FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez Michuj 09 lip 2011, 21:40
Jak narazie z wszystkich SSRI jakie brałem, a była to sertralina i paroksetyna i teraz fluo, jest to najbardziej rozweselający lek jaki miałem. Idealnie by się spisał na depresję z anhedonią itd...
Michuj

przez niesamowit 09 lip 2011, 21:52
Głos_w_głowie napisał(a):Wszystko przeszło po 4 dniach zupełnie. Tylko z tego co tu czytam nikt jeszcze tak nie miał, dlatego nie wzięłam już w domu ani jednej tabletki bo boję się, że będę miała tak za każdym razem. To było potworne przeżycie :(

Masz nerwicę , czy depresję? Po za tym chorujesz na jakieś inne choroby ? np. epilepsja ?

przez Głos_w_głowie 09 lip 2011, 22:33
Nie choruję na epilepsję, właśnie w szpitalu też mnie o to pytali bo nie wiedzieli co się ze mną dzieję. Jeśli chodzi o depresję czy nerwicę to nie wiem, byłam jak na razie 3 razy u psychologa (psychiatra, który mnie w "zwykłym" szpitalu konsultował dał skierowanie), więc nie wiem czy coś mam. Psychiatra w szpitalu nic nie powiedział, na wypisie też nic o tym nie mam, tylko że konsultacja była :/ tak więc nie wiem, wiem tylko że to lek na depresję, tylko tyle mi psycholog powiedział.
Głos_w_głowie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niesamowit 09 lip 2011, 23:02
Głos_w_głowie napisał(a):Nie choruję na epilepsję, właśnie w szpitalu też mnie o to pytali bo nie wiedzieli co się ze mną dzieję. Jeśli chodzi o depresję czy nerwicę to nie wiem, byłam jak na razie 3 razy u psychologa (psychiatra, który mnie w "zwykłym" szpitalu konsultował dał skierowanie), więc nie wiem czy coś mam. Psychiatra w szpitalu nic nie powiedział, na wypisie też nic o tym nie mam, tylko że konsultacja była :/ tak więc nie wiem, wiem tylko że to lek na depresję, tylko tyle mi psycholog powiedział.

To nie byłaś wcześniej u neurologa ? Zbadałby Cię i powiedział na co tak naprawdę cierpisz... A czy można wiedzieć z jakiego powodu trafiłaś do szpitala ?

przez Głos_w_głowie 09 lip 2011, 23:12
W szpitalu byłam ze zwykłymi problemami zdrowotnymi, po operacji przysłali do mnie właśnie psychiatrę, nie wiem po co nawet, ale przed tym dali mi jakieś leki po których byłam ledwie świadoma i nawet nie pamiętam dokładnie tej rozmowy :/ żal co się w tym szpitalu wyprawia. Oprócz psychiatry byłam też konsultowana przez neurologa, wezwali go gdy miałam te ataki z niekontrolowaniem mięśni i gałek ocznych, pobadała i dała coś rozkurczowego czy zwiotczającego co nie za bardzo pomogło, oprócz tego zawieźli mnie do okulisty który stwierdził że mam wadę wzroku minus 2 czy coś takiego i się dziwił czemu nie mam okularów, to ja mu na to, że to pogorszenie miałam właśnie po tym leku co mi dali (fluo), nie zareagował, a wszystko minęło po 4 dniach. Lekarze konowały i tyle. Przez to wszystko zraziłam się do wszelkich leków psycho, i nawet jeśli trafie do psychiatry nie pozwolę sobie niczego zapisać :(
Głos_w_głowie

przez niesamowit 09 lip 2011, 23:32
Głos_w_głowie napisał(a):W szpitalu byłam ze zwykłymi problemami zdrowotnymi, po operacji przysłali do mnie właśnie psychiatrę, nie wiem po co nawet, ale przed tym dali mi jakieś leki po których byłam ledwie świadoma i nawet nie pamiętam dokładnie tej rozmowy :/ żal co się w tym szpitalu wyprawia. Oprócz psychiatry byłam też konsultowana przez neurologa, wezwali go gdy miałam te ataki z niekontrolowaniem mięśni i gałek ocznych, pobadała i dała coś rozkurczowego czy zwiotczającego co nie za bardzo pomogło, oprócz tego zawieźli mnie do okulisty który stwierdził że mam wadę wzroku minus 2 czy coś takiego i się dziwił czemu nie mam okularów, to ja mu na to, że to pogorszenie miałam właśnie po tym leku co mi dali (fluo), nie zareagował, a wszystko minęło po 4 dniach. Lekarze konowały i tyle. Przez to wszystko zraziłam się do wszelkich leków psycho, i nawet jeśli trafie do psychiatry nie pozwolę sobie niczego zapisać :(

Może te wszystkie skutki były jakąś reakcją po tej operacji Twojego organizmu na ten lek ? Na co byłaś operowana , jeżeli to nie tajemnica? No to do końca nie jesteś przekonana jakie to były leki ? Może to jednak nie była fluo ?

przez Głos_w_głowie 10 lip 2011, 00:48
Nie były to reakcje pooperacyjne, bo zaczęło się po tym leku (3 dni po operacji). Jestem przekonana, że było to fluo, bo przepisała mi to ta psychiatra po rozmowie i od niej też była na to recepta przy wypisie. A pisząc, że przed rozmową z nią byłam na czymś, to rzeczywiście nie wiem co to było, co otumaniającego, ale fluo ona przepisała i dali mi chwile po jej wyjściu, po ok. 1-2 godzinach zaczęło się najpierw z oczami, potem mięśnie i reszta po ok.4 godz.
Głos_w_głowie

przez Madzialenka 10 lip 2011, 12:33
Po jakim czasie od zwiększenia dawki powinna nastąpić poprawa?

przez niesamowit 10 lip 2011, 13:40
Powiedzcie mi czy fluoksetyna ktora przepisal mi psychiatra pomaga na nerwicę o podłożu somatycznym ? Czy lepiej będzie zamiast brania tego leku zapisać się do psychologa ?

-- 10 lip 2011, 20:02 --

Jutro pierwsze wejście w moje życie Fluoksetyny. Trzymajcie kciuki... :(

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez Radek 10 lip 2011, 15:24
Witam, ja już mam za sobą kilka epizodów depresji i za każdym razem seronil mi pomagał. No i oczywiście skoro znowu piszę w tym wątku to pewnie zaczynam się znowu leczyć. Chyba tak, sam nie wiem.

Nie mam jeszcze takich typowych objawów depresji jak wybudzanie w nocy i niechęć do robienia czegokolwiek. Na razie pojawił się u mnie ciągły niepokój i niewielki lęk przed ludźmi czyli tak jakby początek depresji. Ogólnie zacząłem tydzień temu nową pracę więc to w sumie normalne, że się stresuję no ale jakoś tak ciężko mi z tym. Po za tym lato to jest właśnie okres kiedy mam nawroty. Na seronilu jestem bardziej wyluzowany i łatwiej było by mi przejść przez trudny okres. Chcę iść jutro do lekarza ale się trochę dygam. Zawsze lekarz namawia mnie, żebym brał długo leki a ja się upieram żeby odstawić no i potem wracam znowu po receptę. Ehh. Strasznie trudno mi zaakceptować to, że jestem jaki jestem i po prostu choruję na depresję od czasu do czasu :cry:

A może muszę już brać lek na depresję permanentnie? Jest tutaj ktoś taki?
per aspera ad astra

przez Michuj 10 lip 2011, 22:12
Mi się załączył typowy SSRI'owy tumiwisizm. Nie wiem czy się cieszyć czy nie .Chyba tak :D
Michuj

przez aree1987 10 lip 2011, 22:23
Michuj napisał(a):Mi się załączył typowy SSRI'owy tumiwisizm. Nie wiem czy się cieszyć czy nie .Chyba tak :D

no jak na paro miales to samo to po co bylo zmieniac?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Michuj 10 lip 2011, 22:25
Bo jest mniej upierdliwy. Na paro był to wręcz jakiś hipnotyczny stan. Tutaj taki lighcik z nutką szczęścia, czego paro nie daje.
Michuj

przez aree1987 10 lip 2011, 22:28
Michuj napisał(a):Bo jest mniej upierdliwy. Na paro był to wręcz jakiś hipnotyczny stan. Tutaj taki lighcik z nutką szczęścia, czego paro nie daje.

Ale jak zacznie dzialac tak jak dzialaja wszystkie ssri po czasie, stwierdzisz ze nie bylo potrzeby zmieniac ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Sortuj wg