LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
41
69%

Nie
13
22%

Zaszkodziła
5
8%

Liczba głosów : 59

przez Lilith81 05 gru 2014, 11:38
huśtawka,

tak, biorę te leki w takich dawkach, jak w podpisie.
Odstawiłam jakiś czas temu samowolnie Lamitrin (bo bez leków łatwiej mi się chudnie), nie brałam wtedy Asertinu i właśnie miałam górkę. I to taką największą póki co, jaką kiedykolwiek miałam. Brałam kiedyś sam Lamitrin w dawce 100 a następnie doszłyśmy do 200 i nie miałam górki. Za to wypadały mi włosy jak szalone, więc zeszłyśmy do 100mg. Teraz potrzebowałam trochę kopa, stąd Asertin. Ale już zaczynam go wycofywać. Lamitrin rozkręca się naprawdę długo i bardzo subtelnie. Tak, że naprawdę widać, że działa dopiero kiedy się odstawi. Wg mojej lekarki minimalna dawka, po której widać działanie Lamitrinu to 100mg. Schemat leczenia zaproponowała: Lamitrin 100mg (kompromis z "niebraniem" ze względu na włosy) i na pewien czas bardzo ostrożnie Asertin (wyciągnięcie z subdepresji zanim rozkręci się Lamitrin). I rzeczywiście zostaję póki co przy tym schemacie i tych lekach. Po wielu latach eksperymentowania czuję się stabilnie. Tak stabilnie, jak nie pamiętam kiedy (może dzieciństwo?) się czułam. Skutki uboczne są również bardzo subtelne, najmniejsze z dotychczas branych leków.
F.31
[i]Asertin 50mg + Lamitrin 100mg

„Jest coś w wyglądzie zewnętrznym konia, co dobrze wpływa na wnętrze człowieka” Winston Churchill

przez huśtawka 05 gru 2014, 11:46
Lilith81 napisał(a):huśtawka,

tak, biorę te leki w takich dawkach, jak w podpisie.
Odstawiłam jakiś czas temu samowolnie Lamitrin (bo bez leków łatwiej mi się chudnie), nie brałam wtedy Asertinu i właśnie miałam górkę. I to taką największą póki co, jaką kiedykolwiek miałam. Brałam kiedyś sam Lamitrin w dawce 100 a następnie doszłyśmy do 200 i nie miałam górki. Za to wypadały mi włosy jak szalone, więc zeszłyśmy do 100mg. Teraz potrzebowałam trochę kopa, stąd Asertin. Ale już zaczynam go wycofywać. Lamitrin rozkręca się naprawdę długo i bardzo subtelnie. Tak, że naprawdę widać, że działa dopiero kiedy się odstawi. Wg mojej lekarki minimalna dawka, po której widać działanie Lamitrinu to 100mg. Schemat leczenia zaproponowała: Lamitrin 100mg (kompromis z "niebraniem" ze względu na włosy) i na pewien czas bardzo ostrożnie Asertin (wyciągnięcie z subdepresji zanim rozkręci się Lamitrin). I rzeczywiście zostaję póki co przy tym schemacie i tych lekach. Po wielu latach eksperymentowania czuję się stabilnie. Tak stabilnie, jak nie pamiętam kiedy (może dzieciństwo?) się czułam. Skutki uboczne są również bardzo subtelne, najmniejsze z dotychczas branych leków.

A miałaś może coś takiego jak ciągły ból gardła>W ulotce wyczytałam że takie skutki uboczne jak bóle gardła i inne ,świadczące o przeziębieniu,są dość często spotykane przy braniu tego leku.A ja już dwa tygodnie nie mogę gardła wyleczyć....
A w jakim odstępie czasu zwiększałaś dawki Lamitrinu?
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez Mamre 10 gru 2014, 01:01
Czy na Lamitrinie mieliście gorsze samopoczucie, większą wrażliwość, płaczliwość? Biorę Lamitrin od miesiąca, od 2 tygodni jestem na dawce 50 mg, i coś mi się chyba pieprzy w głowie. Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia, co jest do czego - czy gorzej się czuję, bo jestem w procesie terapeutycznym i mam szukać jakiś mentalnych powodów, czy to chemia mózgu już jest tak spieprzona, że nie wie, co robi...
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez huśtawka 10 gru 2014, 05:54
Mamre napisał(a):Czy na Lamitrinie mieliście gorsze samopoczucie, większą wrażliwość, płaczliwość? Biorę Lamitrin od miesiąca, od 2 tygodni jestem na dawce 50 mg, i coś mi się chyba pieprzy w głowie. Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia, co jest do czego - czy gorzej się czuję, bo jestem w procesie terapeutycznym i mam szukać jakiś mentalnych powodów, czy to chemia mózgu już jest tak spieprzona, że nie wie, co robi...

Ja wręcz przeciwnie jestem pozbawiona wszelkich emocji...I to akurat mi przeszkadza bo czasem czuje się jak robot....
"Prawdziwa podróż życiowa nie polega na poszukiwaniu nowych krajobrazów lecz na spojrzeniu na stare w odmienny sposób"
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez slow_down 10 gru 2014, 13:39
huśtawka, hmm, może po prostu masz wrażenie, że brakuje Ci emocji, bo hipomania minęła. I teraz masz emocje i uczucia na poziomie przeciętnego człowieka. I możesz sobie nie zdawać z tego sprawy, właśnie z powodu przebytej hipomanii. Wiem co mówię ;)
slow_down

przez huśtawka 10 gru 2014, 13:45
slow_down napisał(a):huśtawka, hmm, może po prostu masz wrażenie, że brakuje Ci emocji, bo hipomania minęła. I teraz masz emocje i uczucia na poziomie przeciętnego człowieka. I możesz sobie nie zdawać z tego sprawy, właśnie z powodu przebytej hipomanii. Wiem co mówię ;)

Wiem.Na pewno tak jest.Co nie oznacza że czuje się z tym komfortowo.Pewnie będę musiała się przyzwyczaić... :bezradny:
Lamitrin 150 mgmg
Trittico CR 150 mg

przez guernone 10 gru 2014, 18:53
slow_down, Twoje dawkowanie lamo 0-0-200 ma jakiś cel?
Standardowo raczej dzieli się na 100-0-100. Po prostu od dawna zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy jedną i dwoma dawkami na dobę.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez Przegrany123 10 gru 2014, 20:18
Dzisiaj 2 tydzień na samym antydepresancie.Uboki są od sertraliny ale one po dłuższym czasie przejdą po za tym nie są takie uciążliwe jak te po stabilizatorach.Jestem jeszcze bardziej rozchwiany,podminowany(dzisiaj) i nie stabilny.Ale i tak kojarzę więcej i mam pamięć ok nie jak po normotymikach.Miałem ostatnio dwa dni euforii w nocy i poczucia szczęście że czułem że wszystkich lubię,jestem cudowny i o 4 rano tańczyłem i biegałem w podskokach po domu ciesząc się że wyzdrowiałem.Haj że potrafiłem się śmiać sam do siebie z żadnego zewnętrznego powodu przez kilka godzin w nocy.Przy tym bezsenność.Zniknęły myśli samobójczę,żarłoczność psychiczna i nie czuję się już taki jak mój nick :smile:Choć do takiego funckjonowania i aktywności jak np. Jack mogę po marzyć.Od roku nie wychodzę z domu(oprócz 4 wizyt u psychiatry),nie odbieram telefonów,nie odpisuję ludziom na fb,ogólnie nie żyję.

Sory pomyliłem wątki miałem to napisać w wątku Choroba Afektywna Dwubiegunowa.
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez slow_down 10 gru 2014, 21:08
guernone, po prostu mój lekarz rozdziela leki na poranne i wieczorne, jeśli biorę dwa lub trzy. Rano mam zleconą paroksetynę a wieczorem lamotryginę. Nie wiem, skąd ten pomysł. Na początku lek powodował u mnie zamulenie, lekkie ale jednak. Może dlatego zlecił branie tego leku na noc. No i tak zostało. Ale z terapeutycznego punktu widzenia nie ma różnicy, czy bierze się dawkę 2x100 czy 1x200mg. Można rozdzielać jak się chce, byle w przeciągu jednej doby brać 200mg. Tak samo często rozdziela się klomipraminę czy inne stabilizatory nastroju.
Ja z początku brałem rano 200mg karbamazepiny a na noc 400mg, żeby w dzień nie zamulać za bardzo. Dawkę karby obecnie mam zwiększoną ze względu na stan mieszany, z którym sobie dobrze radzi, tak jak i z bezsennością. Ale nie chcę brać tego leku zbyt długo - obciąża mocno wątrobę (z tego powodu dla "osłony" biorę Essentiale).
Aha, jak chodzi o paroksetynę, to biorę ją pod wieczór, żeby w razie czego przespać porę największej senności po tym leku.
slow_down

przez kucharz 22 gru 2014, 20:47
Mamre napisał(a):Czy na Lamitrinie mieliście gorsze samopoczucie, większą wrażliwość, płaczliwość? Biorę Lamitrin od miesiąca, od 2 tygodni jestem na dawce 50 mg, i coś mi się chyba pieprzy w głowie. Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia, co jest do czego - czy gorzej się czuję, bo jestem w procesie terapeutycznym i mam szukać jakiś mentalnych powodów, czy to chemia mózgu już jest tak spieprzona, że nie wie, co robi...

Dokładnie to samo przechodzę teraz. Mam nawet chwilami myśli samobójcze, mega sciekłość, nadwrażliwość na dźwięki , bezsenność. Po prostu katastrofa. Oprócz niej biorę Lit 1000mg na dobę, ale to nie jest jego wina napewno. To się dzieje po zażyciu Lami. Tegretol w porównaniu do tego to dla mnie cudowny lek.

przez Mamre 23 gru 2014, 23:23
kucharz, już mi ten stan przeszedł. Teraz jestem spokojniejsza, bardziej stabilna. Miałam coś w rodzaju przeskoku w mózgu. Pozytywne wydarzenie i myśli, i lek podtrzymał to.
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

przez Przegrany123 25 gru 2014, 05:32
Jebana zgaga czy tam nadkwasota jak zwał tak zwał po lamotryginie k.urwa mać :evil:
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez cytrynka84 25 gru 2014, 19:57
Kup sobie Ranigast Max,na prawdę pomaga ,tylko zazyj opakowanie do końca,a nie odstawiaj odrazu,jak Ci zgaga przejdzie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Semir 25 gru 2014, 20:15
Biorę Lamotrix już od około roku na początku katorga jakby po mnie mrówki łaziły dzieki czemu zeszlifowalem caly tynk ze szpitalnych scian(lekarka mi mowila ze to skutek uboczny przy przystosowywaniu sie do leku bac sie mialem po zmianach skornych) w sumie jest ok ale nie zmienia to faktu ze moje zycie jest na tyle niespokojne ze kazdego wyprowadziloby z rownowagi. Na razie pomaga choc zaczynaja sie schody powiazane z czyms innym niz czynniki na ktore ma to dzialac.
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Sortuj wg