Nerwica natręctw bez lęku?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

przez rikuhod 09 kwi 2013, 23:03
Wierz Rapsody nie zdarzyło mi się coś takiego :( ale wł mnie najlepszym sposobem jest olanie wszelkich natręctw. Jeśli czujesz, że musisz wykonać te czynności ignoruj te myśli. Rób wszystko jakby tego nie było. Mi to pomogło. Normalnie zajmowałem się wszystkim tym co na codzień oglądałem TV, czytałem itp. jeśli jakieś myśli czy natręctwa przychodziły ignorowałem je. To nie jest takie proste X_x bo zawsze jest ta świadomość, że te natręctwa są, ale nie należy się poddawać :D i stopniowo przez ignorowanie odeszły :)

Jeśli przychodzi takie uczucie, że musisz wykonać jakąś czynność ignoruj je (nie odganiaj go, ignoruj w końcu samo przejdzie) i rób to co chciałeś robić. To z początku jest trudne bo przychodzi wtedy takie napięcie, że musisz to zrobić. Możliwe że się nie powstrzymasz i zaczniesz którąś z czynności(ale to normalne :) ). Stopniowo przez ignorowanie będzie męczyć coraz mniej, aż w końcu samo przejdzie :)

przez mark123 02 cze 2013, 16:51
Tak myślę, czy natręctwa bez lęku nie są przypadkiem bardziej związane z osobowością anankastyczną niż z nerwicą natręctw.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg