ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
135
83%

Nie
15
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 162

XANAX (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Zomiren)

przez ddd 21 gru 2011, 22:47
Przede wszystkim, alprazolam powinno się brać doraźnie.
ddd

przez VTEC 21 gru 2011, 23:03
Cześć,

dość długo nie było mnie na forum, nie pamiętam nawet ile to już lat. Miałem silną nerwicę lękową, która kopnąłem w dupe już dawno temu, bez leków, nie było łatwo ale jest to możliwe :D

ale nie o mnie...

Piszę do was z prośbą o rade, chodzi o moją babcię która 2tygodnie temu dostała nowe leki i czuje się fatalnie. Do tej pory brała 50mg setaloft'u (kilka ostatnich lat) i czuła się w porządku. 2tygodnie temu lekarz zwiększył dawkę do 100mg i zamienił lek na miravil (z tego co wyczytałem to to samo co setaloft) oraz neurol 0.5.

Nie jestem lekarzem, ale wiem co znaczą leki z grupy benzo, dopiero dziś się dowiedziałem że lekarz na początku zalecił stosowanie neurol'a doraźnie, a kilka dni później codziennie :shock:

Objawy po zwiększeniu SSRI na 100mg plus benzo 0.5 na dobe spowodowaly silne ataki lękowe, drastyczne zmiany nastroju... jest tak źle że jutro mają zabrać babcię do szpitala.

Pytanie: czy to normalne że lekarz przepisuje benzo dawkowane codziennie, szczególnie osobie starszej? Sam nie wiem, czy nie olać tego lekarza i poszukać innego.

Dzieki

Paweł
Pedź na spotkanie śmierci , nim zajmą Twoje miejsce ....

przez ddd 21 gru 2011, 23:09
Zazwyczaj początku stosowania lub przy zwiększaniu dawki podaje się benzo, wiec zapewne Twoja babcia ma je brać codzinnie przez jakiś okres czasowy? Tylko w sumie dziwne, że nie dostała Neurolu CR.
Ja swoje początki z SSRI wspominam baaaardzo ciężko, wiec to pewnie po nich takie objawy, nie po alprazolamie.
ALE mogę się mylić.
ddd

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michał 1972 25 gru 2011, 19:49
Zastanawiam sie czy mozna Xanax przedawkowac ? Oczywiscie nie mam zamiaru zjesc calego opakowania, ale 1,5mg . Do tej pory wystrczalo mi 0,5mg ale po swiatecznych "popisach alkocholowych" mam takie leki, ze juz wziolem 1mg i dalej mnie trzesie i straszy. Prosze o pomoc i jakakolwiek informacje. Pozdrawiam .
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez Lord Kapucyn 25 gru 2011, 19:55
Michał 1972,

Potencjalna dawka śmiertelna (LD50) alprazolamu to 331–2171 mg / kg masy ciała (badaniu poddano szczury laboratoryjne, droga doustna). Teoretycznie osoba o wadze np. 70kg musiałaby wszamać 23170-151970mg co daje nam 92680-607880 tabletek po 0.25mg.

Wiki podaje nieco inaczej:

Dawka śmiertelna (benzodiazepin - przyp.) nie jest dokładnie znana, uważa się, że śmierć może spowodować zażycie od 50 do 500 mg leku na kilogram masy ciała (dla człowieka o masie 70 kg dawka śmiertelna wynosiłaby 3,5 – 35 g)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Michał 1972 25 gru 2011, 20:02
Dzieki za informacje, wiec lece jeszcze po 0,5mg , choc juz mi sie robi fajnie :) ale dobrego nigdy nie za wiele ;) Po nowym roku cisne na terapie , bo mnie te browary wykoncza, nie mam juz sily do siebie I wstyd mi przed rodzina.

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez err 25 gru 2011, 20:59
Na przedawkowanie to trzeba było by kredyt wziąć :D
err

przez Michał 1972 26 gru 2011, 01:21
:D na to wyglada :D no i wystarczylo 1mg, jak tylko skonczylem pisac posta, to mi sie zrobilo tak fajnie, ze nie trzeba bylo juz dobierac. Ktory to juz raz benzo uratowalo mi zycie ;) :?: Teraz czuje sie jakbym ostatnio wypil z miesiac temu, wstalem zeby wziasc prysznic, bo troche potu, przez dzisiejszy dzien na mnie sie wylalo no i od wczorajszej kolacji nic nie mialem w ustach i strasznie ssie mnie w zoladku bo apetyt wrocil. Od jutra kolejne ( moze 100 ) postanowienie poprawy. Zobaczymy jak bedzie ale po tym co dzisiaj przezylem Moze w koncu sie uda :D

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez shinobi 26 gru 2011, 01:25
Ktory to juz raz benzo uratowalo mi zycie

Ja mam wręcz odwrotnie, myślę że benzo zmarnowało mi całe lata, które może mogłem przeznaczyć na jakieś sensowne leczenie.

przez ddd 26 gru 2011, 02:24
shinobi napisał(a):

Ja mam wręcz odwrotnie, myślę że benzo zmarnowało mi całe lata, które może mogłem przeznaczyć na jakieś sensowne leczenie.

Dokładnie. Na dłuższą metę alprazolam zmienia człowieka, ja czuję się psychicznie wrakiem.
ddd

przez Michał 1972 26 gru 2011, 08:59
Dobrze powiedziane " na dluzsza mete " , ja mam jedno opakowanie od kwietnia i zostal mi jeszcze jeden listek. Jak sadze nie przesadzam, bo srednio wychodzi 1,25mg na miesiac.

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez nextMatii 26 gru 2011, 11:10
Nie przesadzasz,spokojnie bierz,ja tez biore doraznie i to jest moje zbawienie..w atakach do 2mg wtedy biore pozdrawiam.
nextMatii

przez shinobi 26 gru 2011, 12:32
ddd napisał(a):
shinobi napisał(a):

Dokładnie. Na dłuższą metę alprazolam zmienia człowieka, ja czuję się psychicznie wrakiem.

Ja też. Skorupa wypełniona papką, jakimś wręcz szlamem.

przez Miss Worldwide 26 gru 2011, 15:29
Michał 1972, a co zrobisz z kacem jak juz nie bedziesz mial benzo? wtedy dopiero masakra. musisz zdecydowac powaznie co z tym piciem. dziwie sie, ze jeszcze nie nastraszylo cie tak zeby nie tknac alko..... jak nie bedziesz mial benzo na kaca to skonczy sie wezwaniem pogotowia. bo niestety wiele godzin trzymaja takie ataki paniki na kacu. chyba ze zadbasz o to zeby zawsze benzo miec i dalej popijac i ratowac sie benzo. a wtedy bedzie powoli coraz gorzej z twoim zdrowiem tj. depresja itd. musisz cos dzialac zeby tak nie trwalo dlugo to picie i ratowanie sie benzo...........czyli wybor jeden- odstawic alko. wg. mnie z czasem nie trzeba sie nachlac zeby miec kacowe ataki paniki, wystarczy piwko czy dwa. ja raz wypilam na imprezce dosyc sporo jak mnie trzasnelo i skonczylo sie pogotowiem, ktore nic nie pomoglo (nie bralam juz benzo i nie mialam) a pozniej drugi raz po 2-3 lampkach wina juz mialam niezle léki. skonczylo sie powrotem do benzo i po 3 miesiacach depresja (od nawalania benzo) i powrot na antydepresanty. czyli "uleczona" bez zadnych lekow bylam niecaly rok i jedna imprezka i kac i wszystko spowrotem....nie kazdy musi tak miec ale ja rzadko pije alkohol i u mnie niestety ale wybudzil chorobe. pozdrawiam.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Sortuj wg