ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez czarnydiabeł 01 gru 2013, 20:44
Katarzynka40 napisał(a):I co - jeszcze nie w łóżku? Jest tak źle? może coś dodatkowego łykniesz?

Wiecie co, chyba z tym łykaniem "czegoś dodatkowego" to czasami idziemy na łatwiznę. Mnie dzisiaj tak łeb boli od rana ze szok, łyknąłem ibuprom max który zawsze mi pomagał bez żadnego "ale" i owszem pomógł mi ... na pół godziny i ból wrócił :shock: Poszedłem na 40 minutowy spacer i jest lepeij niz po ibupromie, tzn. ból nie minął ale jest lepiej.
czarnydiabeł

przez Steviear 01 gru 2013, 20:48
Katarzynka40, W łóżku , już prawie od godziny.. liczę ,że się przyzwyczaję.
Nie mogę już nic łykać :) zostało mi maksymalnie 5 tabletek, a stres czeka mnie o wiele większy. A dopiero w czwartek ide do lekarza
Było bardzo dobrze. Jest bardzo źle.
Przynajmniej teraz. Jak przeżyję do czwartku to potem będzie z górki już.
Chyba nie można tracić nadziei :) Lekarz lepiej się zna, my to możemy sobie gdybać na temat leków
Bedzie dobrze :)
czarnydiabeł Bardzo zimno jest.. Siedziałam w 3 kocach i nadal było zimno. Nawet głowę miałam okrytą.
Już nie mówiąc o wychodzeniu na zewnątrz :P Chyba że w jakimś ''super kombinezonie'', bez twarzy - tylko oczy

Edit: Ale jestem głupia. Dziś nie było nic czekoladowego. Muszę to zmienić.Czas iść do sklepu
Steviear

przez Katarzynka40 01 gru 2013, 21:39
czarnydiabeł,
Masz rację generalnie:) tyle że jak już naprawdę człowiek czuje, że może wpaść w atak paniki i nieotrzepanie przeżyć kolejną traumę, to lepiej - gdy jeszcze leki dobrze nie działają - wspomóc się czymś. Wcześniej też wynajdywałam inne, przyjemniejsze sposoby na stres i niepokój, ale teraz to jestem na etapie by ataki paniki oddalić, by moja psychika jeszcze bardziej nie siadła...Ale spacery rzecz miła:)
Ja już dzisiaj więcej zjadłam rzeczy więc mam nadzieję, ze jadłowstręt po esci mi powoli przechodzi:)

-- 01 gru 2013, 20:40 --

Steviear,
Czekoladka, mniam:)

-- 02 gru 2013, 09:22 --

kolejna noc spędzona na walce z bezsennością.
Spalał tylko znowu 2 godziny, samopoczucie jak zombie..
HELP czy ktoś mnie pocieszy, ze mu ta bezsenność przeszła po kilku dniach? Dalej tak nie ujadę::( :cry:
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarnydiabeł 02 gru 2013, 14:05
No, nareszcie łeb przestał boleć (po spacerze trochę wczoraj ulżyło ale potem znowu było ciężko). Czyżby skutek uboczny leku po 8 dniach brania? Ewidentnie czułem że ten ból jest jakiś dziwny (oczywiście naszły mnie myśli czy to nie tętniak albo inny przyjemniaczek:-)
czarnydiabeł

przez Katarzynka40 02 gru 2013, 14:42
czarnydiabeł,
Współczuję bólu głowy:( Powiedziałabym, ze masz nie myśleć o tętniakach i guzach, ale ja też tak mam:(
Kiedyś miałam stan migrenowy - 3 tygodnie trwał... wtedy to już miałam w głowie 10 tętniaków i 5 guzów:(

Może to od pogody, ciśnienia, niekoniecznie skutek uboczny...

przez czarnydiabeł 02 gru 2013, 14:46
Katarzynka40 napisał(a):( Powiedziałabym, ze masz nie myśleć o tętniakach i guzach, ale ja też tak mam:(

Jak już pisałaś wcześniej, podobni trochę jesteśmy wariaci :yeah:
Jak tam Twoje zmagania z Esci? Lepiej?
czarnydiabeł

przez Katarzynka40 02 gru 2013, 17:13
czarnydiabeł,
Fatalnie:(
Może jest poprawa, tylko, że jej nie czuję, bo obecnie bezsenność wybija się na 1 miejsce. W związku z tym, że czwarty dzień z rzędu spałam ok. 1,5 godziny jestem skrajnie wyczerpana, zmęczona, chce i się potwornie spać, ale nie mogę:( do tego oszołomiona jakby wypiła kilka mocnych drinków + zawroty głowy...Myślę, że to są objawy braku snu:(

Dr przepisał mi dzisiaj lek nasenny dodatkowo mam brać - mirtazepina czy jakoś tak. Może się unormuje, bo inaczej zwariuję, albo odstawie esci, a szkoda bo jutro minie 7 dzień, więc wg doktorka powinna być zauważalna jakaś poprawa... Ale podsumowując czuję się dość podle:(

przez L.E. 02 gru 2013, 18:37
Mi się spanie uregulowało od kiedy biorę tabletki wieczorem, ale w sumie to nastrój i tak mam po ch*ju...
Na piątek się zapisałam na testy diagnostyczne i jak będę wiedziała, co mi jest to ruszę na terapię.
Już się powoli z tym godzę, że całe życie będę świrem...
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez Rashid 03 gru 2013, 13:29
Byłem wczoraj u psychiatry i zmniejszył mi esci z 15mg do 10mg, dodatkowo dostałem mianserynę, która ma ułatwić zasypianie.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez czarnydiabeł 03 gru 2013, 13:41
L.E. napisał(a):Już się powoli z tym godzę, że całe życie będę świrem...

E tam... jak by tak było to byś się nie leczyła. Nie pękaj.
czarnydiabeł

przez kloss 03 gru 2013, 13:48
Witajcie. Ja już 24 dzień na 10mg esci. Jest lepiej, lęki się zmniejszyły, ale do ideału jest jeszcze daleko. A co u was?

przez czarnydiabeł 03 gru 2013, 14:00
kloss napisał(a):Witajcie. Ja już 24 dzień na 10mg esci. Jest lepiej, lęki się zmniejszyły, ale do ideału jest jeszcze daleko. A co u was?

Ja 11 dzień na 5 mg (lekarka zostawiła mi wybór co do zwiększenia na 10 mg w razie gdybym oddczuł taką konieczność, po wielu wahaniach na razie postanowiłem nie zwiększać) wydaje mi się, że jest coraz lepiej, ale oczywiście "wszystko przedemną". Myślałeś o psychoterapii?
czarnydiabeł

przez kloss 03 gru 2013, 14:02
Poprzednim razem chodziłem na terapię i jakoś nie widzę sensu, żeby to powtarzać. Trzy pół roku terapii i tylko straty w portfelu odnotowałem :)

przez czarnydiabeł 03 gru 2013, 14:06
kloss napisał(a):Poprzednim razem chodziłem na terapię i jakoś nie widzę sensu, żeby to powtarzać. Trzy pół roku terapii i tylko straty w portfelu odnotowałem :)

To trochę lipa wyszła, a może inny T by pomógł? Wg tego co ludzie piszą same leki nie załatwiają sprawy dlatego myślę żeby spróbować terapii, choć przerażenie mnie ogarnia ale cóż...
czarnydiabeł

Sortuj wg