ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 11:40
elmopl79,
cześć, no ja mam to samo:( Ciężko zwlec się z łóżka. Godzina 10.30 a ja jestem śpiąca i bez sił:(

I jak co rano mdli mnie, mam uczucie ciężaru na żołądku, nie mogę patrzeć na jedzenie, zjadam kęs chleba i na tym koniec. Dopiero po południu mogę zjeśc coś więcej, ale rano to jest masakra, mam wrażenie, że zaraz zwymiotuję:( Słaba jestem taka...
Czy po 2,5 tygodniach brania esci skutki uboczne w postaci jadłowstrętu to normalna rzecz?
Wydawało mi się, że to tylko przez pierwsze kilka dni... schudłam 5 kg...:(
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez elmopl79 14 gru 2013, 11:54
Katarzynka,w tym moge Cię pocieszyć,to minie.Bedziesz jesc normalnie.Moze dobrze by bylo,gdyby przez jakiś czas ktoś Ci robil snuadanai....bo wiem po sobie,ze jak sie nie chce ruszyć teka ani noga,a tu trzeba jeszcze śniadanie zrobić....to jest wyczyn.Ja tez schudlam w ciagu3tygodni 4kg.Taki chodzący szkieletor ze mnie.Ale teraz juz jem i nawet mam to uczucie,ze jestem glodna,ci wcześniej mogloby mi burczeć w brzuchu,a jak patrzylam na jedzenie,to aż mnie cofalo.Katarzynka,mialam wczoraj zapytac,jak Twoja mama,juz w porządku?

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 12:01
elmopl79,
Cześć KOchana, dzięki za pocieszenie, bo ja widzę, że jestem tez mocno osłabiona od tego niejedzenia:( sił mi brakuje:(
i chęci, naprawdę nastrój mam mocno depresyjny - rano tradycyjnie najgorzej:(

Mama lepiej, dzięki:)
A jak Ty sie czujesz na 5 mg?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elmopl79 14 gru 2013, 12:18
Katarzynka40 napisał(a):elmopl79,
Cześć KOchana, dzięki za pocieszenie, bo ja widzę, że jestem tez mocno osłabiona od tego niejedzenia:( sił mi brakuje:(
i chęci, naprawdę nastrój mam mocno depresyjny - rano tradycyjnie najgorzej:(

Mama lepiej, dzięki:)
A jak Ty sie czujesz na 5 mg?
A powiem Ci,ze tak samo jak na ćwiartce.Na tej piątce jestem taka pobudzona we wnatrz,taka "zaczepna"w stosunku do ludzi....jak wcześniej szkoda bylo mi ich,tak teraz,gdyby ktoś powiedział do mnie zlego,to bym....no sama nie wiem co bym zrobila.Jakis agresor mi sie wlaczyl....A tak reszta bez zmian,oslabienie-strasznie sie mecze jak chodze-szczególnie rano.Niechec do wszystkiego,a tu idą święta,wypadaloby cos zrobić w domu....taka flakowata jestem.Wiem,ze trzeba sie zmuszać,ale nawet zmuszać mi sie nie chce.Nawet zniknela ta wieczorna werwą.Nie mam tak,ze wieczorem czuje sie lepiej,tak jak to bywalo wcześniej.Teraz jest taka krzywa lamana:)

-- 14 gru 2013, 11:22 --

A,bo nie wspomunalam o tym.Od kąd biore esci pojawil mi sue taki tik,pociaganie nosem...Nie wiem czy to ma wplyw z lekiem,ale w chwili,kiedy sie bardzo denerwuje,zaraz to sie wloncza....No można dostać czegoś,tymbardzie,ze to nie jest jednorazowe pociągnięcie,tylko non stop,a potem przez to kreci mi sie w glowie...

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 12:29
elmopl79,
O, flakowata - ładnie to ujęłaś... Dokladnie tak mam, słabiutka ejstem jak idę to dosłownie ciagnę za sobą nogi, ale byc może to od oslabienie mała ilością jedzenia:( ranki sa koszmarne, wykonaie toalety to jest wyczyn, męczę się strasznie:( nie mam chęci, wszystko mi zwisa:( smutek:(

Dziwny ten tik:( Ale wiem, że w skutkach ubocznych jest cos o katarze, czy zapaleniu zatok, może to cos z tym związane? Ja z kolei więcej nerwowo pochrząkuję:(

przez Lord Kapucyn 14 gru 2013, 12:34
Oj ludzie, ludzie. Mała podpowiedź- serotonina reguluje m.in. apetyt, ale 90% serotoniny nie znajduje się w ośrodkowym układzie nerwowym, ani w trombocytach tylko w układzie pokarmowym, a głównie w komórkach endokrynowych żołądka/komórkach chromochłonnych jelit. Resztę dopowiedzcie sobie sami.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elmopl79 14 gru 2013, 12:35
Ale mialas to pochrzakiwanie wcześniej..przed esci..?

przez Lord Kapucyn 14 gru 2013, 12:41
Katarzynka40 napisał(a):(...) neurolog - homeopatkę

Nigdy bym nie poszedł do takiego lekarza. To jest człowiek, który sprzeniewierzył się przysiędze Hipokratesa. Homeopatia została wymyślona przez zaburzonego okultystę i nie ma żadnych dowodów naukowych wskazujących na jej skuteczność przewyższająca placebo, poza tym zgodnie z polskim prawem takie leki nie muszą przechodzić absolutnie jakichkolwiek badań potwierdzających skuteczność- mogą tam napchać co im się podoba, a i tak nikt tego nie sprawdzi(jest to wynik lobby m.in. takich gigantów jak Boiron zapewne). "Rada Naczelnej Izby Lekarskiej uznała praktykowanie homeopatii przez lekarzy medycyny i lekarzy dentystów za błąd w sztuce lekarskiej, a przepisywanie przez nich preparatów homeopatycznych za nieetyczne i niegodne profesji medycznej".
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 12:44
Dark Passenger,
Wiem, wiem, tyle, że mi czesto leki homeopatyczne pomogły...

przez elmopl79 14 gru 2013, 12:44
Dark Passenger napisał(a):Oj ludzie, ludzie. Mała podpowiedź- serotonina reguluje m.in. apetyt, ale 90% serotoniny nie znajduje się w ośrodkowym układzie nerwowym, ani w trombocytach tylko w układzie pokarmowym, a głównie w komórkach endokrynowych żołądka/komórkach chromochłonnych jelit. Resztę dopowiedzcie sobie sami.

Wybacz,ale ja jestem blondynka:)i nie znam sie na chromosonach,watrobach.Pisze to co przechodzilam i na seroxacie i na esci,totalny wstręt do jedzenia.A co z tymi tikami i tym okropnym oslabieniem,ma to cos wspolnego z lekiem?

przez lunatic 14 gru 2013, 12:44
Dark Passenger napisał(a):Oj ludzie, ludzie. Mała podpowiedź- serotonina reguluje m.in. apetyt, ale 90% serotoniny nie znajduje się w ośrodkowym układzie nerwowym, ani w trombocytach tylko w układzie pokarmowym, a głównie w komórkach endokrynowych żołądka/komórkach chromochłonnych jelit. Resztę dopowiedzcie sobie sami.

ssri maja przeciez zwiekszac poziom serotoniny w mózgu a nie w układzie pokarmowym

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 12:46

Jaśniej please, bo lekko zamroczona jestem i mój móżdżek pracuje fatalnie:(

przez elmopl79 14 gru 2013, 12:47
Dark Pasager,czy uwazasz esci za dobry lek na lęki?Czy lepsza by byla paroksetyna?

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 12:48
Mijają 2,5 tygodnia a ja nie mogę jeść, dlatego sie martwię:(
Schudłam 5 kg i mam ciągle jadłowstręt, robi mi się slabo, bo organizm oslabiony:(

Sortuj wg