Jak długo bierzecie leki?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez ARTmen 21 kwi 2008, 05:55
Ja biorę 10 lat. Prawdopodobnie tak będę je łykał pewnie do końca życia.
Z DNIA NA DZIEŃ...

przez Alexandra 21 kwi 2008, 20:04
siódmy roczek leci :lol:

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:15 pm ]
"Trzeba chcieć z tego wyjśc ,sorry to jest podstawa a nie jakies tam leki ,jak można wyleczyć emocje lekami?Przecież to wszystko siedzi w nas i tylko my możemy sami się z tym uporać dopóki sie tego nie zrozumie to nici z postępów .Poza tym istnieje tyle sposobów na wyjście z nerwicy różne techniki relaksacje itp nie będe się powtarzać bo wszystko było już napisane na forum ,że naprawde nie trzeba się ładować w psychotropy ! powiem szczerze że jestem w szoku że ktoś chce brac leki przez całe życie tak naprawde na schorzenie na które nie ma leku! leki chemiczne sa wspomagaczami ALE NIE WYLECZĄ"[/quote]

Gdy przeczytałam tę wypowiedź, nawet nie chciało mi się komentować..., ale jednak chyba się nie powtrzymam. Naprawdę stwierdzenia, że leki nic nie pomagają, wynikają ze zwykłej niewiedzy medycznej i braku pojęcia o funkcjonowaniu mózgu. Rozumiem, że nie kązdy musi się tym interesować, jednak gdy nie posiada się takiej wiedzy, uważam że powinno się zrezygnować z udzielania jakichlolwiek porad. JAk można wyleczyć emocje lekami ??? właśnie można. depresja, nerwica natręctw wynikają z braku hormonu- serotoniny. Mózg jej nie wytwarza, ma jej małą ilość i sam poprzez ziółka czy techniki relaksacyjne (heh!) na pewno jej nie wytworzy. To tak jakbyś mówiła, że chory na cukrzycę technikami relaksacyjnymi wyleczy chorobę. To to samo. to wynika z braku wytwarzania hormonu, a nie przejściowego smutki
czy słabej psychiki. biorąc leki, dostarczamy mózgowi serotoninę. i co z tego, ze często przez całe życie ?
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez nanom1 21 kwi 2008, 22:01
Z przerwami od 3 lat.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez norm 24 kwi 2008, 00:53
hmm będzie ponad 6 miesiąc jak łykam to świństwo... na ostatnim badaniu krwi coś mi wątroba szwankowała... jeszcze mi te prochy wyjdą na złe...
truję się codziennie 150 mg sertraliny i 7,5 mg olanzapiny... nie wiem co o tym myśleć... nie wiem czy potrzebuje tego... aż mam ochotę... nvm chyba jednak potrzebuje.
norm

Re: Jak długo bierzecie leki?

przez naamah85 25 cze 2008, 08:46
wsumie leki biore od pazdziernika 2007:
-Seroxat
-Sulpiryd
-Cital
-Doxepin
-Mianserin
-Trittico
-Seronil
-Zolafren
do tego: afobam, tranxena, lorafen, estazolan, hydroxyzyna, diphergan, relanium (niektore w zastrzykach)
a prawie wszystko to podczas polrocznego pobytu w szpitalu :/

obecnie od 5 miesiecy biore Seronil i chociaz czuje sie dobrze, to jakos nie potrafie sobie wyobrazic ze mialabym go przestac brac^^ poki co mam jeszcze 90 kapsulek wiec chyba na odstawianie sie nie zanosi...

przez Stokrotka15 05 kwi 2009, 14:25
Ja biorę leki od 7 lat, bez przerwy. Od 5 lat nie mam zmienianych.

przez moniczka81 06 kwi 2009, 18:15
biore antydepresamt paromerc juz około 1,5 roku też mi ostatnio na badaniu wyszło że mam podwyższoną prube wątrobową,sama niewiem może już czas odstawić te świństwo...

przez Katarzynka35 06 kwi 2009, 18:30
Witajcie KOchani!
Jak czytam jaki macie staż w zazywaniu antydepresantów to moje liche wlosy dęba mi stają... Boże ja cały czas tkwiłam w błogiej nieświadomości, że będę brała tak jak dr mi mówił - około roku efectin i odstawiamy... w lipcu minie rok jak go łykam i już od paru mieisęcy sie pytam dr kiedy odstawiamy...
Czy próbowaliście podczas tych 5,6 czy 7 lat odstawiać i sie źle czuliście, czy dr każe Wam tak długo?
Nie wiem czemu ale ja chyba byłam nieuświadomiona zaczynając lykac antydepresant... wydawało mi się, że bierze się go od 0,5 fo 1,5 roku i jest ok... a tu się okazuje, że albo trudno odsatawić, albo zaraz po odstawieneiu się do niego wraca po samopoczucie fatalne, albo jeśli nie po kilku dniach, to po kilku miesiącach trzeba wracać... jestem dośc mocno tym zszokowana.... chyba, że na forum w ogólenie nie wypowiadaja sie osoby, ktore już wyzdrowiały dlatego takim pesymizmem wieje:(
Przepraszam na nerwicę lękową czy na depresję bierzecie po tyle lat? Bo ja na nerwicę - a ścieślej na okropne zawroty glowy i lęki...
pozdrawiam mocno
Katarzynka35

przez Sweety 06 kwi 2009, 19:16
Ja biorę od 7 lat antydepresanty na nerwicę lękową,min.Efectin,miałam wielokrotne próby odstawiania ale niestety zawsze kończyły się fiaskiem,najdłużej wytrzymałam bez leków ok 3 m-cy i wszystkie objawy wracały na nowo.Jak odstawiłam raz Efectin z dnia na dzień bo zaszłam w ciążę to wolę nie pisać co się ze mną działo,myslałam że mnie w kaftanie wywiozą,dlatego te leki powinno odstawiać się stopniowo.
Trzeba pamiętać że leki nie wyleczą z nerwicy,one tylko stopują objawy,najważniejsza jest psychoterapia!
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez Stokrotka15 07 kwi 2009, 12:28
Odpowiadam Amon_Rah biorę:
Bioxetin 20mg rano,
zolafren 5 mg na noc,
spamilan 5mg na noc,
dorażnie w napadzie lęku oxazepam(czasami 1/2 tabletki mi wystarczy)
Teraz powoli schodzę z zolafrenu 5mg na 2,5mg.
Ostrzegam jednak, że utyłam 40kg!!!

przez Anna R. 07 kwi 2009, 12:56
Sweety, psychoterapia mi niestety nie pomogła :?

Biorę leki już czwarty rok. Najpierw była Asentra, pomogła cudownie i w krótkim czasie. Dostałam takiego powera, że zaczęłam zmieniać swoje życie od podstaw. Niestety nie wszystko wyszło tak, jak chciałam i zaliczyłam nawrót depresji mimo brania leków. Pewnie na własne życzenie. Potem Anafranil i znowu trafiony. Samopoczucie świetne, zero depresji, zero nerwicy, po prostu bajka :D
I pewnie by tak pozostało, gdybym nie odstawiła. Poznałam kogoś i chciałam cieszyć się życiem. We wszystkich jego aspektach ;)
Ha, znowu nawrót i tym razem droga przez mękę- same pudła. Mirzaten, Trittico, Doxepin, Efectin- z czego ten ostatni dość koszmarny. Potem zmiana lekarza i Seronil. Kilka miesięcy świetnie, potem nawrót. Zmiana na Lerivon- brak poprawy. Potem do Lerivonu doszedł Anafranil i nareszcie wyszłam na prostą. Ponad rok brania 60 mg Lerivonu plus 150 Anafranilu dały pożądane efekty. Samopoczucie świetne, w życiu też nareszcie się poukładało. Było na tyle dobrze, że zeszłam powoli z Anafranilu i pozostałam przy Lerivonie, zmniejszając dawkę do 30 mg. Mija już półtora roku bez nawrotów- dla mnie to naprawdę sukces. Przeżyłam ciężkie chwile, ale się nie poddałam. Naprawdę się opłaciło.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 07 kwi 2009, 14:20
tzn.ze lerivon ci nie pomógł wtedy?chodzi o spanie?
kasia000

przez Anna R. 07 kwi 2009, 15:05
Nasennie wraz z Tisercinem dzialal wspaniale i to od pierwszej dawki, za to przeciwdepresyjnie dopiero z Anafranilem uzyskalam dobre efekty. Ale bylam wtedy w glebokiej depresji i dodatkowo cierpialam na bezsenno
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 07 kwi 2009, 15:10
acha bo wiesz do mnie to duzymi literami trzeba;-))pozdr
kasia000

Sortuj wg