ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez Grabarz666 19 maja 2016, 19:29
mirunia napisał(a):... a Ty na depresję polecasz? :lol:

A co ja mogę polecić? Mirtazapinę oczywiście:D

przez Lord Kapucyn 19 maja 2016, 19:36
Chlorprotiksen w porównaniu z innymi neuroleptykami posiada dość słabe działanie przeciwpsychotyczne. Najwyższe powinowactwo posiada do receptorów alfa1-adrenergicznych(antagonista), 5-HT2(antagonista) i H1 (dla odmiany-antagonista- choć tu znów istnieje możliwość, że badacze się rypnęli i w istocie odwrotny agonista) dlatego często przepisują go przy nerwicach, zaburzeniach lękowych, stanach niepokoju itp. Do receptorów dopaminowych(głównie D2) oraz muskarynowych posiada mniejsze powinowactwo, jako-zwrot akcji- antagonista (jak mówię- w porównaniu z większością neuroleptyków), ale to nie zmienia faktu, że i tak może powodować nieprzyjemne uboki przez swoje działanie antycholinergiczne i antydopaminergiczne (tutaj EPSy, PRL up itp.).

Ja akurat chlorprotiksen miło wspominam. Brałem go podczas wchodzenia na moklobemid(600mg/d) zamiennie z alprazolamem. Miałem pełen chill, pełną wyj.ebkę na wszystko, byłem wolny od depresji, a sfera seksualna nie siadła , wręcz przeciwnie (mimo, że zarówno moklo jak i chlor mogą podwyższać prolaktynę , ale raczej nieznacznie, to są jakieś marginalne wartości bez przełożenia klinicznego).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Grabarz666 19 maja 2016, 19:41
Lord Kapucyn napisał(a):Chlorprotiksen w porównaniu z innymi neuroleptykami posiada dość słabe działanie przeciwpsychotyczne. Najwyższe powinowactwo posiada do receptorów alfa1-adrenergicznych(antagonista), 5-HT2(antagonista) i H1 (dla odmiany-antagonista- choć tu znów istnieje możliwość, że badacze się rypnęli i w istocie odwrotny agonista) dlatego często przepisują go przy nerwicach, zaburzeniach lękowych, stanach niepokoju itp. Do receptorów dopaminowych(głównie D2) oraz muskarynowych posiada mniejsze powinowactwo, jako-zwrot akcji- antagonista (jak mówię- w porównaniu z większością neuroleptyków), ale to nie zmienia faktu, że i tak może powodować nieprzyjemne uboki przez swoje działanie antycholinergiczne i antydopaminergiczne (tutaj EPSy, PRL up itp.)

U mnie niwelował tylko lęk napadowy, wolnopłynącego nie likwidował, nie poprawiał snu, miałem EPS, i suchość w ustach i jamie nosowej, prawdopodobnie podwyższoną PRL bo byłem skastrowany.

Generalnie nie polecam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 19 maja 2016, 19:56
Mi największa chyba hiperlibidemia(nie mylić z hiperlipidemią ;) ) ever przytrafiła się podczas testu hamowania deksametazonem jak późnym wieczorem spożyłem 1mg deksa. Nazajutrz, o poranku , jak wsiadłem do autobusu miałem dosłownie ochotę wychędożyć wszystko co choć trochę przypominało człekokształtne płci żeńskiej, a w głowie miałem taką gonitwę myśli o charakterze wyjątkowo seksualnym, że nawet biletomat czy poręcze wzbudzały pewne skojarzenia i zacząłem się trochę obawiać czy nie przeistaczam się w jakiegoś... kurdę, zabrakło mi dobrego nazwiska do anegdoty- jaki był największy cichociemny gwałciciel w historii? Nieważne, w każdym razie, wszystko ustąpiło jak tylko dex przestał działać. Do dnia dzisiejszego nie potrafię tego wytłumaczyć- niby steryd to steryd, ale dawka dexa była śmiesznie niska w porównaniu z przeciętnie stosowanymi dawkami terapeutycznymi. Nie jestem też pewien który element farmakologicznych 'bebechów' dexa mógłby tłumaczyć takie zjawisko. Nie pamiętam jakie w tamtym okresie zażywałem psychocuksy, więc być może zaszła jakaś nieprzewidziana interakcja. No ale sam test wypadł pomyślnie bo kortyzol natychmiast z pokaźnej liczby trzycyfrowej(podchodzącej pod czterocyfrową) poleciał do skromnej liczby dwucyfrowej poniżej dolnej granicy normy.

Moderator/ R2 - D2

przez HoyaBella 20 maja 2016, 18:08
Lord Kapucyn napisał(a):HoyaBella, A to Ci się trafiła gratka, włoski Xanax. :P Pewnie lek był przechowywany w niewłaściwych warunkach (temperatura otoczenia, nasłonecznienie itp.), tym niemniej jeżeli exp. date. jeszcze nie minęła (a prawdopodobnie nawet gdyby minęła*) to nie powinno się wydarzyć nic strasznego jeśli je spożyjesz. Ale nie przykładam do tego swojej ręki, to już na własną odpowiedzialność.

*Słyszałem o osobach, które spożywały benzosy przeterminowane nawet 10 lat bez uszczerbku na zdrowiu i twierdziły, że "klepią" tak samo dobrze jak świeżutkie albo może nawet lepiej. Może z benzosami jest tak samo jak z winem i kobietami. No ale nie ma się czym chwalić i lepiej takich rzeczy samemu nie sprawdzać w praktyce.

dokonałam dokładniejszych oględzin i stwierdziłam, że to się kruszy za mocno podejrzanie, żeby to jeść.
najgrubsza akcja z tabletkami/suplami jaka mi się zdarzyła to pewne ziołowe tabsy drażowane (nie uspokajające, na coś innego) które były w terminie ważności ---- a pomarszczyły się i skurczyły jak rodzynki :shock: i ta otoczka zaczęła im się topić jak lukier :shock: , a były w blistrze

Mam teraz taki alprazolam jak ten po prawej Alpragen. Trochę jestem w szoku, że niniejsze zdjęcie to jedno z nielicznych gdzie można zobaczyć opakowanie i tak mało w necie wzmianek o tym :shock: 9 zł to kosztuje. Zna ktoś/widział ktoś. słyszał coś o tym?Obrazek

przez cozicozicozi 20 maja 2016, 18:16
HoyaBella, alpragen to chyba najtańszy generyk. Sam mam dwa opakowania 0.5mg ale nie używam. Może za dwie tabletki zjadłem ale to kilka miesięcy temu jak miałem przejebane lęki (wtedy też wylądowałem u psychiatry pierwszy raz :D ).
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez HoyaBella 20 maja 2016, 18:49
a myślicie, że takie uczucie "jest mi gorąco w język" to jest jakiś wstrząs/alergia?
zdarzyło mi się to kiedyś przy jedzeniu Xanaxu i od tamtej pory się boję :zonk: przeszło mi to, jak się czymś zajęłam i nie wiem do dziś co o tym myśleć :zonk:

nie wiem na ile prawdopodobna wersja jest taka, że to nie żadne wstrząsy alergie, tylko po prostu lek jest mega gorzki, a ja go rozkruszyłam...no ale mnie się to stało po 30 minutach po połknięciu :bezradny:

przez Kalebx3 20 maja 2016, 19:22
ja jem ( fajne słowo jem , jakby to bułki były z masłem )aktualnie alpragen . Jak dla mnie dobry generyk , napewno lepszy niż gówno Oriona po którym jestem nerwowy .
tylko po prostu lek jest mega gorzki,

jest gorzki ,ale taki jego urok .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Lord Kapucyn 20 maja 2016, 19:43
HoyaBella, Alpragen jest cool, jeden z tańszych(o ile nie najtańszy) generyk alprazolamu, działa jak trzeba. Co do Alproxu(Orion) zdania są jak widać powyżej rozbieżne. :D

Aha- ten zestaw leków ze zdjęcia ogłaszamy24 nie jest zbyt fortunny (gdyby kobieta przyjmowała to wszystko naraz)- bo doksycyklina (antybiotyk) może osłabiać działanie antykoncepcji- etynyloestradiolu zawartego w Microgynon 21. Kto potem będzie płacił na dzieciaka? Anonimowy Pan z ogłaszamy24? Koncern farmaceutyczny? Ach, tak , zapomniałem... państwo. Przecież jest 500+ , ja zapłacę, Pani zapłaci i jeszcze Kalebx3 zapłaci z podatków. ;)

Moderator/ R2 - D2

przez jaktobylo 22 maja 2016, 23:38
benzowiec84 napisał(a):dziwne . nei wiem oco chodzi z frontin , ja mam afobam to mam blistry a nie pojemniczek , po benzo nei czuję się człowiek jak po alko , ale rozluźniony i uspokojony fajnie. jebnij na raz 4mg jak nie zadziała to będzie to dziwne . ja od mamy biore afobam to nie kupuje ,ale nie kojarzę słoiczka.

-- 15 mar 2016, 00:50 --

jeszcze weż do ust i rozgryż , jak jest mocno kure*ski gorzki smak to masz prawdziwy afobam - sprawdz to

-- 15 mar 2016, 00:51 --

http://www.egis.pl/files/pictures/Drug/ ... x%2030.jpg <-- tak wygląda prawdziwy afobam , i to są blistry

-- 15 mar 2016, 00:53 --

mozliwe że ci dała zamiennik alprox albo neurol ale nie wiem , tak czy siak powinieneś coś poczuć - tabletka gorzka mocno to prawdziwy alprazolam

A tak wygląda mój afobam, który dostałem w aptece.

-- 23 maja 2016, 01:20 --

i jak już wspominałem, działanie zerowe tego afobamu, 0,25 - śmieszna dawka, to samo z 0,5 1 i 2mg nic a nic.
Całkiem możliwe, że odczuwać coś zacząłem dopiero od min 4 - 6mg? Ale to ledwo ledwo, może placebo? Nie pamiętam, bo co chwilę dorzucałem i nic nie czułem, dorzucałem, dorzucałem, aż w końcu zapomniałem która już to idzie. Jedno jest pewne do 4 nic nie czułem nie wiem jak dalej.
Nie pamiętam ile zjadłem w ciągu tamtego dnia, połowę tego słoiczka?
Nie ma szans by ktoś się od tego uzależnił.

Teraz mam Clonazepam, i on przy Alprze to potęga, no nie ma porównania po prostu.
Mówię Wam JUŻ 3MG!!! WYSTARCZY aby poczuć lekkie działanie, natomiast porządniejsze działanie antystresowe, uzyskujemy biorąc 4-6MG tego medykamentu. A Alprę można jeść, jeść i jeść jak gorzką czekoladę i nim się obejrzysz a zawartość opakowania jest pusta, a efekty mizerne(o ile się pojawią po tym 4tym mgramie.)

Z mojego doświadczenia, pierwszych prób z benzo, wynika, że jeżeli nie jest się uzależnionym od tego typu leków, nie jest się alkoholikiem, to 4-6 MG Klonazepamu na wyraźniejsze działanie powinno starczyć dla tych co pierwszy raz zaczynają brać.

BTW Taki Clonazepam, (gdyby nie problem z tolerancją) mógłby być wskazany u osób pracujących na bardzo dużych wysokościach, niejednemu takiemu nerwowemu/stresowemu ludzikowi mogłby uratować życie, eliminując stres(osłabiający sprawność psychofizyczną.)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

przez fobik123 25 maja 2016, 14:48
2 mg alpragenu+50mg baclo+mocna kawa.Polecam,fobia społeczna skasowana w 80%. :mrgreen:
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez benzowiec84 25 maja 2016, 15:02
jaktobylo napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):dziwne . nei wiem oco chodzi z frontin , ja mam afobam to mam blistry a nie pojemniczek , po benzo nei czuję się człowiek jak po alko , ale rozluźniony i uspokojony fajnie. jebnij na raz 4mg jak nie zadziała to będzie to dziwne . ja od mamy biore afobam to nie kupuje ,ale nie kojarzę słoiczka.

jeszcze weż do ust i rozgryż , jak jest mocno kure*ski gorzki smak to masz prawdziwy afobam - sprawdz to

http://www.egis.pl/files/pictures/Drug/ ... x%2030.jpg <-- tak wygląda prawdziwy afobam , i to są blistry

mozliwe że ci dała zamiennik alprox albo neurol ale nie wiem , tak czy siak powinieneś coś poczuć - tabletka gorzka mocno to prawdziwy alprazolam

i jak już wspominałem, działanie zerowe tego afobamu, 0,25 - śmieszna dawka, to samo z 0,5 1 i 2mg nic a nic.
Całkiem możliwe, że odczuwać coś zacząłem dopiero od min 4 - 6mg? Ale to ledwo ledwo, może placebo? Nie pamiętam, bo co chwilę dorzucałem i nic nie czułem, dorzucałem, dorzucałem, aż w końcu zapomniałem która już to idzie. Jedno jest pewne do 4 nic nie czułem nie wiem jak dalej.

Teraz mam Clonazepam, i on przy Alprze to potęga, no nie ma porównania po prostu.
Mówię Wam JUŻ 3MG!!! WYSTARCZY aby poczuć lekkie działanie, natomiast porządniejsze działanie antystresowe, uzyskujemy biorąc 4-6MG tego medykamentu. A Alprę można jeść, jeść i jeść jak gorzką czekoladę i nim się obejrzysz a zawartość opakowania jest pusta, a efekty mizerne(o ile się pojawią po tym 4tym mgramie.)

Z mojego doświadczenia, pierwszych prób z benzo, wynika, że jeżeli nie jest się uzależnionym od tego typu leków, nie jest się alkoholikiem, to 4-6 MG Klonazepamu na wyraźniejsze działanie powinno starczyć dla tych co pierwszy raz zaczynają brać.

BTW Taki Clonazepam, (gdyby nie problem z tolerancją) mógłby być wskazany u osób pracujących na bardzo dużych wysokościach, niejednemu takiemu nerwowemu/stresowemu ludzikowi mogłby uratować życie, eliminując stres(osłabiający sprawność psychofizyczną.)

bez tolerki 2mg , z tolerka 4 i wyżej :) ja biore 2,mg i nic nie czuje , ale nei chce zwiększac, na razie lece na 2mg

-- 25 maja 2016, 14:03 --

fobik123 napisał(a):2 mg alpragenu+50mg baclo+mocna kawa.Polecam,fobia społeczna skasowana w 80%. :mrgreen:

baclo ja biore 75 -110 i fobia i anhedonia znika , muzyka jest przyjemna , chce sie rozmawiać z ludzmi , to jedyny lek który likwiduje mi anhedonie no i na fobie najlepszy.

przez fobik123 25 maja 2016, 17:48
benzowiec84 napisał(a):
jaktobylo napisał(a):

bez tolerki 2mg , z tolerka 4 i wyżej :) ja biore 2,mg i nic nie czuje , ale nei chce zwiększac, na razie lece na 2mg

-- 25 maja 2016, 14:03 --

fobik123 napisał(a):2 mg alpragenu+50mg baclo+mocna kawa.Polecam,fobia społeczna skasowana w 80%. :mrgreen:

baclo ja biore 75 -110 i fobia i anhedonia znika , muzyka jest przyjemna , chce sie rozmawiać z ludzmi , to jedyny lek który likwiduje mi anhedonie no i na fobie najlepszy.

Ja myślę że na fobie społeczną nie ma lepszego połączenia jak 2-4mg klona lub 2mg alpry i tak 50mg albo i więcej baclo jak kto woli.Paroksetyny,wenlafaksyny i pregabaliny nigdy takiej mocy nie będą mieli.Połączenie agonisty gaba a i gaba b działa cuda.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez benzowiec84 26 maja 2016, 05:29
afobam jest 1 a nie jakiś frontil kurwać :) frontil mi się kojarzy z środkiem na przeczyszczenie fortrans:)

prawdziwy afobam wygląda tak: http://www.egis.pl/files/pictures/Drug/ ... SC0006.jpg

a tabletki: http://www.egis.pl/files/pictures/Drug/ ... x%2030.jpg.

tabletki afobamu/alpry ogolnie są gorzkie , przegryź w mordzie zobacz,czy ci będzie gorzko .
klon jest słodkawo- miętowy , czuć mięte , lorafen słodkawy, relanium cukierki . także niech mi nikt nie gada że każde tabletki są gorzkie , afobam jest kure*sko gorzki , przegryź i zobacz:)

nie kupowałbym tego, z alpry mogę polecić alprox,afobam,neurol . ja jem tylko afobam , ale jadlem alrpox/neurol i wielkiej roznicy nie bylo , innych nie jadłem bo po co , kupuj normalny afobam.

i afobam jest w blistrach a nie w słoiczku .

no i kupuj tylko 1mg , bo 0,5 to marnowanie kasy , po za tym to dawki dla noworodków .
pozdrawiam serdecznie :)

Sortuj wg