FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Seronil

przez nika_kg 13 wrz 2009, 18:59
Dziękuje, a Ty kiedy masz obrone? Stworzyłaś już cosik ?:)
Skoro piszesz, ze to zamulenie minie to troche sie uspokoilam bo szczerze mowiąc miałam ochote przerwac leczenie, dzis bodajze 4 dzien...Do południa czuje sie normalnie a pozniej padnięta. Do tego tak wysuszył mi jame ustna, aż dostała chrypki, tez tak masz? A jak jest z bólami w okolicy serca też Tobie dokuczają?

przez Grubcia 13 wrz 2009, 20:34
Nika,wyslalam Tobie pw.
Grubcia

Fluoxetyna, łaknienie, alkohol

przez Niasia 15 wrz 2009, 20:46
Jestem całkowicie zielona w oznaczeniach tych leków i szukajce - nic porządnego nie mogę wychwycić z gąszczu tematów o lekach, a więc zapytuję bo mnie to ciekawi i "trochę" martwi.

Mianowicie - zażywam Fluoxetyne 20mg (jedna tabletka rano + 2x relamax na uspokojenie ale to nieistotne) i w ogóle nie chce mi się jeść. Fluo biorę już ok. 3 tygodnia i dopiero dziś zjadłam pierwszy prawdziwszy posiłek - do tej pory w ogóle nie czułam łaknienia (wmuszałam w siebie kawałek bułki i trochę herbaty i to był cały posiłek, często nie jadłam nic cały dzień, czy to z obawy - głupiej ale zawsze - przed zwróceniem lub po prostu dlatego, że mi się nie chciało) - jak kiedyś żarłam jak przysłowiowa świnia tak teraz nic, zero. Nawet zauważyłam, że schudłam (co w moim przypadku jest tragiczne bo i tak mam 6kg niedowagę) Czy Fluoxetin może zaburzać potrzebę łaknienia?

Drugie pytanie - nie piję nałogowo dzień w dzień jednak czytając posty dot. skutków mieszania leków z alkoholem wolę się upewnić czy przy fluoxetynie mogę od czasu do czasu wypić wino lub trochę większą ilość wódki.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Fluoxetyna, łaknienie, alkohol

przez Anna R. 16 wrz 2009, 10:14
Fluoksetyna często zaburza łaknienie. Jest to przecież lek stosowany np przy bulimii. Jeśli po miesiacu nadal nie będziesz mogla jeść, trzeba poprosić lekarza o środek na apetyt, lub zmienić antydepresant na inny. Co do alkoholu, to moim zdaniem można czasem nieco wypić (z moich doświadczeń wynika, ze upija się szybciej i nie ma się kaca), ale nie polecam ciągłego mieszania fluo i alkoholu. Taka kombinacja na co dzień może zadziałać depresyjnie.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez linka 16 wrz 2009, 11:00
Niasia, mam nadzieję, że w tym relamaxie nie ma przypadkiem dziurawca?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Niasia 16 wrz 2009, 16:36
Anno R. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :)

linka656 napisał(a):Niasia, mam nadzieję, że w tym relamaxie nie ma przypadkiem dziurawca?

Nie - jest tam melisa, magnez oraz wit. b6, a z ciekawosći dlaczego pytasz?

Re: Fluoksetyna

przez verdemia 18 wrz 2009, 09:31
dlatego, że nie można brać dziurawca przy braniu antydepresantów.

czy to możliwe, że fluoksetyna u mnie nie działa, a seronil tak? przecież w teorii to jest to samo. Czy wszsytkozależy od substancji dodatkowych?
verdemia

przez linka 18 wrz 2009, 11:55
verdemia, raczej mało prawdopodobne, to ta sama substancja aktywna.........od substancji pomocniczych mogą zależeć skutki uboczne,ale one powinny przejść....
Choć, już się zdarzało, że ludzie koszmarnie się czuli gdy w zamian stałego leku brali jego inny odpowiednik....także sama nie wiem......

Dziurawiec+ fluoksetyna = możliwość wystąpienia zespołu serotoninowego.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 18 wrz 2009, 21:02
Może mieć znaczenie efekt placebo. Albo poprostu się fluoksetyna aktywowała wraz ze zmianą leku na seronil. Jak uważasz, że tak lepiej to bierz seronil - w aptece można wziąć wymiennie na tą samą receptę.

A z tym dziurawcem to nie nie uogólnia się na wszystkie antydepresanty. Przecież nawet jest składnikiem (istotnym/podstawowym) niektórych ziołowych antydepresantów. Ale akurat z fluoksetyną to nie wolno go brać. Tak jak pisze Linka, możliwość wystąpienia ZS. To się dotyczy nie tylko fluoksetyny, ale ogólnie grup leków SSRI, SNRI i zapewnie kilku jeszcze.

Re: Andepin

przez Molko 22 wrz 2009, 15:29
Ja biorę andepin od 5go lipca codziennie.Pierwsze dwa tygodnie to był koszmar.Miałam straszne stany lękowe i objawy somatyczne.Ale potem nastąpiła poprawa.Teraz jest dużo lepiej aczkolwiek chwilami mam wrażenie że znowu "wpadam" w dół.
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

przez myszek 23 wrz 2009, 06:15
blagam pomocy. biore seronil(jak sie skonczyl to fluoksetyne) od 22 sierpnia juz miesiac minal a ja dalej jem jem jem jem i bez konca!!! jem pomimo blagań mojego zoladka"stop" to i tak ciagle mi sie CHCEEE:(

fluo rzeczywiscie poprawila mi nastroj i to jest fajne ale ja sie robie z dnia na dzien coraz grubsza jestem PRZERAZONA... :(

przez linka 23 wrz 2009, 11:12
myszek, to poproś lekarza o zmianę leku albo się opanuj, zacznij ćwiczyć......jedz warzywa, owoce.......
Przyjaciel forum

przez Anna R. 23 wrz 2009, 12:44
Albo zastosuj dietę wysokobiałkową dr Dukana. Przetestowałam na sobie i schudłam 10 kg
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez namiestnik 23 wrz 2009, 20:58
myszek, a ile bierzesz seronilu? Wiem, że na objadanie się to pomagają raczej większe dawki - coś koło 60 mg na dobę.

linka656, a jak się ma myszek opanować? Przecież nie chce. Bierze leki bo nie potrafi świadomie zapanować nad tym. Tak samo można powiedzieć komuś z nerwicą czy depresją weź się w garść. A jak ktoś ma lęki to powiedzieć, że ma się nie przejmować i nie stresować. No fajnie by tak było - ale nie da się. Prawda?

Sortuj wg