Sertralina A cola/pepsi

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Sertralina A cola/pepsi

przez bitemogle12 21 sty 2015, 00:13
Witam, czy biorąc lek "Sertralina" moge pić cole np. 20 minut po wzięciu ?

Sertralina A cola/pepsi

przez Arasha 21 sty 2015, 00:29
bitemogle12, a nie możesz trochę później ;) ? Chyba nikt Ci na to pytanie nie odpowie. Leki generalnie powinno popijać się wodą ... ( nawet woda przez pewien czas pozostaje w żołądku ). Wydłużyłabym po prostu ten odstęp i będzie git :P
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sertralina A cola/pepsi

przez Lord Kapucyn 21 sty 2015, 14:48
W zasadzie najrozsądniej jest popijać leki wodą w ilości około 250ml. Co do coli/pepsi i innych płynów typu kawa, herbata, soki zależy to od rodzaju leku. Niektórych leków nie powinno się popijać określonymi płynami, bo zawarte w nich określone metabolity wtórne(np. polifenole) albo zmiana pH w żołądku na skutek obecności jakiegoś kwasu(np. kwasu węglowego) skutkuje upośledzeniem wchłaniania danego leku, zaburzeniem jego farmakodynamiki itd. Nie powinno się też innymi płynami popijać tabletek o przedłużonym/zmodyfikowanym uwalnianiu, bo teoretycznie ten proces może zostać zaburzony i substancja lecznicza uwolni się jak w "zwykłej" postaci tabletek.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg