MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez Tańczący z lękami 09 lut 2014, 11:35
depresyjny, spoko- wiadomo, ze my sami podejmujemy decyzje, ale ja niestety popełniłem wówczas ten błąd i straciłem ponad rok w leczeniu/ komforcie życia. Początkowo czułem się dużo fajniej, odblokowała się dopamina i pierwsze 2 miechy były na plus, ale to bardzo podstępna choroba...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez one-half 16 lut 2014, 19:45
Po mirtazapinie tylem jak prosie. Jest w ogole sens probowac mianseryny skoro to dwa blizniacze leki?

przez Lord Kapucyn 16 lut 2014, 19:48
Mianseryna jest silniejszym antagonistą/odwrotnym agonistą rec. H1 i rec. 5-HT2c, a to antagonizm tych receptorów jest związany z nadmiernym łaknieniem/tyciem, można zatem przypuszczać, że jeżeli nie będziesz się kontrolował to będziesz tył tak samo jak na mirtazapinie albo gorzej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 17 lut 2014, 09:49
Z tego co piszą ludzie to większość tyje bardziej na mianserynie niż mirtazapinie. Może się to wiązać z tym, że mirtazapina działa dodatkowo na serotoninę i dopaminę oraz mocniej od mianseryny na noradrenalinę, więc może powodować mniejszy apetyt (szczególnie przy wyższych dawkach).
miko84

przez CórkaNocy 17 lut 2014, 16:22
a w niskich dawkach mirtazapina też działa silnie na noradrenalinę? mówię tu o dawce 7,5 mg lub 15 mg
CórkaNocy

przez miko84 17 lut 2014, 16:30
Im niższa dawka tym działa słabiej. Jak tak nie znosisz noradrenaliny to spróbuj klonidyny. Zapewniam Cię, że zaraz zmienisz zdanie o noradrenalinie ;)
miko84

przez CórkaNocy 17 lut 2014, 16:32
u mnie noradrenalina indukuje lęki - mirtazapina to jedyny lek po którym śpię dobrze, bardzo dobrze, ale mam strasznie nasilone lęki, nawet z benzo sobie nie mogę dać rady :( lęki potrafią trwać cały dzień, odkąd wróciłam na mirtę nie ma dnia, żeby przez kilka godzin mnie nie atakowały i utrudniały znacznie życie

a leku na obniżenie ciśnienia nie potrzebuję, ostatnio mam takie niskie, że zdarzało mi się zemdleć z tych nerwów
Ostatnio edytowano 17 lut 2014, 16:33 przez CórkaNocy, łącznie edytowano 1 raz
CórkaNocy

przez miko84 17 lut 2014, 16:33
No to załatw sobie klonidynę, to jest lek który zmniejsza poziomy noradrenaliny przez agonizm alfa-2 (działa w sposób przeciwny do mirtazapiny). Masz niskie ciśnienie to z tą noradrenaliną nie jest u Ciebie tak źle. Badałaś sobie kiedyś kortyzol?
Ostatnio edytowano 17 lut 2014, 16:35 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez CórkaNocy 17 lut 2014, 16:34
a co z ciśnieniem jak i tak mam to pierwsze koło 100 albo poniżej? to chyba znajdę się w szpitalu, bo mi tak obniży ciśnienie

brałam już kiedyś jeden lek obniżający noradrenalinę i zarazem ciśnienie, różnica była niewielka, bo lęki dalej były dopóki nie odstawiłam mirty
CórkaNocy

przez miko84 17 lut 2014, 16:35
To możliwe, że mirtazapina powoduje u Ciebie lęki przez inny mechanizm niż noradrenalinę. To jest bardzo złożony lek.
miko84

przez CórkaNocy 17 lut 2014, 16:37
ale leki typu wellbutrin czy moklobemid i fluoksetyna też powodowały u mnie silne lęki, więc to chyba ta noradrenalina
CórkaNocy

przez miko84 17 lut 2014, 16:39
A inne SSRI, np. paroksetyna czy sertralina?
miko84

przez CórkaNocy 17 lut 2014, 16:40
pójdę do lekarza, żeby mi zmienił wenlę na coś innego, bo ona już jak ją poprzednio brałam nie dawała sobie rady z lękami, może przepisze mi escitalopram albo sertralinę czy paro, jak myślisz co z nich najlepiej działa na lęk? a mirtę chyba zostawię, bo kilka miesięcy bez niej męczyłam się co noc ze spaniem i potem ze wstaniem z łóżka, a teraz jest normalnie, wreszcie się wysypiam
CórkaNocy

przez miko84 17 lut 2014, 16:41
No spróbuj paro (chociaż może mulić, ale skoro Ty nie możesz spać to może być idealna). Wg. mnie paro nie ma konkurencji jeśli chodzi o lęk z leków typu SSRI.
miko84

Sortuj wg