MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
61%

Nie
28
24%

Zaszkodziła
18
15%

Liczba głosów : 117

przez MalaMi1001 17 lis 2013, 20:37
CórkaNocy ja wiem czy to przewrażliwienie? Nie lubię po prostu stanów, których nie potrafię kontrolować (chodzi o fizyczne). Teraz mam jakieś tiki po sertralinie i w sumie już się do tego przyzwyczaiłam, ale wybudzają mnie w nocy i potrzebuję coś nasennego. Czyli skutek uboczny - trudności ze snem będę leczyć innym środkiem, który może wywołać kolejne skutki uboczne.

przez mirunia 17 lis 2013, 21:46
MalaMi1001 napisał(a): Teraz mam jakieś tiki po sertralinie i w sumie już się do tego przyzwyczaiłam, ale wybudzają mnie w nocy i potrzebuję coś nasennego.

[b]MalaMi1001, więc 15 miansy może dobrze wpłynąć na spokojny sen, a być może i uspokoi tiki. Miansa działa uspokajająco i nasennie. Taka mała dawka nie powinna zaszkodzić... jak nie spróbujesz, to będziesz "gdybać".
Jestem już drugi tydzień na 60mg i zaczynam sobie chwalić, chociaż to dopiero początek kuracji.
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...

przez MalaMi1001 17 lis 2013, 23:07
mirunia napisał(a):
MalaMi1001 napisał(a): Teraz mam jakieś tiki po sertralinie i w sumie już się do tego przyzwyczaiłam, ale wybudzają mnie w nocy i potrzebuję coś nasennego.

[b]MalaMi1001, więc 15 miansy może dobrze wpłynąć na spokojny sen, a być może i uspokoi tiki. Miansa działa uspokajająco i nasennie. Taka mała dawka nie powinna zaszkodzić... jak nie spróbujesz, to będziesz "gdybać".
Jestem już drugi tydzień na 60mg i zaczynam sobie chwalić, chociaż to dopiero początek kuracji.

Ale bierzesz solo czy z jakimś innym lekiem? Nie czujesz senności następnego dnia? U mnie właśnie jest ten problem, ze kiedy ulotka podaje senność jako skutek uboczny na 100% będzie on dotyczył mnie :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 17 lis 2013, 23:11
No po mianserynie/mirtazapinie nawet biorąc je wieczorem można rano się obudzić "na kacu" i czuć ostre zmulenie, ospałość przez pierwszą połowę dnia. To wina charakterystycznego silnego odwrotnego agonizmu wobec rec. histaminowego H1. Dla jednych zbawienie, dla drugich coś nie do zaakceptowania.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 17 lis 2013, 23:26
Jak dla zbawienie , gdyż rano przeważnie czuję się najgorzej przy mojej dep. melancholijnej , a mirta wycisza przykre stany i dużo łatwiej mi się wstaje.
Ostatnio edytowano 17 lis 2013, 23:28 przez ladywind, łącznie edytowano 1 raz
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez MalaMi1001 17 lis 2013, 23:28
Dark Passenger napisał(a):No po mianserynie/mirtazapinie nawet biorąc je wieczorem można rano się obudzić "na kacu" i czuć ostre zmulenie, ospałość przez pierwszą połowę dnia. To wina charakterystycznego silnego odwrotnego agonizmu wobec rec. histaminowego H1. Dla jednych zbawienie, dla drugich coś nie do zaakceptowania.

Nawet jak wezmę tylko 15mg? I to nie przechodzi z biegiem czasu?

przez ladywind 17 lis 2013, 23:39
MalaMi1001, z czasem powinno przejść tymbardziej jeśli chorujesz na depresję melancholijna .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez MalaMi1001 18 lis 2013, 00:07
No ja choruję na dystymię i zaburzenia adaptacyjne, jak się 15mg nie sprawdzi nasennie więcej chyba nie bede eksperymentować. Powróce może do hydroksyzyny, kiedyś na mnie bardzo dobrze działała.

przez miko84 18 lis 2013, 10:57
MalaMi1001 zespołu serotoninowego możesz dostać jak połączysz wysokie dawki SSRI z wysokimi dawkami mianseryny, chociaż i tak musisz być do tego predysponowana. Ale faktem jest, że jest o niego łatwiej niż na samych SSRI, bo wg badań wzrost serotoniny jest większy (np. sertralina sama maks podniosła do ok 800% a z podaniem ketanseryny która jest antagonistą 5-HT2c wzrost w pewnym momencie osiągnął aż 1200% podstawy).

MalaMi1001 jeśli podpasowała Ci hydroksyzyna to miansa powinna tym bardziej, przecież hydroksyzyna to typowe zmulenie i senność dla większości osób, ale widzisz, że reakcja na lek to sytuacja osobnicza.
miko84

przez depresyjny 18 lis 2013, 14:27
Tak na miansie nawet na mikro- dawce bylem nastepnego dnia ostro przycpany. Dlatego boje sie amilitryptyliny.. Nawet dzielilem na 1\4 i caly czas ten sam efekt.
depresyjny

przez swistak2112 18 lis 2013, 16:40
depresyjny napisał(a):Tak na miansie nawet na mikro- dawce bylem nastepnego dnia ostro przycpany. Dlatego boje sie amilitryptyliny.. Nawet dzielilem na 1\4 i caly czas ten sam efekt.

Tylko się cieszyć, że małe dawki pomagają. Też bym tak chciał. Jest mianseryna pakowana po 10 mg, teoretycznie można wiąść nawet pół 10 tki. A problem z ranem- to dotyczy późnego zażycia dawki wieczornej. Jak zażyjesz np. o 18.30, do 19- to za 12 godzin juz działania w tak małej dawce nie będzie.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Popiół 18 lis 2013, 18:17
MalaMi1001, ta poranna senność przechodzi z czasem, brałem mianseryne przez ok. rok i nawet wieczorna dawka przestała działać nasennie więc o poranku nie było mowy o jakimś zamuleniu.

-- 18 lis 2013, 18:19 --

Poza tym z Twoich postów wynika że jesteś przewrażliwiona i sama się nakręcasz niepotrzebnie.
Popiół

przez MalaMi1001 18 lis 2013, 19:22
Popiół napisał(a):MalaMi1001, ta poranna senność przechodzi z czasem, brałem mianseryne przez ok. rok i nawet wieczorna dawka przestała działać nasennie więc o poranku nie było mowy o jakimś zamuleniu.

-- 18 lis 2013, 18:19 --

Poza tym z Twoich postów wynika że jesteś przewrażliwiona i sama się nakręcasz niepotrzebnie.

Nie nakręcam się tylko jedynym lekiem, który do tej pory brałam (i nadal biorę), który nie powoduje senności i zamulenia jest reboksetyna. Biorę ją razem z sertraliną. Na fluoksetynie bywało, że w pracy miałam ochotę po prostu położyć głowę na biurku i niech się dzieje co chce. To samo było na escitalopramie, wenlafaksynie, nie wspominając o nasennych dawkach trazodonu. Hydorksyzyna jedynie muliła do tego stopnia, że dało się z tym normalnie, w miarę trzeźwo myśleć. Więc chyba najzwyczajniej w świecie tak reaguję na leki i nic na to nie poradzę. Najwyżej jak będę bardzo senna zwiększe sobie reboksetynę do 8 mg.

przez Lord Kapucyn 18 lis 2013, 20:54
MalaMi1001 napisał(a):No ja choruję na dystymię i zaburzenia adaptacyjne, jak się 15mg nie sprawdzi nasennie więcej chyba nie bede eksperymentować. Powróce może do hydroksyzyny, kiedyś na mnie bardzo dobrze działała.

Z biegiem czasu wyrabia się nieco tolerancja na to działanie antyhistaminowe(ale nie taka jak w przypadkku benzo,zolpów itp.!)- po prostu ta senność i zmulenie są mniejsze. Ale na początku to jakbyś dostała w łeb kamlotem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg