FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez arnibarni 03 gru 2014, 22:19
Fluo biore od ponad 2 miesięcy,a od ponad tygodnia biore 40 mg i czuje jakbym łykał cukierki nie wiem czy efekt zanikł czy co się stało.20 mg było dla mnie za mało,były pojedyncze dni dobre niektóre bardzo dobre,teraz jest przeciętnie,jakaś pustka.Ciekawe czy sie jeszcze rozkręci,czy to może być spowodowane zwiększeniem dawki ? :roll:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez JużTuByłem 04 gru 2014, 13:08
Patryk29 Na co bierzesz fluo ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Patryk29 04 gru 2014, 13:46
JużTuByłem napisał(a):Patryk29 Na co bierzesz fluo ?

Na depresje i odmulenie po parogównie, a ty tez na depreche?
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arnibarni 04 gru 2014, 18:27
Dzisiaj znowu dzień jakby troche lepszy,emocje bardzie wyraziste,kolory bardziej wyraziste,a może sobie wkręcam :mrgreen:
Włoskie przysłowie

przez zaneta434 06 gru 2014, 21:28
Arnibarni jak sie dzis czujesz? Ja od poniedzialku zwiekszam dawke do 40 i troszke sie boje efektow ubocznych albo ze bede za bardzo pobudzona.

przez arnibarni 06 gru 2014, 21:51
zaneta434, mnie 40 mg troszke bardziej uspokoiło niż 20 mg.Nastrój jakoś się ani nie poprawił ani nie pogorszył,odczuwam taką pustkę jedynie często,ale daje sobie czas do tego typu leków,tymbardziej że zwiększyłem dawke,a nie chciałbym znowu czegoś zmieniać,kombinować;aczkolwiek fluo działa na mnie bardzo subtelnie.Nie obawiaj sie skutków ubocznych u mnie praktycznie nie wystąpiły.

-- 06 gru 2014, 22:01 --

Zastanawiam sie też czy mianseryna którą biore czasami na sen nie psuje mi,aby efektu fluoksetyny poprzez zmulenie następnego dnia,ale jakoś spać też trzeba :roll:
Włoskie przysłowie

przez MarioW 06 gru 2014, 22:42
A jak jest u was z potliwością? Zauważyliście jakieś różnice przy braniu fluoksetyny?

przez Xandra 06 gru 2014, 22:45
Ja się strasznie pociłam nocami i to przez kilka miesięcy.
fata viam invenient

przez zaneta434 06 gru 2014, 22:54
Ja mialam straszne, strasze,straszne efekty uboczne jak zaczelam brac fluo dlatego sie obawiam zwiekszenia dawki. Na dobre zaczely mi dzialac tabletki w 10-11 tygodniu ale mam jeszcze napady paniki sporadycznie i jestem czasami nadal apatyczna do zycia. Musze jednak przyznac ze pomimo tych epizodow jest o niebo lepiej niz przed leczeniem. Tak, bym juz dala rade zyc ale skoro moze byc lepiej to chce sprobowac

-- 06 gru 2014, 21:57 --

Nie biore nic wiecej. Wczesniej,zeby zalagodzic skutki uboczne balam clony ale to tylko Tydzien.

przez niesmialytyp 07 gru 2014, 17:53
czasami (jak teraz) tuż po wzięciu tabletki fluoksetyny miewam bóle brzucha, takie jakby pieczenie które podchodzi pod gardło, jest bardzo niekomfortowe i bolesne, do tego lekkie mdłości. Tym razem wymusiłem trochę wymiotów ale nic to nie dało. Czym to może być spowodowane? Myślałem że może jest tak gdy biorę na pusty żołądek ale obecnie byłem najedzony, może aż za bardzo najedzony. Przechodzi zazwyczaj do godziny po wzięciu tabletki. Jakieś pomysły?

przez arnibarni 07 gru 2014, 18:01
niesmialytyp, dolegliwości typu zgaga,palenie w przełyku,żołądkowe,jelitowe są częste przy braniu fluoksetyny.Spróbuj popijać fluo jedną a jeśli będzie za mało dwoma szklankami wody,herbaty,u mnie to pomaga.Bo mam takie wrażenie że kapsułki te potrafią się przykleić gdzieś w przełyku,jeśli sie dobrze nie popije i przez to są te dolegliwości.Ja tam biore fluo na czczo nie chce mi sie z rana jeść.
Włoskie przysłowie

przez my_name 07 gru 2014, 18:05
niesmialytyp, jeśli masz to w formie tabletek, to możesz spróbować przejść na kapsułki. Przy innym antydepresancie reagowałam mdłościami na tabletki, a na kapsułki nie. Możliwe, że sobie coś ubzdurałam, ale sprawdzić nie zaszkodzi

przez arnibarni 07 gru 2014, 18:26
Tak sie zastanawiam bo biore na razie 40 mg fluo ale troche jakby mi czegoś brakuje,straszna pustka,nie wiem czy czasem czy tylko serotoniny mi brakuje czy może jeszcze innego przekaźnika.Pamiętam jak brałem Trittico co prawda w małych dawkach na sen,ale jakoś przez miesiąc czułem wyraźnie wszystko,nie czułem anhedonii,z drugiej strony na drugi dzień potrafiłem być troszke wybuchowy.Zastanawiam sie czy może nie brakuje mi jeszcze noradrenaliny albo innego neuroprzekaźnika,chociaż chyba 40 mg fluo powinno poruszyć coś więcej oprócz serotoniny ? Na jakie przekaźniki i w jaki sposób działa trazodon że powoduje mniejszenie anhedonii i zwiększenie wybuchowości ? W temacie o trazodonie znalazłem podobne odczucia.
Włoskie przysłowie

przez Kat_ 08 gru 2014, 19:02
Ponawiam apel. Jakby ktoś miał na zbyciu wolną paczkę fluo to bym wziął. Mogę zapłacić lub wymienić się na sertralinę, trittico, mam trochę wenlafaksyny też. Chcę sprawdzić jak to zadziała z wellbutrinem. Mogę też zapłacic ofkors. Najlepiej jakaś mała dawka 10mg albo tabletka 20mg, nie kapsułka bo jak sobie podzielę.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

Sortuj wg