WASZA POMOC

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

WASZA POMOC

przez mongoł 26 cze 2009, 21:30
Na samym początku witam wszystkich :)
mam prośbę do was ponieważ nie mogę jak na razie udać się do żadnego specjalisty więc chciałbym was spytać jak
lekarz kazał, polecił wam walczyć z natrętnymi myślami proszę o pomoc bo nie mogę sobie już z tymi myślami poradzić ciągle mam doła.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Re: WASZA POMOC

przez Mafju88 27 cze 2009, 01:35
Mysli, pomimo tego iz wydaje Ci sie ze sa realne, ze to sa Twoje prawdziwe checi i w momencie kiedy sie uspokoisz znow wracaja znow z zamiarem zrobienia czegos... musisz olewa. Wiem ze latwo sie mowi ale chodzi mi o uswiadomienie sobie ze nawet jak masz stany nerwicowe i objawy (natrectwa) to one zawsze pozostana tylko objawami. I dodatkowo ja polecam jak najszybciej udac sie na psychoterapie :)

Pozdrawiam
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez aziza 27 cze 2009, 10:54
witam,
zgadzam się z przedmówcą, co do psychoterapii, nie tyle dodatkowo, co przede wszystkim!!!
to, że my Ci coś podpowiemy, może niestety niewiele dać...
natrętne myśli mają to do siebie, że im bardziej próbujesz się ich pozbyć i z nimi walczyć, tym bardziej one się nasilają.
Trzeba poznać źródło nerwicy, przyczyna natręctw tkwi w nas, a nie w czynnikach zewnętrznych. Natrętne myśli i czynności (nieraz całe rytuały) to objawy, następstwo....
Trzeba je na razie zaakceptować, a skupić się na przyczynach - poznać je można dzięki psychoterapii. Stąd polecam tutaj wszem i wobec terapię poznawczo-behawioralną, najpierw pewnie wizytę u psychoterapeuty - ja leczę się w Poradni Leczenia Nerwic na Dolnej 42 w Wawie - państwowo - to leczenie przysługuje Ci za darmo!!!
...i pamiętaj że samo się nie wyleczy... natomiast farmakologia nie leczy a tylko tłumi objawy.
Bierz się do roboty, trzymam kciuki!
"...mnie myślą [...] ja to ktoś inny" A.Rimbaud

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Babooshka 01 lip 2009, 10:35
Wydaje mi się, że nn jest wynikiem jakiegoś konfliktu wewnętrznego, którego nie jesteśmy świadomi (lub kilku konfliktów). Te problemy tkwią gdzieś w podświadomości a wszelkie formy obsesji i kompulsji są wynikiem nadmiernych emocji, które "każą" nam postępować w jakiś określony sposób. Dlatego istotną sprawą jest włączenie rozumu i tak zwanego zdrowego rozsądku w celu wyeliminowania kompulsji itp. a z czasem myśli i uczucia sie do nich dostosują. Pikuś w tej chorobie polega na tym, że nerwicowcy kierują się emocjami (które jak wspomniałam są skrzywione, wyolbrzymione) i te emocje przejmują nad nami kontrolę np. wykonuję jakąś czynność kilka razy bo umaiłam sobie, że jak tego nie zrobie to coś tam... Leczenie polega na uświadomieniu sobie czemu myślę w taki czy inny sposób, co się za tym kryje oraz na tym aby moja wola i mój rozum przejeły kontrolę nad emocjami.
Nie da się tego chyba zrobić samemu więc polecam wizytę u psychiatry i psychoterapuety. A co do leków to jestem ich zwolennikiem bo bez wspomagaczy wiele osób nie jest w stanie zacząć terapii. Są natomiast osoby które radzą sobie bez leków - to już sprawa indywidualna.
Jedno jest pewne jak najszybciej zacząć leczenie!!!
Powodzenia.

Sortuj wg