[Warszawa] Nasza Stolica

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

Re: [Warszawa] Nasza Stolica

przez Słowianka 20 gru 2009, 10:58
bax ja chodzę raz w tygodniu,trwa to pół roku,tylko,że płatne 300zł miesiecznie
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

przez bax 21 gru 2009, 06:10
Jasne,rozumiem.To pewnie jesteś bardzo zadowolona ze wzgledu na skuteczność,prowadzących specjalistów i atmosfere:)Ja jednak musze poszukać niestety czegoś bezpłatnego.Dzięki,pozdrawiam:)
bax

przez Słowianka 21 gru 2009, 10:53
Bax szczerze mówiąc chodzę tam tylko dlatego,że nie mogę na razie ze względu na pracę pozwolić sobie na dzienna państwową ;) Jak już będę mogła to tak czy siak mam iść na sobieskiego na 12 tygodni.Nie ukrywajmy,terapia raz w tygodniu dla wielu jest za mało intensywna,np.dla mnie.
Polakita Ty idziesz na taką darmową raz w tygodniu?
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 21 gru 2009, 10:57
Tak, poszłam na Mariańską (w zasadzie jest to moja rejonowa przychodnia) miałam mieć robioną krótkotrwałą 6 spotkań z psychologiem - a tu proszę, pani mówi że ma jedno ostatnie wolne miejsce na grupowej, od stycznia. I że nie każdy się nadaje na grupową (ciężkie przypadki chyba nie) ale chętnie mnie przyjmie. Więc skoro tak to się wybieram :) ja trochę mam nieufność wobec psychologów ale zobaczymy, może mi się spodoba. Jestem bardzo ciekawa ludzi, kto tam będzie... :)
polakita

przez Słowianka 21 gru 2009, 15:25
polakita napisał(a):I że nie każdy się nadaje na grupową (ciężkie przypadki chyba nie) ale chętnie mnie przyjmie.

Z tego co ja słyszałam to ludzie z psychozami nie nadają się na grupową.A z tymi ciężkimi przypadkami nerwic to neistety psychoterapia raz w tygodniu niewiele daje.Ja mam już ustalone z góry od mojej psychiatry i tej która mnie konsultowała,żę jak skoncze tą to mam iść na conajmniej jedna sesję 12 tygodniową dzienną na sobieskiego,nad oddziałem też się zastanawiają...
Roman Dmowski

przez polakita 21 gru 2009, 15:28
To bardzo dobrze, jak się leczyć to się leczyć. Ja jednak nie zdecydowałam się na 12-miesięczną (taką mi proponowali na Dolnej) bo bałam się odejść z pracy na tak długo... no i wydaje mi się też że mój stan nie jest na tyle kiepski żebym musiała.

[Dodane po edycji:]

tfu, 12-tygodniową.
polakita

przez Bylejaka 28 gru 2009, 20:52
Witam.

Nowa jestem.
Nie przeczytałam wszystkich stron...
Mam pytanie?

Czy ktoś z was był w szpitalu na sobieskiego??
Niewiem co sie ze mną stało, niewiem co się ze mną dzieje...!!
Jak ktoś ma duszę i ciało, podobno ma jeszczę nadzieję.
Wśród tłumu wyprana z rozumu.
To życie jest moje czy czyjeś...??

przez polakita 01 sty 2010, 22:08
Ja bym na Sobieskiego poszła, bo to jest renomowany i bardzo duży instytut, mają duży przemiał pacjentów więc też duże doświadczenie. Myślę że kwestia tylko na jakiego trafi się tam lekarza / terapeutę. Do Bylejakiej napisałam na priv już dawno ale nie odebrała...
polakita

przez Bylejaka 01 sty 2010, 22:24
polakita nie było mnie kilka dni. Przeczytałam i odpisałam.

Przyjaciółka moja tam była niedawno prawie 2 miesiace i wyszła w troche lepszym stanie ale teraz znów sie pogarsza , choć jest wiecej dobrych tych dni niz tych złych.

Ja mam małe dziecko i tak jak napisałam musze chwytac sie czego kolwiek aby wyjsc z tego gówna.
Dziś jestem w h.u.j.owym nastoju, jezeli za 2 tyg nic sie nie zmieni to trafie do tego szpitala, 2 tyg poniewaz tylko tyle mój mąż moze miec zwolnienie, a ja nie moge byc sama w domu-autodestrukcja.

Terapi nie ma w szpitalu. 5 minutowe rozmowy z psychiatrą pt. "no i jak sie dzis pani czuje?" Ogólnie to nadzór zeby nie pierdolnąc głową w ściane, konsekwencja w braniu leków. Odizolowanie od swiata.

Ja nie jestem na to gotowa. Sama niewiem czy jestem . Boję się.
Niewiem co sie ze mną stało, niewiem co się ze mną dzieje...!!
Jak ktoś ma duszę i ciało, podobno ma jeszczę nadzieję.
Wśród tłumu wyprana z rozumu.
To życie jest moje czy czyjeś...??

Re: Kto był w Klinice Nerwic na Sobieskiego 9 w W-wie?

przez Distress 03 sty 2010, 04:49
Dołączam się do pytania...moja psychiatra sugeruje mi pobyt na oddziale całodobowym. Od jakiegoś czasu szukam w necie opini osób które zaliczyły pobyt tamże i przerażenie mnie z lekka ogarnia...niby najlepsza klinika, niby tylu pacjentom pomaga a opinii na ten temat jak na lekarstwo...nawet tutaj tyle co kot napłakał...trochę podkopuje to moją wiarę w skutecznośc takiej terapii...:(

przez *Wiola* 03 sty 2010, 04:59
Byłam, wiele lat temu już. Nie jestem do końca zdrowa, ale na pewno sporo z tego pobytu wyniosłam. Pytajcie , bo teraz jest za późno na rozpisywanie. Pozdrawiam
Moderator

przez Distress 03 sty 2010, 18:15
Dzięki za odzew. Już pytam ;)
Jak wygląda kwalifikacja na oddział? Jak już się ma skierowanie od psychiatry? Nadal czeka się pół roku na miejsce?
Wyczytałam, że zajęcia są od 8-14 a co potem? Co z robic z czasem? Można mieć laptopa?
Ilu osobowe są sale? Jak generalnie wyglada plan dnia? To prawda że przez pierwsze tygodnie jest się odciętym od świata?
Jak wyglądają sanitariaty? Wyżywienie?
Jak sama terapia, co się na nią składa?
Jak wygląda proza i codzienność na takim oddziale?
Można palić? Ktoś gdzies pisał o dyżurach porządkowych czy czymś w tym stylu?
Uff...narazie tyle...będe wdzięczna za wszelkie info ;)

przez Qfiateq 04 sty 2010, 22:36
a tak wracając do tematu spotkania............. to czy wiadomo już gdzie ono będzie :)
Qfiateq

przez agusiaww 04 sty 2010, 23:20
Ja bym obstawiala Lans, co prawda nigdy tam nie bylam, ale jest w centrum, obok Szwejka mozna tam zjesc cos i wypic :mrgreen: i przyciemnione jest wnetrze :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg