TOPIRAMAT (Topamax,Epitomax,Topiramat-ratiopharm)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez depas 24 cze 2014, 18:06
Wchodziłem na topi również będąc dłuższy czas na wenli, nie wiem czy to spowodowało wyjątkowo trudne oswajanie się z topiramatem. Ale uparłem się że dojdę do tej setki i jakoś dałem radę. No i było warto, z tym że akurat z całej gamy nieprzyjemnych uboków, topi nigdy mnie nie ogłupiał i nie osłabiał funkcji poznawczych. Fakt, w jakiś sposób spowalniał obroty, ale w mojej przypadłości było to jak najbardziej wskazane. Ale bynajmniej nie było to żadne otępienie.

przez elfrid 24 cze 2014, 19:05
depas, u mnie wyraźnie obniża nastrój czego nie ma na karbamazepinie oraz niestety zaburza koncentracje.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 24 cze 2014, 19:16
No tak, sporo się naczytałem że topiramat dość często powoduje właśnie pogorszenie kojarzenia, szybkości reakcji i w dawkach stosowanych w padaczce wręcz coś na kształt obniżonego IQ. Wychodzi na to że miałem po prostu szczęście że mnie takie atrakcje ominęły. Ale powiem Ci że jeśli o mnie chodzi to nie stosowałbym karbamazepiny, chyba że wyłącznie krótkoterminowo gdyby nie było innego wyjścia. Lista potencjalnych niebezpiecznych skutków ubocznych tego leku jak dla mnie nie do zaakceptowania.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evil never dies 05 lip 2014, 23:21
Przeczytałem cały temat i tak sobie myślę, że ten topi to by mi pasował do wenli zamiast lamo które musiałem odstawić.
"Z powodu awarii toalety, prosimy klientów aby załatwiali się na własną rękę"

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez depas 07 lip 2014, 01:44
evil never dies, z całego serca polecam, tylko uczciwie ostrzegam że wprowadzanie tego leku, nawet planowo od 25mg w górę co tydzień, jest naprawdę ciężkie i nietrudno zrezygnować. Ja wytrwałem mimo wszystko i to samo radzę Tobie, spróbuj. W razie czego możesz wesprzeć się na parę tygodni jakąś benzodiazepiną. Acha, ja też brałem go razem z wenlą (150mg).
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez evil never dies 07 lip 2014, 07:02
depas napisał(a): uczciwie ostrzegam że wprowadzanie tego leku, nawet planowo od 25mg w górę co tydzień, jest naprawdę ciężkie i nietrudno zrezygnować.

Możesz coś więcej napisać? Pozdro.

"Lepiej jest nie odezwać się i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". - Mark Twain
zbanowany

przez depas 07 lip 2014, 07:20
Od czego by tu zacząć... Mdłości i jadłowstręt, bóle brzucha i głowy, ogólny wkurw, nieprzyjemne mrowienie w kończynach oraz twarzy (bardzo wku*wiające), nerwowość, lekkie wahania nastroju, z zasady w dół. Plus jeszcze kilka mniej lub bardziej niemiłych doznań których już nie pomnę. Może być naprawdę ciężko, i niestety kiedy pod koniec tygodnia na dawce 25mg zaczynasz 50mg, zaczyna się od nowa. Przy 75mg i 100mg objawy są już łagodniejsze, i generalnie po 6 tygodniach czułem się już zupełnie normalnie, a dokładniej mówiąc lepiej - nastrój się ustabilizował wyraźnie, odczuwałem pewne zmniejszenie lęku społecznego i co najbardziej mi odpowiadało, nabranie pewnego dystansu do siebie i innych, w ogóle życia. Przy mojej nadwrażliwości i skrajnym egocentryzmie, okazał się to naprawdę bardzo mile widziany efekt brania topiramatu. Sporo ludzi narzeka na pogorszenie funkcji poznawczych, gorszą pamięć i umiejętność skupienia uwagi. Mnie to wszystko zupełnie ominęło. Bardzo ten lek polecam, tylko naprawdę pierwsze tygodnie mogą być ciężkie, jednak zdecydowanie warto się przemęczyć. Osobiście nie stosowałem, ale jestem przekonany że odrobina benzo może przynieść ulgę na większość uboków.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez evil never dies 07 lip 2014, 07:41
depas napisał(a):Od czego by tu zacząć... Mdłości i jadłowstręt, bóle brzucha i głowy, ogólny wkurw, nieprzyjemne mrowienie w kończynach oraz twarzy (bardzo wku*wiające), nerwowość, lekkie wahania nastroju, z zasady w dół. Plus jeszcze kilka mniej lub bardziej niemiłych doznań których już nie pomnę.

Fajnie :-)
depas napisał(a): nabranie pewnego dystansu do siebie i innych, w ogóle życia.

Dla takiego efektu wg mnie warto by się przemęczyć.

depas napisał(a):Sporo ludzi narzeka na pogorszenie funkcji poznawczych, gorszą pamięć i umiejętność skupienia uwagi.

Ja i tak np. zjeżdżam ze skrzyżowania i zastanawiam się " k.. jak ja to przejechałem? Ale nikt nie trąbił więc chyba było ok... " :-)

Spoko. Wielkie dzięki za wyjaśnienie, za tydzień idę do dr. to pogadam może zapisze.

ps. drogie to jest?

zbanowany

przez depas 07 lip 2014, 08:03
Nie za bardzo, oryginalny Topamax niedawno staniał, koszt 25mg/28tabsów to ok. 15zł, 50mg to 25zł, 100mg - niecałe 40 dychy.
Tutaj masz porównanie cen generyków: http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?i ... m_id=45737

PS Ja nie prowadzę samochodu więc miałem luz, jednak zalecam przez pierwsze tygodnie mocną ostrożność przy jeździe autem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez faeton 03 sie 2014, 10:27
400mg Topiramatu to było jednak trochę za dużo, teraz biorę 200mg, 100mg rano i 100mg na noc i jest super, zaczynałem od dawki 100mg i tylko przez pierwszy tydzień byłem trochę przymulony, potem objawy uboczne minęły. Śpię po 5 godzin, pracuję po 14, schudłem 15kg, i ogólnie dnia mi brakuje na to co chcę jeszcze zrobić, ale do tego biorę jeszcze wenlafaksynę, maprotylinę, perfenazynę (ma zapasy), chlorprothixen i lamotryginę i jest git.

przez elfrid 03 sie 2014, 10:56
faeton, a jaką masz diagnozę?

przez faeton 04 sie 2014, 01:14
F33

przez pantherka 17 sie 2014, 10:14
Cześć. mam pytanie jak długo bede sie zmagac ze skutkami ubocznymi epiramatu? Biore od tygodnia na napady glopdu i spadek wagi wafe zbija rewelacyjne 3 kg w ciagu tygodnia gludu nie czuje wcale ale poza tym....koszmar...ciagle mi nie dobrze rece mi sie trzesa nic nie moge zrobic na nic nie mam ochoty ciagle chodze spieta powoli mam dosc...za tydzen mam podwoic dawke z 0,25 na 0,50 nie wiem jak to przezyje.....wspomożcie dobrym słowem choc...

przez elfrid 17 sie 2014, 11:41
Musisz spróbować się jakoś przemęczyć. Niestety wejście na ten lek nie jest łatwe. Grunt, że już dostrzegasz pierwsze pozytywy, tj. spadek wagi. Organizm stopniowo się oswoi i nie będzie już tak negatywnie reagował na dalsze podnoszenie dawki.

Sortuj wg