MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez jaktobylo 20 maja 2016, 00:18
Jeśli ktoś szuka w mircie antykortyzolowca, to już prędzej poleciłbym wam deksametazon

-- 20 maja 2016, 00:51 --

........Jeśli ktoś szuka w mircie "antykortyzolowca", to już prędzej poleciłbym wam Deksametazon.......

Po przestaniu brania mirty kortyzol wrócił w moim przypadku do wartości poniżej granicy, aczkolwiek i tak za wysoko jak dla mnie.
Co innego gdy łykałem te słodkie pastylki, zdarzały się wyskoki ponad kortyzolową normę.
Moja teoria jest taka, jeżeli mirta działa antykortyzolowo, to jest to działanie krótkotrwałe, być pomoże efekt "pierwszego zmulenia", że się tak wyrażę, który występował u mnie zawsze koło godziny od łyknięcia.
Możliwe, że ów zmulenie/ działanie nasenne - zwał jak zwał, jest powiązane z działaniem obnizającym kortyzol, a na drugi dzień rano postępował już efekt odbicia(efekt mulący mirty bardzo słaby).
Więc po co komu taki lek jako obniżacz kortyzolu, skoro jego działanie antykortyzolowe i tak jest tylko chwilowe i po którym to zresztą następuje efekt odbicia i mamy kortyzol wyżej niż zwykle.
Wynikać z tego może tyle, że gdyby zliczyć średnią poziomu tego hormonu z pobranej krwi, w różnych odstępach czasu, to nie różniłaby się ona zbytnio od średniej dobowej kortyzolu w trakcie nieprzyjmowania mirty.
Szczerze to spodziewałbym się wyższego dobowego podczas przyjmowania, zważywszy na takie efekty mirty jak wzrost masy tłuszczowej i brak(przynajmniej u mnie) efektu antydepresyjnego.
Info dla tych mniej znających się na kortyzolu, oprócz jego oczywistej(dla niektórych tutejszych bywalców) roli w przebiegu depresji. Jest on także hormonem znienawidzonym przez kulturystów, który działa katabolicznie( na mięśnie) i promuje wzrost tkanki tłuszczowej.

przez benzowiec84 20 maja 2016, 08:23
na kortyzol najlepsze benzo , lepsze to niż wykończyć się kortzolem i dostać zawału w wieku 31 lat , mialem kortyzol wyjebany 3x ponad norme po 2 lorafenach na noc 5mg , rano badanie kortyzolu i w górnej granicy normy. aha i duże dawki witaminy C , 2-3g dziennie.
kortyzol to zła rzecz w nadmiarze powoduje zmęczenie i osłabienie i siwe włosy :) w normie jest potrzebny do funkjonowania i daje energie . kortyzol też zbija ostro testosteron

ogólnie noradrenalina podwyższa kortyzol.

przez Pholler 20 maja 2016, 14:33
A jak się Wam objawial zwiększony kortyzol? Oprócz oczywiście nerwówki, bo to sprzezone zjawiska. Problemy ze skórą ktoś miał, jak czytałem i dobrze pamiętam. A inne?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 22 maja 2016, 11:02
Kurcze wykupiłam mirte i boję się ją zażyć :( ze względu na tycie i wrażenie obrzmienia :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Ashton 22 maja 2016, 11:19
Ja po zamianie Mianseryny na Mirtazapine mam mniejszy apetyt. Na Miansie jadłem więcej, ale lepiej też działała nasennie.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Pholler 27 maja 2016, 20:16
cytrynka84 napisał(a):Kurcze wykupiłam mirte i boję się ją zażyć :( ze względu na tycie i wrażenie obrzmienia :(

Mnie ona nie "obrzmiała" raczej, apetyt podkręca za to elegancko. Wieczorem chłoniesz jak cyklon. Jednak jest to do opanowania. Niełatwo, ale jest.

A reszta ma jakie objawy długoterminowe?

Kto mieszał mirtę z sertą? Jak mu poszło?

-- 06 cze 2016, 21:31 --

Gdzie się nie obrócić na forum wszyscy piszą o mircie, a temat o mircie martwy. Nikt już tego nie bierze? ;)
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.

przez fobik123 12 cze 2016, 16:06
Po ile jest najtańszy zamiennik mirty dawka 45mg ?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Pholler 16 cze 2016, 23:54
Jak się zjeżdża z mirty? Jak ze slizgawki czy jak z nieheblowanej deski? Po 3 miesiącach 30mg, tak średnio?
Najgorsze w piekle jest to, że nie wiesz, czy już się w nim nie znajdujesz.

przez Ricah 17 cze 2016, 00:19
Mozna od razu odstawic. Maksymalnie moze ze 2-3 noce problemy ze snem beda, jezeli wczesniej miales, a tak to spoko.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Pholler 17 cze 2016, 00:24
Ricah napisał(a):Mozna od razu odstawic. Maksymalnie moze ze 2-3 noce problemy ze snem beda, jezeli wczesniej miales, a tak to spoko.

Ok, danke.

przez Ashton 17 cze 2016, 17:34
Czy u Was w aptekach jest Mirtazapine Bluefish? Ja dostałem tylko jedno opakowanie, bo podobno nie ma w hurtowniach i musiałem wziąć droższy Mirtor.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez Pabluś 18 cze 2016, 15:20
Brał tu z was ktoś może ""older sister" mirtazapiny czyli miansę? Ja odstawiłem bo zaczęło się ostre kopanie po agresjii i podkurzeniu- wzrost tych objawów. Pewnie za sprawą NRI mechanizmu choć sam nie wiem i bądź tu mądry. Teraz mam brać tianeptynę ale wierzę w nią średnio. Mirte kiedyś brałem i odstawiłem po 12 dnaich- nasilenie lęków.
Aha, tu było pytanie czy lepsza mirta czy miansa? Różnice są inne jeszcze niż alfa2 blokowanie i NRI , miansa blokuje np. 5HT7 i słabiej ale tez 5HT6. Mirta tego nie robi. Mianseryna to lek antydepresyjny- klasyczna teoria depresji - upregulacja GABA B receptorów w korze czołowej w relacji z beta down regulacją adrenergicznych.

przez Grabarz666 18 cze 2016, 17:27
Pabluś napisał(a):Ja odstawiłem bo zaczęło się ostre kopanie po agresjii i podkurzeniu- wzrost tych objawów. Pewnie za sprawą NRI mechanizmu choć sam nie wiem i bądź tu mądry.

Mam podobnie na mirtazapinie, a ta jest bardziej noradrenergiczna: trochę silniejszy antagonizm (choć to głównie zależy od badanego liganda) rec. alfa-2A (zarówno auto jak i hetero), bardzo słaby antagonizm rec. alfa-1 (klinicznie nieistotny), brak inhibicji NET, więc podejrzewam, że w/w objawy są jeszcze silniejsze na mirtazapinie. Stąd biorę małą dawkę, 5 mg escytalopramu.

Pabluś napisał(a):Różnice są inne jeszcze niż alfa2 blokowanie i NRI , miansa blokuje np. 5HT7 i słabiej ale tez 5HT6.

Dla jakich wartości Ki i dla jakich ligandów?

Pabluś napisał(a):Mirta tego nie robi. Mianseryna to lek antydepresyjny- klasyczna teoria depresji - upregulacja GABA B receptorów w korze czołowej w relacji z beta down regulacją adrenergicznych.

Możesz napisać więcej?

przez Pabluś 20 cze 2016, 03:50
@ Grabarz http://www.psychiatrictimes.com/bipolar ... s/page/0/4,
http://www.psychiatrictimes.com/bipolar ... s/page/0/4 zawsze o dziwo towarzyszy temu beta down regulacja, ale w tej chwili nie moge znaleźc tej pracy, niemniej czytałem. To jest klasyczna koncepcja depresji, w badaniach stwierdzono też że wstrzyknięcia GABA do kory przedczołowej znosi bezradność.
Co do mirtazapiny, hmm no nie wiem co organizm to reakcja, moim zdaniem mianseryna jest bardziej pro-noradrenalinowa bo ma dodatek NRI oprócz alfa 2 blokady i dodatek 5 HT7 antagonizm. Alfa 2 blokada nie musi wcale być taka kretyńska jak się uważa. Reguluje poziom dopaminy w korze przedczołowej i u gości , którzy mają za mało jej w PFC może byc niezła. Za to za dużo dopaminy w korze przedczołowej jest w lekkim stresie, co ciekawe w dużym jej poziom jest niższy. Kluczowe tu są mechanizmy receptorowe alfa 2, D1 i opiatowe -mu rec. , chyba jak się nie mylę. Skoro zaś i mirtazapina podkurza to znaczy, że idzie to od alfa 2 blokady lub też od innego mechanizmu- hmmm, pytanie jakiego? Ale.... szukałem ostatnio w necie po różnych lekach i był kiedys taki neuroleptyk na stany rozdrażnienia - pericjazine, wycofany i jego główny mechanizm to blokada D1, alfa 2a i 2c ( a więc za agresję to chyba nie odpowiadają) i blokowanie alfa 1 w podkorze jak sie nie mylę. Układanka jest jednak bardziej skomplikowany pewnie. Ciekawe jakbyś spróbował D1 antagonisty albo klonidyny, która jest alfa 2 agonistą. Po ostatnich "czytankach" to nie uważam, że serotonina jest tak ważna, serio, myślę, że raczej niektóre receptory serotoninowe a nie sama serotonina. W psychiatrii więcej pożytku generalnie przynoszą antagoniści receptorów serotoninowych ( np. 5HT2 i 5HT6 i 7)

-- 20 cze 2016, 04:07 --

Dodając do powyższego to może tak: za dużo noradrenaliny ( ale czego to jest efekt? ) i brak równowagi pomiędzy receptorami dopaminowymi ( D1 zbyt aktywne D 2 za mało aktywne) w korze przedczołowej. Wtedy za dużo noradrenaliny poprzez receptory alfa 2 ( agonizm) wyhamowuje dopaminę w korze przedczołowej ale już np. w podkorze niekoniecznie.

Sortuj wg