie zatrzymała się na podobnej wadze do mojej i pomimo ciągłej kontynuacji aktywności fizycznej, jej waga od roku nie uległa zmianie.

przez platek rozy 19 lip 2015, 15:02
Evia, Ja tez juz nie chudne bo nie chce , waze akurat tyle ile chcialam tyle ze nawyki zywieniowe zostawiam fitowe :) i ruch tez zostawiam . Dobiegam 40 wiec metabolizm sie zmienia wtedy i trzeba dbac o siebie wiecej jesli sie chce wygladac szczuplo i mlodo :)
Poza tym pamietaj ze kazdy chudnie w swoim tempie . ja np powoli bo biore leki hormonalne i nie chudlam tak szybko jak dziewczyny ktore sa bez nich .
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez Evia 19 lip 2015, 15:13
platek rozy, no właśnie, niestety wiek również robi swoje... Kiedyś zawsze ważyłam coś pomiędzy 47-50kg przy 166. Nawet wtedy nie uważałam siebie za specjalnie szczupłą (wtedy również chciałam schudnąć) Dlatego też moja obecna waga momentami doprowadza mnie do rozpaczy... Ważę około 58kg, około bo przestałam się już ważyć ponieważ bywało to przyczyną spięć pomiędzy mną a chłopakiem. Przestałam się ważyć i zaczęłam się mierzyć miarką (to łatwiej było ukryć, bo nie było tego słychać z łazienki jak w przypadku wagi, która wydawała odgłosy) Stety niestety miarkę mi gdzieś wcięło i również sobie już to odpuściłam bo i tak nic mi to nie dawało. Wymiary i tak w żaden sposób się od tego nie zmieniały.

Moja mama mówi, że to normalne, że tyle ważę bo już nie jestem nastolatką :? Nie za bardzo się z tym zgadzam, ponieważ wcale nie jestem stara i widzę dużo starszych osób ode mnie, które są szczuplejsze.

przez Evia 19 lip 2015, 15:20
platek rozy napisał(a): Ja tez juz nie chudne bo nie chce

tylko, że moje znajome chcą schudnąć ale również mają z tym problemy

platek rozy napisał(a):Poza tym pamietaj ze kazdy chudnie w swoim tempie

to prawda, jednak według mnie jest to dołujące, że one pomimo ciężkiej pracy nie schudły nawet grama... Tym bardziej, że trwa to już duuużo czasu

przez platek rozy 19 lip 2015, 15:29
Evia, to gdzies blad robia , moim zdaniem . Chyba ze np zaczely sie u nich jakies problemyz drowtne ??? Jesli trzyma sie diete i duzo sie rusza nie ma bata zeby nie schudnac.
Poza tym Ty nie wiesz jak u Ciebie by bylo , czemu sie porownujesz do nich?

przez Evia 19 lip 2015, 15:46
platek rozy, jedna z nich chyba nie trzyma diety (jakoś nie zauważyłam, żeby się zdrowo odżywiała) druga ćwiczy i trzyma dietę. Obydwie tak samo jak ja mają pcos, nie wiem czy ma to związek... Po prostu uważam, że żeby schudnąć to należy ćwiczyć znacznie więcej i trzymać się jeszcze bardziej restrykcyjnej diety, co przyniosłoby pewnie lepsze efekty.
Tak jak już pisałam to jedna dzięki temu bieganiu bardzo dużo już schudła ale teraz zatrzymała się na docelowej wadze, która nie chce ani odrobinę spaść.
Dużo łatwiej jest zrzucić kg jeśli ma się nadwagę, co innego kiedy masa ciała jest według niektórych wytycznych prawidłowa
Dlatego też uważam, że ona by schudła jakby zaczęła biegać po jakieś 2h dziennie

Porównuję się do nich ponieważ mamy podobną masę ciała przy podobnym wzroście, kiedy widzę jak ciężko pracują co przynosi zerowe efekty to odbiera mi nadzieję na mój sukces, bo sama widzę po sobie, że pomimo diety i umiarkowanej aktywności fizycznej ważę tyle co ważę. Obawiam się, że zajechałabym się totalnie bez żadnej nagrody w zamian

Sortuj wg