leki do nauk

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

leki do nauk

przez tahela 16 cze 2013, 17:29
doradzam mobilizacje i większą chęc niestety poswiecenia czasu na nauke bo samo to sie nie zrobi a cudów nie ma a na jakis dodatkowych srodkach to mozna sobie krzywde zrobic wieksza niz pomoc
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

leki do nauk

przez stx 16 cze 2013, 18:59
no tak, tylko to wygląda tak że oddałbym wszystko za dobre oceny.

a jest tak, że jest końcówka roku a ja mam jeszcze kilka zagrożeń a jak wezme książke zeby sie pouczyć to nawet po chwili mam dość
stx

leki do nauk

przez CórkaNocy 16 cze 2013, 19:39
stx, z perspektywy czasu widzę, że w szkole aż tak trudno nie jest. I jak słyszę, że ktoś mi mówi, że ma zagrożenia a potem i tak zdaje, to o co kaman? dużo gorzej jest na studiach, bo jak ktoś ma nie zdać to jest dużo większe prawdopodobieństwo, że jak się nie przyłoży to nie zda.

A twoje problemy z nauką wynikają z depresji, nerwicy czy raczej z tego, że ci się nie za bardzo chce, wszystko inne ciekawsze tylko nie nauka?
bo jeśli to ostatnie, to zażywanie nawet tony supli nie za bardzo pomoże, raczej wewnętrzna motywacja, czasem bat w postaci - jak nie zdam to rodzice coś tam mi zrobią/powiedzą.
A wcześniej jak się uczyłeś? Też miałeś jakieś problemy z nauką? bo jeśli tak to jak raz spróbujesz z takimi lekami z wyższej półki i pomyślisz, że cię oświeciło, to potem będziesz musiał zawsze po nie sięgać, bo bez nich nie wyrobisz.
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

leki do nauk

przez stx 16 cze 2013, 20:28
W podstawówce uczyłem się świetnie ale pózniej stopniowo zaczałem uczyć się tragicznie
stx

leki do nauk

przez CórkaNocy 16 cze 2013, 23:55
stx, a masz nerwicę, depresje czy inne problemy? bierzesz/brałeś jakieś leki psychotropowe?
CórkaNocy

leki do nauk

przez tahela 17 cze 2013, 00:01
stx napisał(a):W podstawówce uczyłem się świetnie ale pózniej stopniowo zaczałem uczyć się tragicznie

czyli taki standard mozna by rzec, inne przyjemnosci sie odkrywa jak sie jest nastolatkiem, na studiach trudniej fakt
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

leki do nauk

przez Mamre 17 cze 2013, 01:29
stx, mam podobnie. Sesja jest, a ja dłużej niż 5 minut na tekście nie umiem się skupić.
Ciekawie wyjaśnia to Carr w swojej książce "Płytki umysł". Gość pisze o wpływie Internetu na nasze funkcjonowanie poznawcze. Dłuuugo się zastanawiałam, co ze mną nie tak, aż w końcu trafiłam na tę książkę. Okazuje się, że przez Internet zaczynamy myśleć hipertekstowo, przez co tracimy umiejętność myślenia linearnego czy czytania linearnego tekstu.

No dobra, teraz nic innego Ci nie pomoże jak twarde uczenie się. Ewentualnie poprosiłbyś kolegów, nauczycieli albo korepetytorów o pomoc w przyswojeniu materiału. Gdy ktoś uczy indywidualnie, to tak łatwo się nie odlatuje ;).
I tak na teraz polecam yerbę matę - taką parzoną tradycyjnie, ale niekoniecznie perfekcyjnie. Mój szybki sposób to: wsypać susz do kubka, zalać wodą max 80 stopni, poczekać, przelać przez sitko do innego kubka - gotowe :D.

Jeśli masz nerwicę/depresję, to siłą rzeczy pada Ci koncentracja i pamięć. I w takim wypadku po prostu trzeba iść do psychiatry, dobrego psychoterapeuty i leczyć się, leczyć się i jeszcze raz leczyć się! ;)
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

leki do nauk

przez CórkaNocy 17 cze 2013, 12:16
Mamre, też oglądałam kiedyś program na ten temat. To było coś o wpływie smartfonów i internetu na funkcjonowanie młodych ludzi. I dowiedziono, że ludzie młodzi coraz mniej sięgają po książki, a jak już to nie mogą się skupić czytając, bo są przyzwyczajeni do skakania w necie po stronach, czytania pobieżnego, szybkiego, często bełkotliwego przekazu informacji i przyzwyczajeni są do skrótów. I to prawda. Kiedyś dużo czytałam, a teraz to głównie w necie siedzę, nawet jak mam czytać gazetę to nieraz nie chce mi się czytać całego artykułu, tylko pobieżnie przejrzę. Nawet bywa, że filmów nie mogę oglądać całych, bo ciężko mi się na tym skoncentrować.
CórkaNocy

leki do nauk

przez stx 17 cze 2013, 17:42
no ja tak mam również, ale jak coś mnie ciekawi to potrafie czytać dość długo
stx

leki do nauk

przez el_testosterone 18 cze 2013, 00:15
Mamre napisał(a):stx, mam podobnie. Sesja jest, a ja dłużej niż 5 minut na tekście nie umiem się skupić.
Ciekawie wyjaśnia to Carr w swojej książce "Płytki umysł". Gość pisze o wpływie Internetu na nasze funkcjonowanie poznawcze. Dłuuugo się zastanawiałam, co ze mną nie tak, aż w końcu trafiłam na tę książkę. Okazuje się, że przez Internet zaczynamy myśleć hipertekstowo, przez co tracimy umiejętność myślenia linearnego czy czytania linearnego tekstu.

Internet po prostu ze swoimi szybkimi i treściwymi tekstami trafia w nasze gusta. W gazecie też lecisz po nagłówkach art., w szkole czytasz streszczenia ;)

leki do nauk

przez Mamre 18 cze 2013, 00:32
el_testosterone, właśnie o to chodzi, że to nowe medium KSZTAŁTUJE lub nawet NARZUCA nam taki sposób poznawania.
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

leki do nauk

przez stx 18 cze 2013, 19:35
ale nawet zanim miałem internet to już nauka zaczynała mi źle wychodzić
stx

leki do nauk

przez owsik 18 cze 2013, 23:01
Nie demonizował bym tak z tym brakiem czytania u młodzieży. W brew temu młodzież czyta tylko nieco Inną literaturę niż ta z głównego kanonu. Przykładem może być tu, Harry Potter.
Osobiście uważam, że problem z edukacją młodzieży jest bardzo złożony. Współczesna szkoła kompletnie nie nadążyła za niemal rewolucyjnymi zmianami jakie przyniosły nasze czasy.
To naprawdę widać.

-- 18 cze 2013, 22:05 --

stx może masz depresje? Masz kiepski nastrój utrzymujący się dłużej niż dwa tygodnie? W moim przypadku tak zaczęły się pierwsze objawy. Przyczyny obniżonego nastroju mogą być jak najbardziej realne jednak sam fakt długiego utrzymywania się tak zwanej potocznie chandry jest już groźny.

leki do nauk

przez stx 19 cze 2013, 17:59
depresje? podejrzewam że tak mam od dawna
stx

Sortuj wg