ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

przez Patryk29 29 cze 2015, 15:54
aga85, Tragedii nie bedzie na pewno, ale diazepam to juz nie alpra. :twisted:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez alu 29 cze 2015, 16:53
Pytanie techniczne: lekarz przepisał mi awaryjnie Alpragen 0,25mg na moje ataki paniki objawiające się ogromnymi mdłościami i atakami paniki. Mam emetofobię (lęk przed wymiotami) i boję się brać leki, które w skutkach ubocznych mają nudności i wymioty. Alpragen ma je wymionione jako skutki częste, a już taki Zomiren nie ma, wręcz jest polecany na zaburzenia żołądkowo-jelitowe wywołane lękiem. Substancja czynna ta sama, czy więc te leki mogą różnie działać? Czy mając receptę na Alpragen dostanę Zomiren w aptece?
alu

przez Patryk29 29 cze 2015, 17:46
alu napisał(a):Pytanie techniczne: lekarz przepisał mi awaryjnie Alpragen 0,25mg na moje ataki paniki objawiające się ogromnymi mdłościami i atakami paniki. Mam emetofobię (lęk przed wymiotami) i boję się brać leki, które w skutkach ubocznych mają nudności i wymioty. Alpragen ma je wymionione jako skutki częste, a już taki Zomiren nie ma, wręcz jest polecany na zaburzenia żołądkowo-jelitowe wywołane lękiem. Substancja czynna ta sama, czy więc te leki mogą różnie działać? Czy mając receptę na Alpragen dostanę Zomiren w aptece?

Chodzi o substancje pomocnicze widocznie w zomirenie jest to lepiej zrobione, dlatego polecana jest przy twoim schorzenie, poza tym po takiej dawce nie bedziesz wymiotowac, to tylko twoja psychika mowi, ze bedziesz wymiotowac, stad, lek, lub na odwrót..
Co do pytania jesli zomiren jest tanszy od alpragenu, to ci sprzedadza, jesli jest drozszy to nie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alu 29 cze 2015, 17:48
Patryk29, dzięki za odpowiedź. Niestety różnica w cenie jest w drugą stronę (Alpragen jakieś 6zł, Zomiren 30zł) - następnym razem poproszę o receptę na ten drugi specyfik.
alu

przez aga85 29 cze 2015, 18:24
Patryk29 napisał(a):aga85, Tragedii nie bedzie na pewno, ale diazepam to juz nie alpra. :twisted:

To znaczy diazepam to większe zło czy mniejsze zło?

przez feniksx 29 cze 2015, 18:39
aga85 inne zło.... nie ma lepsze czy gorsze... Diazepam ma dłuższe działanie....
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez aga85 29 cze 2015, 21:55
feniksx napisał(a):aga85 inne zło.... nie ma lepsze czy gorsze... Diazepam ma dłuższe działanie....

Ok, dzięki za odpowiedź.

przez popiol 30 cze 2015, 03:24
Ja miewam teraz tak silny lęk wolnopłynący, że nawet 4mg alpry sobie nie radzi, mogę to żreć jak cukierki, a przecież nie mam tolerki wyrobionej ani nie jestem uzależniony i nigdy nie byłem. Myślę, że dwójeczka klonika by pozamiatała lepiej.
popiol

przez aga85 30 cze 2015, 08:35
popiol napisał(a):Ja miewam teraz tak silny lęk wolnopłynący, że nawet 4mg alpry sobie nie radzi, mogę to żreć jak cukierki, a przecież nie mam tolerki wyrobionej ani nie jestem uzależniony i nigdy nie byłem. Myślę, że dwójeczka klonika by pozamiatała lepiej.

:shock:

-- 30 cze 2015, 15:32 --

26 h od ostatniego Xanaxu. Jednak nie jest ze mną tak źle :)
F41.0
Baby blues...

przez cytrynka84 30 cze 2015, 22:50
alu, jak lek nie jest refundowany (tak jak Alpragen itp.)to dostaniesz każdy zamiennik,jaki będziesz chciała. Tak mi się wydaje.A to o czym pisze Patryk dotyczy chyba tylko leków refundowanych.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Patryk29 30 cze 2015, 23:05
cytrynka84 napisał(a):alu, jak lek nie jest refundowany (tak jak Alpragen itp.)to dostaniesz każdy zamiennik,jaki będziesz chciała. Tak mi się wydaje.A to o czym pisze Patryk dotyczy chyba tylko leków refundowanych.

Faktycznie xanax jest nie refundowany, wiec dostaniesz ten lek który chcesz, cytrynka ma racje, ja sie pomylilem.

przez Don Kamillo 01 lip 2015, 20:20
Normalnie biorę 0,5mg neurolu SR, jak sobie jednorazowo wrzucę jutro 1mg to mnie nie przekręci ? Jutro stresujący dzień, i ww dodatku zostałem podkurwiony przez osobe której szczerze nie nawidzę, a nie chcę żeby ten piękny dzień okazał się walką z lękami.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

przez cytrynka84 01 lip 2015, 20:57
Don Kamillo, nie powinno,ale nikt Ci gwarancji nie da.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Don Kamillo 01 lip 2015, 20:59
Zobaczę po kolei, jak na jednej będzie lipa to wezmę drugą, ale mam taką nadzieje, ze jutro będzie świetnie nawet bez tego :)
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

Sortuj wg