ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez dopamine 28 maja 2016, 12:07
kammm napisał(a):
dopamine napisał(a):Brałem już esci przez 6 tyg w dawce 60 mg.

A to powinieneś dać radę .... oby .... dlaczego zaczynasz ponownie brać ? dlaczego wcześniej przerwałeś? pomagał w ogóle?
Dzięki za info.

Wydaje mi sie ze wtedy mimo wszystko za krótko brałem,trzeba czasem wytrwac 8 tygodni by lek rozwinął działanie.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez benzowiec84 28 maja 2016, 15:35
dopamine napisał(a):
kammm napisał(a):
dopamine napisał(a):Brałem już esci przez 6 tyg w dawce 60 mg.

A to powinieneś dać radę .... oby .... dlaczego zaczynasz ponownie brać ? dlaczego wcześniej przerwałeś? pomagał w ogóle?
Dzięki za info.

Wydaje mi sie ze wtedy mimo wszystko za krótko brałem,trzeba czasem wytrwac 8 tygodni by lek rozwinął działanie.

bzdura totalna to jedynie przy fluo z 5 tygodni może 6 ale też wydaję się przesadą . to jest po prostu marnowanie czasu , czekasz 4 tygodni nie działa nic a nic wyjebać w pizdu . wiem po sobie ile zmarnowalem czasu czekając na 7 tygodni na marne na tych zjebanych SSRI a wogole te leki nadają się tylko do kosza

przez Monster6 28 maja 2016, 15:42
benzowiec84 Dlaczego nadają się tylko do kosza?
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JERZY62 28 maja 2016, 15:50
Monster6, brednie, jak u kogoś nie zdziała lek to nie znaczy że u wszystkich... i do kosza z lekiem :roll:
♪♪♪

przez Miro 28 maja 2016, 15:54
Choć raz SSRI wyleczyły mnie całkiem z nerwicy, na 2 lata, to też jestem za tym że nadają się do kosza, ze względu na kastrację.
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez Monster6 28 maja 2016, 15:58
Leki multum osobom pomagają,pozwalają normalnie żyć,funkcjonować,wyciągają z lęków pozwalają się z nimi uporać np. terapią,z ciężkich depresji,pomagają wyjść z największego bagna i podjąć psychoterapię.Są choroby w których leczenie farmakologiczne to podstawa.Oczywiście że nie są bez wad.
Twierdzenie że leki nadają się tylko do kosza to generalizowanie i nadużycie.Tak twierdzą jedynie ograniczone osoby z zamkniętą głową.

przez klaudi 28 maja 2016, 16:42
Mi SSRI pomagają 14 lat , mają również swoje wady , ale który lek ich nie ma. Mnie przywróciły do życia.
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez kammm 28 maja 2016, 17:46
Jeżeli "lek" kastruje to nie jest żadnym "lekiem" , będzie LEKIEM jak nie będzie powodował innych chorób.
Jestem przerażona, tyle leków, a nie ma czym się wyleczyć, a jeszcze trzeba wstępnie robić za królika, żeby się niestety tylko z pozoru "wyleczyć" :why:

przez benzowiec84 28 maja 2016, 19:53
Monster6 napisał(a):benzowiec84 Dlaczego nadają się tylko do kosza?

ponieważ powodują poważne zaburzenia w mózgu , patrz PSSD , tryb zombie , znieczulica, człowiek powłoka,puste oczy . i po odstawce ludzie dochodzą latami do siebie, jak w ogolę wychodzą . ja dostałem PSSD po kuracji fluoksetyną, także jest to dosyć powszechne ,ale wszelkie dane są tuszowane , ze względu na kasę pompowaną w koncerny farmacuetyczne . do tego zaburzenie równowagi chemicznej w mózgu , zawyżenie serotoniny kosztem dopaminy . i powodują anhedonie , a to objaw depresji , więc leki antydepresyjne powodujące depresje??? nawet na każdej wikipedii o tym piszę , czy to Polska czy Anglojęzyczna , skutek uboczny anhedonia , co jest czasem gorszę od samej depresji . u mnie te leki z czasem zaczeły nasilać objawy depresji . a dojść do siebie nie mogę.

te leki nadają się dla lękowców,OCD,natręctwa itp , ale depresje tym leczyć to potem toczy się błędne koło , podleczy a potem zaleczasz skutki uboczne SSRI , czyli anhedonia i zaburzenia seksualne , nie koncząca się skarbonka pieniędzy.

jeszcze nadają się do krótkotrwałego leczenia , jakiś traum,śmierc bliskiej osoby,wypadek samochodowy , bo po tych lekach człowiek ma wyłączony mózg , jest taką lalką ,kukłą bez uczuć . ciekawe jest też to że niektórzy tego nie zauważają bo tak długo na tym jadą.

SSRI to bagno i wychodzą tego czarne strony , podsumowując więcej szkody nić pożytku , z wyjątkiem natręctw i silnych lęków . nie na długoterminową terapie na depresje.

"Na szczęście moda ta przemija – w dużej części dlatego, że szybko wyszły na jaw nieprzyjemne, a nawet groźne dla życia skutki uboczne zażywania takich leków. Są też jednak efekty dużo bardziej subtelne. Wzrost poziomu serotoniny daje poczucie błogostanu, spełnienia, wyzbycia się przyziemnych pragnień – innymi słowy prawdziwej nirwany. Dzieje się tak, ponieważ dochodzi wówczas do zahamowania aktywności układu „chcenia”, napędzanego dopaminą, ale skutkami są także osłabienie pożądania, podniecenia seksualnego, zdolności do przeżywania orgazmu i romantycznych porywów czy wreszcie generalnie przytępienie emocji. Ba, farmaceutyki zwiększające poziom serotoniny mogą wręcz osłabiać stabilność związków małżeńskich i zmniejszać płodność u obu płci!"

-- 28 maja 2016, 19:01 --

"Niepodważalnie dopamina odgrywa niezwykle istotną rolę w wielu systemach mózgowych, a jej niewłaściwy poziom wiąże się z występowaniem licznych dysfunkcji i chorób. To właśnie dopamina odpowiada za chęć do życia, ekspresję emocji, właściwe uczenie się i jakość naszych relacji społecznych. Dlatego też dokładne poznanie mechanizmów jej działania ma kluczowe znaczenie dla opisu patogenezy różnych schorzeń i stanowi przesłankę dla odkrycia skutecznych metod ich leczenia. Rozsądne aktywowanie dopaminergicznych receptorów przy użyciu naturalnych, nie psychoaktywnych bodźców wzmacniających wiąże się z uczuciem przyjemności, a nawet euforii. Pobudzajmy je!"

SSRI to zaburza

od siebie dodam że uważam benzodiazepiny za bezpieczniejsze leki , nie licząc uzaleznienia (z którego zawsze można wyjść bez uboków większych , redukując dawki , czego ciężko powiedzieć o paroksetynie/wenlafaksynie)

-- 28 maja 2016, 19:04 --

kammm napisał(a):Jeżeli "lek" kastruje to nie jest żadnym "lekiem" , będzie LEKIEM jak nie będzie powodował innych chorób.
Jestem przerażona, tyle leków, a nie ma czym się wyleczyć, a jeszcze trzeba wstępnie robić za królika, żeby się niestety tylko z pozoru "wyleczyć" :why:

no właśnie LEk który powoduję inne choroby psychiczne i nie tylko , taki paradoks :)
nadają się jako kastracja chemiczna dla pedofilii , odechciało by się im

przez dopamine 28 maja 2016, 20:20
Nie ma leków które lecząc daną chorobę nie wpływały by na inne funkcje organizmu .
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez agia 28 maja 2016, 20:33
.Na 60 od razu? Nie ma szans, wylądujesz w szpitalu, masz to jak w banku.
agia

przez kammm 28 maja 2016, 21:41
agia napisał(a):.Na 60 od razu? Nie ma szans, wylądujesz w szpitalu, masz to jak w banku.

Agia - Dopamine brał wcześniej 60 mg, a teraz chce znów zacząć, ale od 40 mg. Też b.dużo, ale się nie obawia... no coż .... mocarz .... :bezradny:
Też tak myślę jak Ty Agia, że to się może nie fajnie skończyć, ale może zaprawiony w boju?

przez Ricah 28 maja 2016, 21:53
Przeciez to jest nasz Zbychu mega dołser (przy okazji ktore to juz konto w tym roku?), czego Wy sie boicie :D.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez kammm 28 maja 2016, 21:59
Ricah napisał(a):Przeciez to jest nasz Zbychu mega dołser (przy okazji ktore to juz konto w tym roku?), czego Wy sie boicie :D.

O kim piszesz Ricah?

Sortuj wg