Kompulsje kontrolujące są GRZECHEM i wyspowiadajmy się.

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Miałeś kompulsje kontrolujące (np. dotykanie ziemi, arytmomania)?

Tak
9
50%

Nie
9
50%

Liczba głosów : 18

Re: Kompulsje kontrolujące są GRZECHEM i wyspowiadajmy się.

przez szy_ona 14 sty 2009, 21:48
etien, też się ciesze :)

przez szy_ona 14 sty 2009, 21:48
etien, też się ciesze :)

przez rolingstone 21 sty 2009, 10:24
Bluźniercze myśli wynikające z NN nie są grzechem. Każdy ksiądz to powie. Coraz więcej spowiedników rozumie ten problem i odsyła do specjalisty. To nie chory na nerwicę obraża Boga, ale jest to wynik pewnych nieprawidłowości. Zresztą jak można brać na poważnie te myśli, skoro gdy ktoś zapyta, czy na serio tak się myśli, to odpowiada się, że nie, że moje przekonania są inne. Tak więc trzeba się trzymać tych przekonań, które są... w sercu, a nie tych, które płyną z NN. Chyba, że grzechem nazwiemy jakieś stłumione, wyparte emocje, które powodują NN, a psychoterapia byłaby formą spowiedzi :)

Wiem, że pogląd, że natręctwa są grzechem to osobista wizja zakładającego wątek. Ma do tego prawo, a ja mam prawo się nie zgadzać. Tak więc nie zgadzam się. W wizji zakładającego ten wątek Bóg daje się oszukiwać, gdyż bierze pod uwagę myśli, a nie wie, że to wynik NN. To śmieszne. Dla ludzi wierzących Bóg wie wszystko, więc i to, że nie mamy wpływu na myśli bluźniercze, że z nimi walczymy i że tak naprawdę to wcale tak nie myślimy ;)

Ufff.....
Nerwicę można pokonać :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia8068 28 sty 2009, 12:51
Temat postu: Kompulsje kontrolujące są GRZECHEM i wyspowiadajmy się.

/cenzura/ człowieku czy Ty wiesz w ogóle co Ty piszesz?!
Nie masz prawa pisać takich rzeczy!
Moja psychiatra , która jest bardzo znanym lekarzem i współpracuje z Kościołem w sprawach opętań itp i jest bardzo wierząca powiedziała mi ostatnio żeby NIE WIĄZAĆ TEGO Z BOGIEM!!! ŻE MAM ŚMIETNIK W GŁOWIE I DLATEGO TAKIE MYŚLI!!!
Sny to też grzech?!
Nie kontrolujemy nad tym i nie pisz takich bzdur bo siejesz tylko nie potrzebny niepokój dla osób wierzących. Myślę że wszyscy i tak mamy wyrzuty sumienia że mamy tego typu myśli.
Ja osobiście też się spowiadałam z tych myśli i wcale mi nie przeszło a Ksiądz powiedział mi na to wszystko że Bóg jest Bogiem miłosiernym i mnie kocha! Jak ktoś uważa że to grzech to jego indywidualna sprawa.
kasiaaa

przez Hrabia 29 sty 2009, 19:41
A jakie miałeś te myśli bluźniercze dokładnie , możesz podać kilka przykładów. Ja kiedyś kilka razy ubliżałem Panu Bogu a kiedyś miałem fantazje erotyczne z Maryją i ziemskim z tym z obrazków Jezusem podczas masturbacji

Hrabia człowieku dlaczego Ty takie bzdury piszesz nie wiem jaki jest Twoj problem ale niezastanowiłeś sie czy pisanie o religi moze sie okazac ze obrazasz uzytkowników forum juz jeden idiotyczny post napisałes jesli nie potrafisz prowadzic normalnej dyskusji poza bzdurami które wypisujesz to moze wart zaniechac pomysł z pisaniem tutaj na forum ostrzegam Ci nastepny debilny post i bez tłumaczenia Ci zostajesz zbanowany !!!

przez kasia8068 29 sty 2009, 23:00
Co za kretyński post! To do Ciebie HRABIA!!!
Ja też nie wiem na czym polega twój problem i nie bardzo rozumiem po kiego /cenzura/ to napisałeś?!

Poza tym ty się chwalisz czy żalisz?!

Ja osobiście czuję się urażona.
kasiaaa

przez Hrabia 30 sty 2009, 00:46
Przepraszam. Zbyt pochopnie napisałem tego posta, nie zauważyłem że jestem na końcu dyskusji.
kasia8068 czemu czujesz się urażona moim postem?

przez kasia8068 30 sty 2009, 10:09
Uważam że napisałeś to w sposób bardzo obsceniczny.
kasiaaa

przez Magnezja 04 mar 2009, 22:23
No ja bym to ujęła tak, że same obsesje czy kompulsje typu mycie rąk są choroba, a nie grzechem. A inną kwestią jest wkraczanie w świat sztana - jakieś czary, amulety, wrózby, wywoływanie duchów -no to faktycznie grzech.
Mam nadzieję, że nic nie mylę, bo trochę wiem na ten temat:
1. Jak ktoś zapada na jakieś lęki i inne dziwne stany w następstwie chodzenia do wróżek, noszenia amuletu atlantów czy jak mu tam, jakichś technik okultystycznych, jogi itd. -to MOGĄ TE STANY PSYCHICZNE POCHODZIĆ OD ZŁEGO DUCHA A NIE OD CHOROBY. Ale obecnie mamy wielu egzorcystów (katolickich rzecz jasna), w wielu kościołach są modlitwy o uzdrowienie z udziałem egzorcystów itd. i egzorcyta ma od Boga moc usunąć złego ducha czyli sztana i jego złe dzieła. Nie zapominajmy, że świat duchowy istnieje, anioły i sztan to nie są bajki dla dzieci. I rózni ludzie (typu wróżki, bioenergoterapeci itd. mogą naprawdę dkonywać dziwnych i niesamowitch rzeczy mocą szatana. To jest fakt, ale od razu podkreślam, bo wiem ze my co cierpimy na NN, potrafimy wpaść w schizy po preczytaniu takich rzeczy, więc podkreślam
2. Osoby które nie miały kontaktu z podobnymi praktykami, które są praktykującymi katolikami, przyjmują komunię św. są ZAPEWNE PO PROSTU CHORE NA NN i nie ma co wpadać w schizy, że to od razu zły duch. Temat cierpienia psychicznego i działania sztana jest zresztą szerszy, ostatnio mocniej go zgłębiam. Faktem jest, że zło i cierpienie pochodzą od szatana, Bóg je jedynie DOPUSZCZA jeśli wie, ze może to spowodować rozwój duchowy człowieka. Zachęcam do zapoznania się z katolickimi materiałami nt rozeznawania stanów duchowych, rekolekcji ignacjańskich, Odnowy w Duchu Św. itd. -tylko proszę Was - z dystansem, unikajcie tego, że przeczytacie jakieś zdanie i stanie się Waszą obsesją (ja tak miałam kiedyś). Generlanie odradzam autoanalizę stanów duchowych, bez szerokiego "kursu" na jakichś rekolekcjach lub jakieś wspólnocie.

przez RAMM 05 mar 2009, 18:23
Gdy widzę takie tematy to myślę sobie, że katolicy nie powinni mieć dostępu do sieci, ale to równie ciemne jak ich założenia.

Co ma "grzech" do choroby psychicznej? Wszak to pojęcie odnosi się do czegoś co ogólnie pojmowane jest jako "coś złego". Jednak czynienie "zła" może można nazwać "grzechem" jedynie gdy czyni się to świadomie i z własnej winy. Poza tym jaki sens ma w ogóle zastanawianie się czy ZOK to "grzech"? By upewnić się, że powinno się szukać "łaski boskiej" w modlitwie i spowiedzi? Skoro dochodzi się do wniosku, że czyni się coś złego to przede wszystkim powinno się szukać przebaczenia u siebie - to przynajmniej jest wówczas szczere i bardziej rozsądne. Zapewnia nadto większą ulgę.
Nie żyć przeszłością, to mieć wszystko w dupie.

przez Magnezja 05 mar 2009, 21:21
Natręctwa NIE SĄ GRZECHEM. Mam nadzieję, że nikt tak nie zrozumiał mojego posta. NIE SĄ i KONIEC. Ale pojawienie się zaburzeń psychicznych może być SKUTKIEM grzechu, działania szatana. Czasem nawet psychiatrzy nie są pewni czy coś jest chorobą psychiczną czy opętaniem i wysyłają do egozorcysty. I są przypadki, że po odprawieniu egzorcyzmów zaburzenia mijają, bo wcale nie były chorobą. No ale to raczej nie jest częste.
A tak ponadto chciałam wyrazić, że choroby, cierpienia i nieszczęścia w ogóle nie pochodzą od Boga, tylko od szatana.Bóg chce naszego szczęścia i jedynie dopuszcza cierpienia. Ale to nie znaczy,że choroba nie jest chorobą, bo jest i należy się leczyć i nie obwiniać się, że przychodzą do głowy natręctwa, bo to są myśli przymusowe, pochodzą z naszej głowy, ale ich nie akceptujemy. Biczowanie się za coś co SAMO przychodzi do głowy byłoby okrutne. Tak samo jak komuś przyjdzie na myśl, że okradłby sąsiada i zaraz mu ta myśl minie to nie jest grzech, grzech bylby gdyby zaczął planować kradzież.
A co do znajdowania przebaczenia jedynie w sobie to się nie zgadzam, bo wierzę w Boga i uważam, że przebaczanie tylko i wyłącznie samemu sobie jest oszukiwaniem się. Uważam, że należy poprosić Boga o wybaczenia jeśli się zrobiło coś złego. Bóg jest samym Miłosierdziem i zawsze wybaczy jak się żałuje. A przebaczenie sobie samemu i drugiej osobie też jest bardzo ważne. Czasem jest tak, że Bóg nam dawno wybaczył, a my się dalej latami zadręczamy i nie umiemy sobie wybaczyć i to nie jest dobre. z tego co mi ktoś tłumaczył, to nie pochodzi od Boga, bo Bóg chce żebyśmy byli szczęsliwi i nie zadręczali się czymś, co On nam wybaczył.

przez Sorrow 05 mar 2009, 21:31
Ale hardkor :smile: . Całe szczęście, że już w tym nie siedzę :smile: .

przez paktofonikaz12 08 mar 2009, 20:39
natrectwa nie sa grzechem ! mysli bluzniercze wynikajace z natrectw takze! najlepszym sposobem zeby sie ich pozbyc to jest to zeby je zignorowac czyli nie przejmowac nimi chocby byly najgorsze! jesli ktos choruje na nn i ma bluznierstwa to niech sobie zda sprawe ze te bluznierstwa nie wyplywaja z serca i nie chce sie ich wiec nie nalezy sie nimi przejmowac! TO JES MIN DROGA DO WYZDROWIENIA I POZBYCIA SIE NATRECTW Z GLOWY! ignorowanie tych mysli i nie staranie sie ich wyrzucac na sile z glowy

przez ALEKS*OLO 08 mar 2009, 20:50
Masakra...heh bez komentarza
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Sortuj wg