FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez cicha woda 24 kwi 2006, 11:29
kratka napisał(a):zaczynam seronil. trzeci dzień biorę 20 mg. czuję sie fatalnie, ewidentnie przez ten lek. zawroty głowy mam i nudności okropne :(
wy też mieliście takie objawy? nie wiem, minie to, czy iść do lekarza po zmiane leku? :/

Wszystko zależy od tego jak bardzo źle się czujesz.
Brałam Seronil prawie 4 miesiące, zaczęłam od dawki 5 mg aż doszłam do 20 mg. Przez to że zaczynałam od tak małej dawki miałam znikome skutki uboczne. Nie miałam zawrotów głowy tylko niewielkie mdłości przy zwiększaniu dawek.
Z kolei teraz biorę Seroxat i przez pierwszy tydzień miałam zawroty głowy.
Myslę że ta dawka na początek jest dla Ciebie za duża. Jeśli nadal będzie źle pogadaj z lekarzem o zmniejszeniu dawki.
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez kratka 24 kwi 2006, 11:33
no własnie u mnie odwrotnie. psychiatra kazała mi brać przez tydzień po 20mg, a potem zmniejszyć na 10mg. poczekam jeszcze kilka dni, może przejdzie :/ nigdy nie mialam żadnych skutków ubocznych po wcześniejszych lekach..

przez seba 25 kwi 2006, 01:33
Mi lekarz przepisal Seronil 3 tygodnie temu.Pierwszy tydzien 10 mg,teraz juz 20mg.Czuje mala poprawe,na skutki bede jeszcze czekal,a co do skutkow ubocznych to u siebie nie zauwazylem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kratka 25 kwi 2006, 09:25
seba, fajnie ci :/

przez ola13171 05 maja 2006, 10:54
Limba to niezbyt pociszajace ale dziekuje ze napisałes prawde

przez kratka 05 maja 2006, 15:38
biorę fluo w postaci seronilu, pierwszy tydzień był dla mnie nie do wytrzymania, nieustanne zawroty głowy i mdłości. trzeba przetrzymać ten okres, potem już tylko z górki :)

uwaga - fluoksetyna to antydepresant, seronil np. może przyczyniać się wzmożenia lęków. jest dobry na depresję, ale czy na nerwice? nie jestem lekarzem, ale czasem naprawde nie rozumiem dlaczego niektóre antydepresanty zostają przepisywane w nerwicy :/
ja osobiście bardzie się denerwuję odkąd biore seronil i czasem nie mogę wyjść z domu (wtedy biore benzo).

przez limba 09 maja 2006, 22:09
Ola -napisałam prawdę, może faktycznie zbyt emocjonalnie,Ale ten lek pomógł mi naprawdę,z tym że jest to lek raczej na depresję.Ja leczę się na nerwicę lękowo-depresyjną.I do fluoksetyny miałam afobam.Razem nie złam mieszanina, ale SKUTECZNA- a dla nas to jest najważniejsze!!!!! :)

przez kratka 23 maja 2006, 14:07
hedanos napisał(a):kratka Fluoksetyna w badaniach wychodzi bardzo dobrze w zaburzeniach nerwicowych, "może przyczyniać się wzmożenia lęków" - to jest nieprawda. Ponieważ gdyby wzmagała lęk to pewnie coniektorzy by jeszcze zyli.

nie rozumiem ostatniego zdania.
dlaczego miałoby nie być prawdą to, co pisza na ulotce? ja odkąd biorę fluo mam bardzo wzmożone uczucie lęku i niepokoju, dla mnie to oczywiste, że to po leku.

przez agapla 23 maja 2006, 17:56
Jak to że niby po tym leku to juz człowiek sie niczego nie boi? Bez przesady chyba nie staniesz przed barierką i cie najdzie że możesz latać bo niczego sie nie boisz, przecież każdy ma instynkt samozachowawczy :shock:

przez hedanos 23 maja 2006, 18:32
agapla napisał(a):Jak to że niby po tym leku to juz człowiek sie niczego nie boi? Bez przesady chyba nie staniesz przed barierką i cie najdzie że możesz latać bo niczego sie nie boisz, przecież każdy ma instynkt samozachowawczy :shock:

Proszę poszukać artykułow dotyczących fluoksetyny i kontrowersji z nia zwiazanych. I prosze nie popadać w skrajność.
hedanos

przez Aga1 23 maja 2006, 18:48
hedanos a skąd ty to wszystko wiesz, :?:

przez limba 23 maja 2006, 19:12
Lęk nas chroni przed popełnieniem samobójstwa???????hedanos nie żartuj!!! znam ludzi, którzy się chcieli zabić,gdy zaczęli chorować na nerwicę lękową.A przy okazji fluoksetyna wzmaża lęki, dlatego piłam ją z Afobamem. A ludzie chorujący psychicznie, są czasem tak zdesperowani życiem.........że są gotowi na wszystko
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

przez hedanos 23 maja 2006, 19:20
Aga1 i limba To jest temat dosyć trudny, może porozmawiajcie o tym z psychologiem i koniecznie psychiatra. Albo z kimś zaufanym kto sie zna na rzeczy np Rafikiem- gdzie ty sie podziewasz?? :)
hedanos

przez limba 23 maja 2006, 19:25
hedanos-kurcze z psychiatrą i psychologiem już jestem na Ty, a o nerwicy przeczytałam napewno tak dużo jak ty(lekarz mi nawet zabronił)i wiem co do działania niektórych leków , bo je poprostu żarłam(i czytałam ulotki)a z tąd co pochodzę były i próby samobójcze
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

Sortuj wg