ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Gradrec 10 sty 2014, 16:31
gargul napisał(a):Cze,
W chwile po napisaniu posta cloranxsen mnie po prostu scial z nog. W 3 sek usnalem. Ale niestety nic nie trwa wiecznie, wiec juz po spaniu. Wybudzilem sie bardzo zrelaksowany, ale teraz powoli znow mi sie cos wkreca.

Kasiu, wczoraj i przedwczoraj, to byl raczej slaby nastroj. Dzis mam juz leki. Przede wszystkim wewnetrzy niepokoj, natlok mysli, bole w klatce piersiowej, podwyzszone cisnienie, rozdraznienie zoladka, no i bezsennosc.

Nova, nie przejmuj sie, kazdy reaguje inaczej. A ja w ogole zastanawiam sie czy u mnie w glownej mierze to nie jestefekt brania malej dawki, co pociaglelo za soba po prostu brak efektow leczniczych. Niechcial bym, ale kto wie...

Bralem taka sama dawke esci, co Ty, 5mg. Po 3.5 tygodniach pozamiatalo mnie tak, ze potem balem sie przejsc na inny psychotrop. Od 3 dni zmienilem leki i czuje sie NIEPOROWNYWALNIE lepiej.
Reasumujac... sprobuj zmienic leko ? :) z esci na paro przeszedlem i (poki co niby wczesnie, by cokolwiek stwierdzic) 3 dzien i jest ok. Wczoraj bylo nieco gorzej, niz przedwczoraj i dzisiaj ale nieporownywalnie lepiej, niz przez caly okres brania esci. Chyba jest nawet lepiej, zanim zaczalem sie leczyc :-)

Swoja droga, zdarza Ci sie pic piwo alkbo jakikolwiek alkohol?

-- 10 sty 2014, 15:33 --

molis napisał(a):a czy Wy prócz leków jesteście w psychoterapii?

dzień dobry tak poza tym :)

Ja nie jestem. Dostalem skierowanie na oddzial dzienny, na ktory wybiore sie gdy tylko przejdzie mi (30km drogi w jedna strone) calkowicie lęk przy wsiadaniu za kierownice, gdy tylko mam pojechac gdzies dalej. Wybiore sie mimo, ze np nie lubie wspolpracowac w grupie (nie wiem nawet jak wygladaja te zajecia. Psychiatra tylko powiedzial, ze to beda zajecia jakies grupowe, rozmowy z psychologiem itd). Po prostu jestem typem indywidualisty, samotnika :P

-- 10 sty 2014, 15:36 --

misiek_1 napisał(a):Czy na początku leczenia tym lekiem mieliście może bóle w klatce piersiowej jakby serca,ogólny niepokój nasilenie objawów depresji? ile to może trwać? czy biorąc do tego leku leki na sen od razu dobrze spaliście czy dopiero po jakimś czasie to się unormowało?

Przez cale 3.5 tygodnia brania esci tak mialem. Nie bralem nic poza esci, nic na sen. Spac mi bylo ciezko przez pierwsze 3-4 dni, potem zasypialem calkiem ok, tylko ze mialem strasznie lekki sen i nawet kot mialczacy za oknem potrafil mnie obudzic.

Powaznie, tak jak ktos wyzej wspomnial, niby esci najlepsze, a wychodzi na to, ze w tym topicu prawie kazdy marudzi na nie :P

przez rysikowa 10 sty 2014, 16:42
misiek_1 napisał(a):Czy na początku leczenia tym lekiem mieliście może bóle w klatce piersiowej jakby serca,ogólny niepokój nasilenie objawów depresji? ile to może trwać? czy biorąc do tego leku leki na sen od razu dobrze spaliście czy dopiero po jakimś czasie to się unormowało?

misiek, ja mam odruchy wymiotne, trzęsące się ręce, uczucie kołatania serca, pocę się jak świniak, śpię za to jak dziecko - najchętniej przespałabym cały dzień, nie jem, nie mam apetytu, żołądek ściśnięty, ataki paniki i lęków - uczucie pieczenia w klatce piersiowej, głęboki oddech. 2 lata temu jak brałam esci przeszło mi po tygodniu, teraz biorę już ponad 2 tygodnie i nadal odczuwam te skutki, najgorsze są ataki lęków i płaczliwość, najgorsze ranki i popołudnia.

przez Radol 10 sty 2014, 18:27
rysikowa napisał(a):Nadal zero poprawy, 16ty dzień brania elicea, od 5 dni na zwiększonej dawce do 10 mg. Nadal nie radzę sobie z lękami, wszystko mnie przytłacza i przeraża - czarne myśli dominują, boję się że jestem sama i sobie nie poradzę, za dużo na głowie - kredyt, firma, odchodzący klienci, boję się że się załamię, są takie momenty że chciałabym nic nie czuć :(

Sama nie wiem czy to są skutki uboczne esci, czy niedziałające esci na moje lęki ;( nie wiem co robić :(

skąd ja to znam - pocieszę Cię że mam identycznie - nie mogę sie zebrać w sobie - nieby wiem że muszę a tkwię w jakimś zawieszeniu - może coś odblokuje - kredyty , klienci - dokładnie tak samo - lęk że zostanę sam , że nie poradzę itd. końca nie widać...
"Od śmierci w dolinach ! - zachowaj nas Panie!!! " Stary jestem - czas umierać...;) - 15.09 .2013 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gradrec 10 sty 2014, 18:53
Na chwile obecna brak:
- Zawroty glowy
- Pocenie sie rak
- Kolatanie serca
[tu wpisz jakikolwiek ubok]

Tak, zero ubokow. Sam dobry humor i chec do dzialania.
_
Dopiero 3 dzien na paro. Jak ktos jest wierzacy, prosze zeby sie pomodlil za mnie i, zeby taki nastroj juz mi pozostal ^_^
Albo to chwilowy wzlot, albo nowemu psychiatrze udalo sie idealnie trafic w leki. Sorry, ze sie tym chwale ale kurde tak bardzo tesknilem za takim stanem (no nie jest euforia, jestem po prostu pozytywnie nastawiony do zycia, czego od dawna mi brakowalo), ze musze sie tym z kims podzielic.

przez junona 10 sty 2014, 19:00
Gradrec napisał(a):_
Dopiero 3 dzien na paro. Jak ktos jest wierzacy, prosze zeby sie pomodlil za mnie i, zeby taki nastroj juz mi pozostal ^_^
Albo to chwilowy wzlot, albo nowemu psychiatrze udalo sie idealnie trafic w leki. Sorry, ze sie tym chwale ale kurde tak bardzo tesknilem za takim stanem (no nie jest euforia, jestem po prostu pozytywnie nastawiony do zycia, czego od dawna mi brakowalo), ze musze sie tym z kims podzielic.

Ja 9 dni na sertralinie i też czuję się bardzo dobrze od początku. Nie ma porównania jak czułam się przez pierwsze 2 tygonie na esci-.

przez Tojaaa 10 sty 2014, 19:36
Gradrec, :great: cieszę sie z Toba

przez Gradrec 10 sty 2014, 19:48
Tojaaa napisał(a):Gradrec, :great: cieszę sie z Toba

Ty sie nie ciesz ze mna, tylko wracaj do zdrowia :)

przez gargul 10 sty 2014, 19:48
Cześć Wszystkim.
Właśnie wróciłem z roboty. Lekko nie było ale jakoś dałem radę. Dzięki wszystkim za wsparcie i dobre słowo.
Rano wziąłem 5mg i już teraz jest trochę lepiej, ale nie wiem jak długo to się utrzyma. Niesamowicie się wkurzyłem z powodu tego nawrotu. Myślałem że mam już to za sobą, a tu dalej wariuje...

Tojaaa napisał(a):gargul, to przez tak długi okres lekarz nie zwiększył dawki? Ja teraz zastanawiam sie czy dobrze zrobiłam zwiększając dawkę do 15?kurcze, co to będzie jak trzeba będzie schodzić? No i wkręt gotowy.... :(

-- 10 sty 2014, 06:43 --

Ja myśle, ze powinieneś przeczekać to kiepskie samopoczucie na 10-ce.

Podczas ostatniej wizyty rozmawialiśmy na ten temat i lekarz stwierdził, że skoro się lepiej czuje na 5mg i nie mam ataków, to powinienem to utrzymać. Zastanawiam się czy nie odwiedzić go z newsem, lub przynajmniej napisać maila.

Dzięki za radę, ale chyba pozostanę na piątce, bo jak miałbym przez miesiąc znowu się męczyć, to chyba bym wykorkował.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Gradrec 10 sty 2014, 19:48
Gdzie sie podzial kloss?

przez Tojaaa 10 sty 2014, 19:49
Gradrec, na razie jestem w czarnej du..ie :-|

przez gargul 10 sty 2014, 19:49
molis napisał(a):a czy Wy prócz leków jesteście w psychoterapii?

Nie. Ja tylko farmakologia.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Gradrec 10 sty 2014, 19:50
Tojaaa napisał(a):Gradrec, na razie jestem w czarnej du..ie :-|

Bedzie lepiej, na pewno :) Przypomnij od kiedy lykasz esci i czy jest to Twoja pierwsza przygoda w ogole z leczeniem sie psychiatrycznie?

przez kloss 10 sty 2014, 19:51
Cześć Gradrec - jestem i żyje :)

przez Tojaaa 10 sty 2014, 19:58
Gradrec, esci lykam od 6 tyg.w dawce 15 mg. To mój pierwszy lek no i chyba średnio trafiony. Ja to cierpliwa jestem, mecze sie od wiosny 2012 r., dopiero w listopadzie zdecydowałam sie na wizytę u psychiatry. Teraz mecze sie 6 tyg.ale jeszcze trochę poczekam :smile:

Sortuj wg