ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 15 sty 2014, 20:01
rysikowa,
Rysikowa - bombowa wiadomość!!! Bardzo się cieszę:):) :mrgreen:
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Radol 15 sty 2014, 20:35
nova_2013,

nie martw się ! - ni wrócilaś do punktu wyjścia - dark kiedyś o tym pisał że taka przerwa lub zmiana nie zaprzepaszcza poprzedniej terapi więc raczej katorg nie będzie...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez elmopl79 15 sty 2014, 20:53
Tak,to prawda,jest inaczej jak po krótkiej przerwie spowrotem wdrazy sie lek....sa inne skutki,nie wiem czy związane z lękiem...ja to porownuje z atakami nerwicy z cala somatyzacja....Moze wtedy trzeba zwiększyć szybko dawke leku....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kloss 15 sty 2014, 21:27
Witajcie, co u Was?

przez Gradrec 15 sty 2014, 21:28
nova_2013 napisał(a):to zaczne od poczåtku :

19 grudnia zaczelam brac cital20mg i powinnam przez pierwszych 7 dni brac polowe tabletki czyli 10mg na dobe. 8 dnia powinnam brac juz calå tabletke. Ale juz 3 i 4 dnia poczulam znacznå poprawe samopoczucia, mysli moje przestaly mnie bombardowac 24h / dobe, znieknål strach przed wyjsciem z domu i zniknely ataki paniki. I tak ciågnelam przez 2,5 tygodnia. W koncu zdecydowalam sie na calå tabletke tak jak kazal lekarz. Akurat dwa dni po tym jak zazylam calå dawke mialam wizyte u psychiatry. Przesiedzialam u niego 1,5 godziny, porobialam jakies testy i stwierdzil, ze moge przerwac kuracje poniewaz w ciågu 2 tygodni cital przestanie dzialac a on chce abym przeszla terapie behawioralnå w sposob naturalny a nie pod wplywem tabletek. Mialam wizyte w ubieglym tygodniu w piåtek rano.

No wiec BANAN na moich ustach ! pomyslalam sobie, super ! Nie musze juz brac dalej tego badziewia i napewno terapia mi w tym pomoze. Minål caly piåtek, sobota, niedziela i poniedzialek. Po poludniu w poniedzialek zadzwonil moj lekarz i poprosil abym jednak kontynuowala tabletki a za nastepne 2 tygodnie on sie odezwie. No OK :silence: Ale juz z poniedzialku na wtorek i z wtorku na srode mialam nieprzespanå noc a moje samopoczucie zjechalo ostro w dol. Wiec apiac wzielam polowke citalu ( jak poprzednio) i dzis mnie ponioslo. Napiecie totalne, powrot mysli rozbieganych po calej glowie, rozdraznienie niczym bomba zaplonowa i chwilowe zawroty glowy. Moze to byc spowodowane naglym braniem ssri i to w dodatku przez 4 dni ??? Bardzo dziwna reakcja.

Bede brala teraz cital az do odwolania ale nie zamierzam przerywac farmakologii na zawolanie lekarza. Uwazam, ze podjål zbyt pochopnå decyzje moim kosztem zdrowia. Poczulam jakbym od nowa zaczynala calå te zabawe a moj miesiåc w domu zostal stracony.

Nie znam sie, to sie wypowiem:
Niezly idiota, jak na moj gust. Nie rozumiem jaki jest sens przerywania brania lekow po niespelna kilku tygodniach. To po prostu nie ma sensu, z logicznego punktu widzenia ale tutaj bedzie sie musial wypowiedziec Dark, tak jak ktos wyzej zasugerowal.
Walnij benzo, uspokoisz sie na pewno. A co do powrotu do lekow, wczesniej tez pisali ludzie, ze brali leki i im pomagalo, przestali brac, poczuli sie gorzej, zaczeli brac z powrotem i im zaszkodzilo tym razem, zamiast pomoc :/ Oby nie bylo tak samo u Ciebie, bo zdaje sie, ze lek byl bardzo trafiony. Powodzenia!

PS osobiscie jestem zdania, ze terapia behawioralna po prostu niektorym osobom nie pomoze, bo zabawy niestety nie zastapia niedoborow odpowiednich substancji chemicznych w mozgu.

przez lunatic 15 sty 2014, 21:44
Gradrec napisał(a):PS osobiscie jestem zdania, ze terapia behawioralna po prostu niektorym osobom nie pomoze, bo zabawy niestety nie zastapia niedoborow odpowiednich substancji chemicznych w mozgu.

to się tyczy tylko depresji endogennej, przewaznie te niedobory są spowodowane czynnikami zewnętrznymi, a tu juz psychoterapia odgrywa sporą rolę

przez mogio 15 sty 2014, 21:50
halo, kochani czy ktoś z Was bierze elicę 10mg? i mógłby mi coś doradzić w tym temacie? Po jakim czasie są widoczne efekty i czy w ogulę są?
elicea 10 mg

przez lunatic 15 sty 2014, 21:52
mogio,
ponad 400 stron jest o tym

przez Lord Kapucyn 15 sty 2014, 21:53
mogio, Większość osób wypowiadających się w tym temacie zażywa ten lek(Elicea zawiera szczawian escitalopramu), tylko od innych producentów(pod innymi nazwami handlowymi).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez mogio 15 sty 2014, 21:58
przepraszam, jestem zupełnie świeża w tym temacie dopiero wczoraj dostałam ten lek i mialam po raz pierwszy styczność z psychiatrą, także nie wiedziałam ze to te same leki.
elicea 10 mg

przez Radol 15 sty 2014, 22:03
Dark Passenger,

może coś się wypowiesz na temat przypadku Nova_2013 odnośnie przerwania leku na chwilę...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

przez nova_2013 15 sty 2014, 22:26
Gradrec
ale Ty chyba miales nawet dluzszå przerwe niz tydzien miedzy esci a paro ? Chyba dobrze pamietam ?

-- 15 sty 2014, 22:42 --

junona napisał(a): SSRI między innymi odbudowuje i naprawia uszkodzone komórki w mózgu, a to zjawisko musi potrwać minimum 6 miesięcy. .

TO NIEPODWAZALNA ZASADA

Boze, jak ja juz sie dobrze czulam ! Zadnych ubokow od pierwszej tabletki, a dzisiaj to masakra, wrocila hustawka nastrojow, raz wzloty, raz upadki i caly dzien mnie nosi. Wczoraj zazylam tabletke i dzisiaj tez ale juz inne objawy jak zawroty, bole serca. No to sobie wypoczelam psychicznie 2,5 tygodnia. Ale pocieszenie :(
I znowu mnie bierze na slodycze, znowu wpakowalam w siebie kilogramy ciastek, czekolad i batonikow. Taaa... normalka, nadchodzå ataki paniki.
Dokladnie kiedy mam tak straszne ciågotki na slodycze to nadchodzi pozniej fala atakow.

Dzisiaj to naprawde... przydalby mi sie worek treningowy i rekawice bokserskie. Do tego jeszcze doszla agresja. Jestem przerazona.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez elmopl79 15 sty 2014, 22:49
Nova
Przechodzę dokładnie to samo,wlacznie z bólem serca,co juz niepamuetam kiedy mnie bolalo....To napięcie jest okropne,calego ciala,plecy,kark...i te leki q brzuchu....
Czemu lekarz zrobil Ci taka krzywdę....?Co to za lekarz?

przez nova_2013 15 sty 2014, 22:52
ja go chyba zamelduje. Poczekam jeszcze 2 dni, moze mi przejdzie.
Teraz moze powinnam od razu calå tabletke a nie polowe ?

-- 15 sty 2014, 22:56 --

elmopl79 napisał(a):Nova
Przechodzę dokładnie to samo,wlacznie z bólem serca,co juz niepamuetam kiedy mnie bolalo....To napięcie jest okropne,calego ciala,plecy,kark...i te leki q brzuchu....

elmopl79 , masz te objawy po ponownym zazywaniu tego samego leku ? Jak dlugo miales przerwe ?
Czy to wlasnie nie Ty przerwales kuracje po dwoch miesiåcach ? Twoja osobista decyzja czy lekarza humor ?
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

Sortuj wg