ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

Re: Afobam

przez Margaryna9 15 lip 2009, 01:57
Dobra teraz odstawilem calkowicie afobam ostatnio bralem 0,25 czy to normalne zebym po tak malej dawce mial objawy odstawienia ? Bo czuje sie fatalnie a odstawilem 2 tyogdnie temu dopiero:p
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Zomiren

przez j.will 19 lip 2009, 00:14
Witam ja zażywam głównie asertin teraz 50mg a doraźnie mam zazywać Zomiren , odkąd go mam czyli jakieś pół roku zażyłem go dwa razy bo znowu pojawiły się objawy i potwierdzam to co mówicie ,że lek jest znakomity. Troche się boje tylko aby się od niego nie uzależnić ale chyba mi jeszcze do tego daleko. Mam nadzieje.

przez fobia 19 lip 2009, 19:35
j.will uwazaj z zomirenem bo uzaleznienie sie od niego przychodzi niespodziewanie i jest bardzo sielne. Troche mi zajelo zejscie z niego, ale rzucialam fajki bez pomocy to i ztym sobie poradzilam ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 24 lip 2009, 09:23
Spróbuj pójść do rodzinnego. Ew. do jakiejkolwiek innej przychodni. Ja osobiście mam trochę afobamu - ale ledwie mi starcza na moje potrzeby - myślę, że spokojnie dostaniesz od lekarza rodzinnego. A jeżeli nie to przepisz się do innego rodzinnego.

przez RafQ 26 lip 2009, 02:57
ARON idź do rodzinnego.Powiedz że leczysz sie u psychiatry ale brakło Ci leków a do specjalisty akurat są odległe terminy zapisów.Powinien Ci wypisać bez problemu.Jedynie może chcieć zaświadczenia o leczeniu ale to powiesz najwyżej że doniesiesz przy najbliższej wizycie.I najlepiej jakbyś wziął ze sobą opakowanie po leku.

Ja sam zażywam alprazolam.Tolerancja rośnie niestety i nic na to chyba poradzić nie można.Można ją trochę spowolnić odstawiając lek na kilka dni lub tydzień i potem spowrotem wrócić do niego.
Ja jak na razie zażywam 1.5 mg dziennie i jest ok.Ale czuje że ta dawka coraz słabiej na mnie działa.
Niestety takie są minusy działania benzodiazepin.
Ja osobiście wypróbowałem już praktycznie wszystkie "bezpieczne" leki i żaden mi na dłuższą metę nie pomógł.Pozostaje benzo lub jak proponowali mi lekarze...EW (elektrowstrząsy).
Na razie mam benzo a jak długo na tym pociągne to zobaczymy...
RafQ

afobam

przez violka 29 lip 2009, 19:54
Biorę afobam od kilku lat 1 opakowanie (30tabl) na 2 miesiące lekarz zalecał brać doraźnie mi wystarczało to na ok 1 miesiąc przez następny miesiąc nie brałam nie odczuwałam żadnych objawów odstawiennych ale ostatnio naprawdę przesadziłam zażyłam cale opakowanie w ciągu 2 tygodni . Ostatnie 2 tabletki wzięłam w czwartek , a od niedzieli czuję się fatalnie mam silne napady lęku, nastroje depresyjne no generalnie wszystkie objawy odstawienia na dodatek na tym forum przeczytałam że skutkiem nagłego odstawienia afobamu może być śmierć no i teraz to już jestem w totalnej panice napiszcie coś proszę

[Dodane po edycji:]

Dzięki za wszystkie odpowiedzi... to forum jest naprawdę pomocne tylko nie wiem dla kogo...?
Ostatnio edytowano 30 lip 2009, 09:46 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Rzeczywiście było tak ciężko znaleźć w Indeksie te dziesiątki postów nt Afobamu? Przenoszę do odpowiedniego działu.

przez Jadis 04 sie 2009, 11:30
w moim najlepszym okresie brałam Afobam w końskich dawkach, bo coraz słabiej na mnie działał. polecam osobom z lekkimi lękami, bo przy cięższych nie działa.

a czy to forum jest pomocne? raczej nie. to bardziej grupa wsparcia niż miejsce, gdzie się znajdzie złoty środek na nasze demony ;)
Jadis

przez namiestnik 04 sie 2009, 11:59
Mi tam pomaga. I forum i alprazolam. Jak bym miał rezygnować z jednego z nich to raczej tylko z drugiego. :) Choć na pewno nie zastąpi lekarza.

przez Jadis 04 sie 2009, 12:02
u mnie po prostu NL trwa już kilkanaście lat i niewiele mi pomaga ;)
Jadis

przez namiestnik 04 sie 2009, 12:23
Ano długi czas.

przez Marcin85 04 sie 2009, 15:50
Biorę Zomiren 0,5 mg od dwóch tygodni. Poszedłem prywatnie do psychiatry. Powiem szczerze, że bardzo mi pomaga. Bardzo dobrze po nim śpie. Nie pamiętam kiedy tak dobrze sypiałem. Brałem po dwie kapsułki dziennie. Co prawda lekarz zalecił jedną dziennie wraz z Velafaxem, ale ja brałem dwie. Uspokaja mnie, tłumi napady agresji i pozwala ze spokojem podejść do aktualnych problemów osobistych. Dodam, że cierpię na bulimię od ponad 4 lat. Do tego dochodzi upajanie się alkoholem gdy nie potrafię poradzić sobie z problemami. Dziś mi zabrakło tabletek. Czy to możliwe aby po 2 tygodniach zażywania uzależni się od Zomirenu?

przez namiestnik 04 sie 2009, 16:10
Zomiren szybko uzależnia. No jak brałeś po 2 to akurat miałeś pudełko na 2 tygodnie. Poproś o wersję 1 mg jak masz brać po dwie. Ja mam 1 mg i zazwyczaj łamę na pół.

przez RafQ 04 sie 2009, 16:19
Na moje lęki to żadne benzo nie pomagało.Z pomocą przyszedł dopiero Rispolept wraz z antydepresantami.Jakoś udało mi się doprowadzić do porządku i teraz w miarę normalnie funkcjonuje.A alprazolam zażywam z przerwami w dawce nie przekraczającej 1.5 mg na dobę.
RafQ

przez fobia 05 sie 2009, 11:10
tak zomiren bardzo szybko uzaleznia!!! pozniej jest dosc ciezko zejsc z niego. ja bralam 0,25 3-4 razy dziennie dalam rade odstawic ale latwo nie bylo ;/

Sortuj wg