FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Vengence 01 kwi 2016, 00:46
piotr31 napisał(a):
Vengence napisał(a):
piotr31 napisał(a):Zastanawiam się skąd u niektórych takie przekonanie, że wykonanie tych badań jest bezzasadne, skoro nawet lekarze często poruszają się w tej serze trochę po omacku , nie ma raczej sensu tak z automatu negować czegoś, co jest niewiadomą, a może okazać się jakimś zaczepieniem, wskazówką w dalszym leczeniu.
Skoro lekarze poruszają się w tej kwestii po omacku, to co ci z tych badań?, jak oni ich nawet odczytać nie potrafią i nie mają jak ich i z czym porównać, nie wiadomo ile ma być danego neuroprzekaznika w surowicy, a nawet jeśli wiadomo, bo może ja o czymś nie wiem, to już kompletnie nie wiadomo, ile ma być w mózgu, to tak jakby pójść na badanie krwi, zrobić wyniki, a lekarz powiedziałby, że nie wie ile ma być powiedzmy glukozy we krwi, bez sensu co nie. :)
No niestety, ale nie wyciagnie żadnych wniosków, bo nie wiadomo ile ma byc tej serotoniny w organizmie, można to porównać do czytania z kryształowej kuli u wróżki.
I tak i nie... Jeśli trafimy do dobrego, doświadczonego lekarza który widział już wiele wyników badań to z własnego doświadczenia pewne wnioski wyciągnie patrząc na nasze wyniki prawda?, Co nie oznacz że będzie miał oczywiście 100% pewność.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez piotr31 01 kwi 2016, 16:07
Vegence to że lekarz nie wie ile ma być tej serotoniny to fakt, ale jeśli zobaczy np. że masz wysoki poziom serotoniny w porównaniu do innych pacjentów to raczej nie będzie celował w Twoim przypadku w lek działający właśnie na nią.

przez benzowiec84 01 kwi 2016, 16:09
piotr31 napisał(a):Vegenence to że lekarz nie wie ile ma być tej serotoniny to fakt, ale jeśli zobaczy np. że masz wysoki poziom serotoniny w porównaniu do innych pacjentów to raczej nie będzie celował w Twoim przypadku w lek działający właśnie na nią.

a co to ma do rzeczy?? możesz we krwi mieć nadmiar a w głowie nic :) po co badać poziom sert we krwi w ogole ? ogarnicje sie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez piotr31 01 kwi 2016, 16:18
benzowiec84 napisał(a):
piotr31 napisał(a):Vegenence to że lekarz nie wie ile ma być tej serotoniny to fakt, ale jeśli zobaczy np. że masz wysoki poziom serotoniny w porównaniu do innych pacjentów to raczej nie będzie celował w Twoim przypadku w lek działający właśnie na nią.

a co to ma do rzeczy?? możesz we krwi mieć nadmiar a w głowie nic :) po co badać poziom sert we krwi w ogole ? ogarnicje sie

Grzeczniej nie umiesz :?:

przez benzowiec84 01 kwi 2016, 16:20
Jestem zaburzony więc wybacz :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Vengence 01 kwi 2016, 16:42
benzowiec84 napisał(a):

Kolega ci już napisał, więc nie będę nic dodawał do tego.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez benzowiec84 03 kwi 2016, 21:52
niestety żegnam się z fluoksetyną , brałem 46 dni , wszystkie dni przeleżałem i przesiedziałem w domu , mniejsze zainteresowanie czymkolwiek tv,muzyka,gry,większa senność i zobojętnienie,masakryczny spadek libido,wzrost prolaktyny.
z plusów : mniejsza nerwowość. to wszystko.
odstawiam to . i nie wracam nigdy do SSRI . do widzenia .

przez sebo001 03 kwi 2016, 22:26
To jaki teraz masz plan ?

przez agia 03 kwi 2016, 22:41
49 dzień na fluoksetynie, telewizja też mnie nie interesuje, w zasadzie próbuję robić wszystko na siłę, biorę 20 mg na dzień plus podpieram się alproxem w dzień, prowadzenie samochodu można porównać jak łyknięcie jakiegoś trunku, jest utrudnione, dobrze zaczęłam czuć się w domu towarowym, w kościele lęk dopada, popołudniami mam coś nerwy i natłok myśli dotyczących przeszłości i teraźniejszości, poza tym przejmuję się, we wtorek jadę do lekarza.

Nie podoba mi się to co zrobiła ze mną fluoksetyna jak poczytałam moje poprzednie posty tutaj, w zasadzie to nie jestem ja, jest to niepodobne do mnie.
W zasadzie nigdy na forum nie opieprzałam nikogo a tu takie coś mi się zdarzyło.
agia

przez Vengence 03 kwi 2016, 22:46
Od dawna pisałem na tym forum, że ssri są żałosne, widzę że ludzie zaczynają powoli łapać!

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez agia 03 kwi 2016, 22:53
Vengence napisał(a):Od dawna pisałem na tym forum, że ssri są żałosne, widzę że ludzie zaczynają powoli łapać!

Vengence masz całkowitą rację, popieram Cię całkowicie, biedny benzowiec bo mu się tak dostało ode mnie i nawet nie mam go jak przeprosić a On biedny schorowany a ja się wyżyłam na nim przez tą fluoksetynę, żałosne to co robią tabletki z człowiekiem.

Teraz dopiero widzę, że dopieprzyłam się do gościa nie wiem nawet z jakiej paki.

Tu na forum widzę, że nikt na dłuższą metę tego nie bierze w związku z czym nie nadaje się to do dłuższego brania.
Ostatnio edytowano 03 kwi 2016, 23:00 przez agia, łącznie edytowano 1 raz
agia

przez sebo001 03 kwi 2016, 22:56
Vengence napisał(a):Od dawna pisałem na tym forum, że ssri są żałosne, widzę że ludzie zaczynają powoli łapać!

Brak sensownej alternatywy.

przez Vengence 03 kwi 2016, 23:00
sebo001 napisał(a):

Brak sensownej alternatywy.
To nie do końca prawda, każdy myśli, że tylko psychiatra ma magiczne pigułki, które ponoć leczą zaburzenia psychiczne, tak przez lata twierdziły koncerny, skoro leczą to czemu trzeba je brać całe życie by w miarę funkcjonować, tylko
to w miarę to coś na kształt zombie z Resident evil. :mrgreen:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Pablo5HT1 03 kwi 2016, 23:42
Od dawna wałkuję tu o SSRI. SSRI mają zastosowanie w natręctwach i stanach lękowych w nerwicy ale bez depresji. Koncerny farmakologiczne naciągnęły badania a przykładem niezwykła nie poparta przypadkami z forów i realu skutecznośc escitalopramu. Kiedy mamy do czynienia z zaburzeniami depresyjnymi w przebiegu których współwystępuje lęk a do tego typowe zaburzenia depresyjne- brak napędu, słaby nastrój i rozdrażnienie to SSRI są mało skuteczne. SNRI podejrzewam to samo bo wenla nie jest jakims super lekiem.

Sortuj wg