MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez estera1 25 sie 2014, 21:16
To jak cie nie usypia to nie myslałas aby ja odsrawic?lub zwiekszyc do 45?ja tez zauwazylam ,ze rano najbardziej chce mi sie spac.Po 45 bylam ledwo zywa na drugi dzien

przez cyklopka 25 sie 2014, 21:21
Pierwsze, sama sobie jej nie przepisałam i sama nie wybieram dawek.
Drugie, została mi ona przepisana na depresję, a nie na zasypianie.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Psychotropka`89 28 sie 2014, 18:02
Da się jakoś zmniejszyć dawkę, żeby poskromić ten cholerny apetyt i tycie? Co dzień rano mam wielkie postanowienie: zero słodyczy. Nadchodzi wieczór, biorę mirte, nie mija godzina i buszuję po lodówce. Słodkiego tak mi się chcę, że jest to nie do opanowania. Jak nie zjem, to robi mi się słabo. :evil: W ciągu 10 msc przytyłam ponad 16 kg :time: Pomóżcie... :uklon:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Meg1985 28 sie 2014, 18:52
Psychotropka`89, może bierz mirtę przed samym spaniem, ja też mam ogromny apetyt na słodycze, tylko, że ja zawsze tak miałam, to nie jest zasługa mirty. Uwielbiam słodkie i codziennie muszę sobie na coś słodkiego pozwolić. A wieczorem najlepiej iść spać najedzonym, potem szybko wrzucasz mirtę i po kwadransie się kładziesz. Możesz ewentualnie zmniejszyć dawkę. Jaką bierzesz?
Przy mojej 15mg. nie odczuwam jakiegoś wilczego apetytu.
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez lucy1979 28 sie 2014, 18:59
Psychotropka`89 napisał(a):Da się jakoś zmniejszyć dawkę, żeby poskromić ten cholerny apetyt i tycie? Co dzień rano mam wielkie postanowienie: zero słodyczy. Nadchodzi wieczór, biorę mirte, nie mija godzina i buszuję po lodówce. Słodkiego tak mi się chcę, że jest to nie do opanowania. Jak nie zjem, to robi mi się słabo. :evil: W ciągu 10 msc przytyłam ponad 16 kg :time: Pomóżcie... :uklon:

Niestety nie da się zmniejszyć dawek. Mam ten sam problem co Ty :cry: Nawe.t na dawce 7,5mg na dobe jest ta masakryczna chec na słodkie. Przy czym najnizsza dawka terapeytyczna czyli taka , która dziala w depresji to 15 mg.
Tak więc zmniejszanie dawki nie ma sensu.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Psychotropka`89 28 sie 2014, 19:14
Meg1985, 22,5 mg. Ja bym tego nawet apetytem nie nazwała, a obżarstwem. Jak wchodzę na wagę, to nie dowierzam w to co widzę. Z lustrem zresztą podobnie.

Lęki powracają i mam takie pytanko; jak odstawić mirtę? Są jakieś skutki odstawienne? Trzeba redukować, czy można od razu strzelić w pizdu? Nie chcę się obudzić z ręką w nocniku z setką na wadze. :shock: Już na tym etapie co jestem będzie mi trudno zrzucić.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez elfrid 28 sie 2014, 20:39
Psychotropka`89, a sama sertralina nie wystarczy? próbowałaś czymś zastąpić mirtę? ps po odstawieniu mirty waga zacznie sama spadać nawet bez diety.
pregabalina, wenlafaksyna

przez estera1 28 sie 2014, 21:34
Potwierdzam ,ze po odstawieniu mirty waga sama spada.Odstawic mozna nagle jak kazdy inny lek ale skonczy sie na tym ,ze powroci choroba w moim przypadku bezsennosc takze lepiej odstawic powoli i redukowac dawki.Mozna zastapic innym lekiem

-- 28 sie 2014, 20:38 --

Cukier uzaleznia.Pij zielona kawe ,jedz blonnik witalny ,suszone sliwki.Kup sobie ksylitol naturalny cukier minusem jest cena .Ja go uzywam tylko do slodzenia napoju wiec starcza na dlugo.Slodycze zastapic daktylami.Ja w miare juz opanowalam apetyt

przez Psychotropka`89 29 sie 2014, 09:37
elfrid, mam nadzieję, że wystarczy. Nie zastępowałam niczym.

estera1, tak, czy srak biorę nasenne więc problem spania odpada <mirte miałam głównie na apetyt, bo moja fobia wiąże się z jedzeniem, a raczej nie jedzeniem, schudłam jak pies>. Co do lęków, to i tak znów się pojawiły, pomimo mirtazapiny. W takim układzie spróbuję odstawić mirtagen. Nie jestem w stanie zapanować nad tym głodem. Obawiam się spadku libido, bo na samej sertrze masakra była ale trudno. Wolę to niż tonąć w tłuszczu. I tak ze zbliżeń nie odczuwam przyjemności, bo myślę wtedy jak zakryć trzęsący się brzuch, czy dupsko. :hide:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez estera1 29 sie 2014, 10:50
psychotropka spróbuj brać mirte 15mg przez pare dni jak bedziesz dalej''żarła'' odstaw ten lek.Zobaczysz czy serta poradzi sobie z lękami w razie awarii masz hydro?jeśli sobie nie poradzi bądź pogorszy sie sen idz do lekarza po dodatkowy inny lek Próbowałaś kiedyś neuroleptyki?

pij dużo wody z cytryną (na chwile zapycha żołądek) i kup sobie tabletki chrom(hamują apetyt na słodycze)

przez Psychotropka`89 29 sie 2014, 11:21
estera1, dzięki wielkie za rady. Zrobię tak, że podzielę tabletkę na 45mg na cztery. Oby odstawiennych efektów nie było. :roll: Nie próbowałam neuroleptyków. Tak, mam hydroxyzynę ale to na mnie nie działa. Mogę żreć garściami i nic. Ale w razie czego mam benzo. Jak jeszcze utyję, to kompletnie się załamię...
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez estera1 29 sie 2014, 11:30
Dzieki mircie jest szansa ,ze kiedys zejdziesz ze zolpi.Ale z drugiej strony przez ciagle tycie nabawisz sie wiekszych lękow.Ja jak kiedys bralam 15mg to żarłam przez pierwsze dwa tyg pozniej z nie.A jak u ciebie wyglada przemiana materi?

przez Psychotropka`89 29 sie 2014, 11:59
estera1, przemiana materii kiepska. Wróciłam do picia kawy, żeby zmobilizować jelita do lepszej pracy. W sensie szybszej. Może, kiedyś zejdę. Póki co się na to nie zanosi, na samej mircie nie zasnę, żreć nie chcę, więc chyba odstawię. Patrzeć na siebie nie mogę. A mogą wystąpić jakieś efekty odstawienne? Słyszałam,że mirta nie uzależnia i można odstawić z dnia na dzień, ale w ulotce pisze co innego... :bezradny:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez estera1 29 sie 2014, 12:52
jak odstawiłam nagle przestałam spać.Jeśli mirta cie i tak nie usypia ,lęki masz dalej to spróbuj dziś jej nie wziąć.Kup sobie suszone śliwki 150g i jedz codziennie pół paczki -nie więcej,błonnik witalny suchy do mleka (jak płatki) lub spożywaj produkty zawierające błonnik,Kawa zielona 250g kosztuje ok 7-11zł w smaku ohydna ale idzie sie przyzwyczaić.Nie wypłukuje z organizmu minerałów co klasyczna ,poprawia przemiane materii polecana jest osobom które chcś schudnąć.Jesli musisz już słodzić kup sobie brązowy cukier(jest mniej słodszy ) a najlepszy ksylitol (250g -20zł) drogi ale jak będziesz miałą tylko na własny użytek starczy na długo.Zamiast herbaty pij yerba mate(w smaku ohydna )Unikajaj produktów z białej mąki ,glutenu a jak masz ochote na coś słodkiego to polecam daktyle(zdrowsze niż słodycze)Cukier biały to nawiększe zło ,starsznie uzależnia .Sama jak nie zjem codziennie czegoś słodkiego to mam cholerne nerwy ,także dałam sobie takie ograniczenie np.jednego loda dziennie (potrafiłam jeśc 3 min dziennie) i 1 batonika(ale musi byc dietetyczny np.z musli)a jak wciąż mi tego mało to jem daktyle(sa bardzo słodkie ale powinno sie kupowac bez konserwantów typu dw.siarki bo są twarde)Ja po słodyczach miałam ogromne zaparcia więc musisz ograniczyć słodycze(a wiem ,że jest cięzko)Na czczo polecam picie ciepłej przegotowanej wody

poczytaj sobie:
http://dziecisawazne.pl/zdrowy-przedszk ... ego-cukru/

Sortuj wg