FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Kalebx3 15 sty 2015, 18:36
Macie rację dziewczyny , Freda , Gallop . Jak boli to trzeba to leczyć ,,, a nie pierdo...lić farmazony ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez freda 15 sty 2015, 18:43
Kalebx3, dzięki lekom żyję normalnie,cieszę się życiem,mam rodzinę i dzieci.mam dla kogo być zdrowa :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez cytrynka84 15 sty 2015, 18:44
Antydepresanty to nie psychotropy,większej bzdury nie słyszałam.
Rok byłam na leku ,który w małych dawkach nie działał,a w większych powodował mega lęk.A lekarz się uparł,powiedział,ze mam dalej brać i koniec rozmowy.Sama musiałam zmienić sobie leki i postawić dr przed faktem dokonanym.Inaczej się nie dało :?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 15 sty 2015, 18:46
Kalebx3, dzięki lekom żyję normalnie,cieszę się życiem,mam rodzinę i dzieci.mam dla kogo być zdrowa

A pewnie ,że tak . U mnie jest podobnie ,też jakoś daję radę. Bez prochów byłoby stokroć trudniej .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez benzowiec84 15 sty 2015, 19:13
gallop, skarbie :* , właśnie biorę po to żeby nie ześwirować przy odstawce . Jak tyle lat serotonina była zawyżana to przy odstawce wiesz co sie będzie działo . bym musiał się do jakiegoś szpitala udać i w kaftan.

2 . Biorę dlatego , bo czuję sie chujowo bez leków , z lekami też chujowo ale lepiej . A nie dlatego że mi pomagaja. Ja już teraz nie biorę tego na depresje tylko żeby jakoś funkcjonować.

To gowno uzależnia i nie idzie z tego wyjść , jak wyjdziesz to wrócisz .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez gallop 15 sty 2015, 19:31
no wlasnie !
wiec prosze mi tu nie pieprzyc jakis /cenzura/ ! tylko brac leki i na stowe bedzie dobrze !

Freda, cytrynka macie racje ! ;)

Skoro kiedys bylo zajebiscie to dlaczego teraz nie ma byc!?;D
Wszystko zalezy od nas i od naszego podejscia do zycia!
Trzeba byc optymista, nie patrzec wstecz jak bylo tylko patrzec co bedzie a bedzie dobrze :)
Ja w to wierze , chociaz nie mowie, ze mi jest lekko i wgl, ale musze tak wierzyc bo kiedys bd znowu zajebiscie :)
Chodze na terapie poznawczo-behawioralna i wszysztkim bardzo polecam! ! !
Bo same pixy nie rozwiazuje szczerze mowiac problemu.
Jesli tak o sobie po prostu dostales/as deprechy to ok, moze faktycznie za malo serotoniny i wgl,
ale jesli przydarzyla Ci sie jakas trauma, przykre zdarzenie od ktorego juz nie czujesz sie jak dawniej
trzeba udac sie do terapeuty - to wg mnie MUS :)!
Zmienisz swoje podejscie do zycia, wiesz ze nie jestes sam i jest ktos kto Cie wspiera i motywuje do dalszego dzialania :)

POZDRAWIAM WAS :) BEDZIE ZAJEBISCIE - to powinno byc nasze motto ;D

Te forum nie jest dlatego zeby sie dolowac tylko WSPIERAC :) Ludzie skumajcie :) :*

przez Patryk29 15 sty 2015, 19:39
To forum jest po to zeby wymieniac sie doswiadczeniami nie tylko tymi dobrymi, zgadzam sie ze te leki nic nie lecza, tylko dzialaja na objawy depresji, o ile dzialaja, poczytajcie sobie jaka jest skutecznosc ssri, powiem delikatnie mówiac slaba, wiec jezeli ktos jest takim super optymista to chyba nie ma ciezkiej depresji, w depresji przyszlosc nie istnieje zyje sie tylko z dnia na dzien, jak ktos mówi ze na ssri czuje sie rewelacyjnie to mi sie smiac chce :mrgreen:

I nie wiem czy bedzie zajebiscie, depresja to raczej choroba na reszte zycia, po odstawieniu w zasadzie wszystko wraca, wiec nie pitolcie glupot, poza tym ssri podwyzszaja serotonine, kosztem dopaminy, a dopamina odpowiada za poczucie szczescia, motywacje itd, bez dopaminy jest lenistwo, amotywacja, apatia, smutek itp. i nie sa to moje wymysly, wpiszcie sobie co ssri robia i jak dzialaja, nikt nikogo nie chce tutaj straszyc, ale jezeli fakty sa jakie sa, to nawet pisanie o tym nie jest zadnym straszeniem tylko ostrzezeniem, moim zdaniem te leki powinny brac brane 12-24 miesiace a potem odstawiane, to tyle, pozdrawiam
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez benzowiec84 15 sty 2015, 19:56
Patryk29 napisał(a):To forum jest po to zeby wymieniac sie doswiadczeniami nie tylko tymi dobrymi, zgadzam sie ze te leki nic nie lecza, tylko dzialaja na objawy depresji, o ile dzialaja, poczytajcie sobie jaka jest skutecznosc ssri, powiem delikatnie mówiac slaba, wiec jezeli ktos jest takim super optymista to chyba nie ma ciezkiej depresji, w depresji przyszlosc nie istnieje zyje sie tylko z dnia na dzien, jak ktos mówi ze na ssri czuje sie rewelacyjnie to mi sie smiac chce :mrgreen:

I nie wiem czy bedzie zajebiscie, depresja to raczej choroba na reszte zycia, po odstawieniu w zasadzie wszystko wraca, wiec nie pitolcie glupot, poza tym ssri podwyzszaja serotonine, kosztem dopaminy, a dopamina odpowiada za poczucie szczescia, motywacje itd, bez dopaminy jest lenistwo, amotywacja, apatia, smutek itp. i nie sa to moje wymysly, wpiszcie sobie co ssri robia i jak dzialaja, nikt nikogo nie chce tutaj straszyc, ale jezeli fakty sa jakie sa, to nawet pisanie o tym nie jest zadnym straszeniem tylko ostrzezeniem, moim zdaniem te leki powinny brac brane 12-24 miesiace a potem odstawiane, to tyle, pozdrawiam

Podpisuję się rękami i nogami pod wszystkim a w szczególności
" ssri podwyzszaja serotonine, kosztem dopaminy, a dopamina odpowiada za poczucie szczescia, motywacje itd, bez dopaminy jest lenistwo, amotywacja, apatia, smutek itp"
" brac brane 12-24 miesiace a potem odstawiane"

-- 15 sty 2015, 18:58 --

gallop napisał(a):no wlasnie !
wiec prosze mi tu nie pieprzyc jakis /cenzura/ ! tylko brac leki i na stowe bedzie dobrze !

Założe się że psychiatra ci tak mówi :)

-- 15 sty 2015, 19:00 --

"ale jesli przydarzyla Ci sie jakas trauma, przykre zdarzenie od ktorego juz nie czujesz sie jak dawniej
trzeba udac sie do terapeuty - to wg mnie MUS :)!" Rozumiem czyli jak rzuci mnie dziewczyna mam jeść SSRI , jak stracę pracę mam jeść SSRI,Pada deszcz mam jeść SSRI . Zrozum dziewczynko te leki to ostateczność.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez gallop 15 sty 2015, 20:01
No bo tyle powinno sie brac leki SSRI od wtedy kiedy widzi sie jakis efekt pol roku do roku, potem odstawic.

Ja nie wierze ze depresja jest na cale zycie, to nie mozliwe.
To jest tylko wymowka dla pesymistow.
Mam depresje- to jest najlepsze wytlumaczenie.
Ale przeciez nie mozna sie zamknac na swiat i patrzec w sufit.
Zycie sie dalej kreci i trzeba za nim nadarzac.

Trzeba znalezc sobie pasje, uprawiac sport, zdrowo sie odzywiac miec sporo obowiazkow, wychodzic nawet na sile ze znajomymi, brac tabletki i chodzic na terapie - to jest chyba wszystko co mozna zrobic w tym kierunku zeby z tego wyjsc.

Nigdy nie wierzcie ze deprecha jest na cale zycie - NIGDY NIGDY :)
Bo tak nie jest i to powie kazdy terapeuta. Nie dlatego, ze musi mowic tak kazdemu bo nie mialby klientow, albo dlatego, ze przeciez nie powie nam, ze bedziemy miec to na zawsze.
Rozmawialam z moja babeczka i powiedziala, ze z tego sie wychodzi, ale trzeba UWIERZYC ! - bo bez tego nigdy z tego nie wyjdziesz.
Wiec skoro nie wierzysz , ze depresja minie, i tabletki i terapia Ci nie pomoga - to faktycznie, mozesz nie wyjsc,.
Bo akurat w tym przypadku nie chodzi o sama skutecznosc tabletek, ale tez o nasz umysl, my musimy byc nastawieni na poprawe, a nie negatywnie do tego podchodzic bo wtedy moze faktycznie nie pomoc.

A po drugie nie robic z depresji albo czegos innego priorytetu, to nie moze stac sie nasza glowna mysla w ciagu dnia.
Nie zwracajmy na nia uwagi, robmy to co kiedys, niech ona sobie tam jest, ale nie myslmy o niej.
Jak sie na czyms nie skupiamy to nasze mysli odchodza od tej 'rzeczy'
To co napisalam jest w nurcie poznawczo-behawioralnym, ktory jest najlepszy na depresje :)

przez benzowiec84 15 sty 2015, 20:04
gallop, "A po drugie nie robic z depresji albo czegos innego priorytetu, to nie moze stac sie nasza glowna mysla w ciagu dnia. Nie zwracajmy na nia uwagi, robmy to co kiedys, niech ona sobie tam jest, ale nie myslmy o niej."

Sorry , ty kiedyś miałaś depresje ???? kuwa wybacz , ale /cenzura/ :) Prawie się wychuśtałem na pasku od spodni a ty mówisz że nie mam myśleć o tym . Na co bierzesz SSRI ?

-- 15 sty 2015, 19:06 --

Gówno wiesz co to depresja , wnioskuje po tym co piszesz , więc się nie wymądrzaj tylko łykaj tabletki a będzie dobrze .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez gallop 15 sty 2015, 20:09
Nic nie poradze, ze mam takie podejscie do zycia.
Zawsze bylam optymistka nie chce tego zmienic w swoim zyciu!
Nie chce sobie marnowac zycia na jakas chorobe, ktora da sie wyleczyc, tylko trzeba chciec!

Biore leki bo mam GAD i depresje ;)

Sorry bardzo, ale skoro chciales sobie odebrac zycie to to jest powazniejsza sprawa i na bank powinienes sie gdzies udac, na terapie czy cos, nie mowie tego zlosliwie ani nic, ale chce dobrze i pisze tak jak ja bym zrobila.

przez Patryk29 15 sty 2015, 20:09
Zycze, kazdemy by depresja nie byla na cale zycie, ale poczytajcie sobie co poniektórzy ile czasu niektórzy choruja, to sie za glowie zlapiecie, wiec moze nie na cale zycie, ale na bardzo dlugo.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez gallop 15 sty 2015, 20:13
BENZOWIEC sam gowno wiesz :)
Kazdy ma depreche na swoj sposob, ja nigdy nie chcialam sobie odebrac zycia i nigdy nie bede chciala.
Mam dla kogo zyc.

przez benzowiec84 15 sty 2015, 20:15
gallop, Dobre masz podejście , ja tylko mówie że ciężko mieć takie podejście będąc w ciężkim stanie , mam dość robienia wszystkiego na siłę, chodzę na siłkę uprawiam sport , ale to już mi nie daję takiej satysfakcji jak kiedyś , wszystko jest obojętne . Wypranie z uczuć,emocji itd.

-- 15 sty 2015, 19:16 --

gallop napisał(a):BENZOWIEC sam gowno wiesz :)
Kazdy ma depreche na swoj sposob, ja nigdy nie chcialam sobie odebrac zycia i nigdy nie bede chciala.
Mam dla kogo zyc.

No to jeszcze nie wiesz co to deprecha :) Ale to dobrze , życzę ci tego bys nie musiała się o tym przekonywać , moim zdaniem nie masz depresji :)

Nigdy nie mów nigdy.

-- 15 sty 2015, 19:18 --

Powiedz jakie masz objawy depresji ??
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg