MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez miko84 14 gru 2013, 19:33
Chyba im wyższa tym mocniej. Tak mi się wydaje.
miko84

przez Mianseryna 14 gru 2013, 19:41
Ale to znaczy jaka ? 90? 120 ?

przez miko84 14 gru 2013, 19:58
Im wyższa tym lepiej, ale maks to 90-120 (120 to już raczej górna granica którą możesz brać poza szpitalem.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mianseryna 14 gru 2013, 20:16
Właśnie widziałem w ulotce niedawno. Dawka powyżej 120 mg na dobe wymaga monitorowania szpitalnego. Co to oznacza tak mniej więcej ?

przez miko84 15 gru 2013, 10:22
Że mogą wystąpić groźne skutki uboczne i wymagana jest ścisła kontrola nad pacjentem.
miko84

przez Dżejmson 15 gru 2013, 11:05
Sama sertralina 200mg nie działa na mnie przeciwlękowo. Nie pamiętam, jak działała w połączeniu z mianseryną - pamiętam tylko przeciwdepresyjne działanie.
Czy dodanie miansy zwiększy potencjał przeciwlękowy sertry?
Drugą opcją, jaką rozważam jest paro+miansa. Paro brałem solo w dużych dawkach. Był to lek, który brałem najdłużej z wszystkich w mojej "karierze" psychiatrycznej. Sprawdzała się dobrze, jednak duża dawka mnie muliła i lek odstawiłem (żałuję, że po prostu nie zmniejszyłem dawki - nie miałem wglądu w chorobę). Zastanawia mnie - czy dołożenie mianseryny od paroksetyny zadziała jakkolwiek odmulająco? Paro brana z miansą poprawia jakkolwiek działanie samej paroksetyny? Niweluje zamulenie choć w niewielkim stopniu?
Dżejmson

przez miko84 15 gru 2013, 11:22
Może zniwelować zmulenie, ale to kwestia indywidualna, musisz sprawdzić. Na pewno mianseryna potęguje wzrost serotoniny brana z każdym z SSRI (w przypadku paroksetyny ten wzrost będzie największy), więc powinno to mieć teoretycznie przełożenie na działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe (o ile Twoim głównym problemem jest słaba transmisja serotoninowa).
miko84

przez Dżejmson 15 gru 2013, 13:42
U mnie wysoki poziom serotoniny jest potrzebny, głównym problemem są lęki i natręctwa. Np. leki podnoszące dopaminę nie dają żadnego efektu. OCD na parokstynie zmalały do zera - przy 50mg nawet zapomniałm o istnieniu czegoś takiego jak natrętcwa myślowe. Nie było też lęku, nie było depresji. Ale tą dawkę dobrałem sobie sam i była zdecydowanie zbyt duża. Może 30-40mg paro z miansą zadziałałoby inaczej. Generalnie paro brałem pół roku i byłem zadowolony, wyprowadziła mnie z derealizacji i agorafobii. Pozostaje mi albo dodać miansę do sertraliny, albo wejść na paro z miansą. Amitryptylina jest genialna - anhedonia zniknęła i cieszą mnie nawet najdrobniejsze głupoty, ale niestety NN nasilona przez ten lek daje mi mocno po dupie. Jutro wizyta u lekarza, więc będzie okazja o tym pogadać.
Dżejmson

przez miko84 15 gru 2013, 14:07
Możesz spróbować sertraliny lub paroksetyny z mianseryną. Pamiętaj tylko by stopniowo zwiększać dawki bo mianseryna dość mocno potęguje działanie SSRI.

Amitryptylina jest słaba na ZOK, bo słabiej od SSRI czy klomipraminy działa na serotoninę a w dodatku mocno blokuje receptory 5-HT2, więc może pośrednio nasilać natręctwa.

Jedno jest pewne, na pewno inaczej odczujesz działanie paroksetyny (ale i sertraliny) gdy połączysz je z mianseryną.
miko84

przez jetodik 15 gru 2013, 14:10
kurcze tylko czy zawsze duży poziom serotoniny musi się przekładać, na niski poziom dopaminy?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez miko84 15 gru 2013, 14:12
Nie zawsze, część receptorów serotoninowych, jak 5-HT1a i 5-HT2a zwiększa uwalnianie dopaminy. Myślę, że to czy będziemy mieli ogólnie zwiększoną czy zmniejszoną transmisję dopaminergiczną zależy od naszego organizmu, typu SSRI i dawki.
miko84

przez depresyjny 15 gru 2013, 20:31
Te polaczenia elektryzuja moja wyobraznie. Jeszcze miansa moze libido odblokowac...Otulic sie plaszczem seretoninowym i po sprawie.
depresyjny

przez Marek1977 15 gru 2013, 20:34
Serotonina tuli,dopamina daje kopa w dupę a noradrenalina tobą wstrząsa.
Conscientia est, necesse est

przez depresyjny 15 gru 2013, 20:54
Dobrze brahu prawisz.
depresyjny

Sortuj wg