ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez Agusiab1 01 lut 2015, 09:49
Po jakim czasie zaczęły na Was działać? Biorę Elicea 5mg 4 tygodnie i nie widzę poprawy - czy to moze znaczyć ze wcale nie mam nerwicy, a jakąś inną poważną chorobę ??

przez Zbychu 1977 01 lut 2015, 13:02
Dostałem od razu taki zapas,dawka 15mg,ciagle mnie ta akatyzja atakuje,chyba dołoze amitryptyline do esci.
Zbychu 1977

przez cytrynka84 01 lut 2015, 18:00
Zbychu 1977, skaczesz po tych lekach strasznie,raz dokladasz,potem rzucasz z dnia na dzień dany lek.A myślałam,ze ja często zmieniam leki ;)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tremor 01 lut 2015, 18:08
3 tygodnie biorę dawkę 30 mg citalopramu i strasznie mnie nosi, nie mogę spokojnie usiedzieć, muszę czymś się zająć. Czasem mam takie uczucie, jakby wierciło mnie w mózgu. Cały czas coś mnie nakręca, najchętniej wyszedłbym z domu żeby się szwendać do wieczora. To akatyzja?

przez Lu_80 01 lut 2015, 21:44
Agusiab1 napisał(a):Po jakim czasie zaczęły na Was działać? Biorę Elicea 5mg 4 tygodnie i nie widzę poprawy - czy to moze znaczyć ze wcale nie mam nerwicy, a jakąś inną poważną chorobę ??

Wg standardów dawka lecznicza to 10 mg. Porozmawiaj z lekarzem.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez artur1978 02 lut 2015, 21:42
Tremor napisał(a):3 tygodnie biorę dawkę 30 mg citalopramu i strasznie mnie nosi, nie mogę spokojnie usiedzieć, muszę czymś się zająć. Czasem mam takie uczucie, jakby wierciło mnie w mózgu. Cały czas coś mnie nakręca, najchętniej wyszedłbym z domu żeby się szwendać do wieczora. To akatyzja?

Akatyzja to poczucie ze musisz ruszac nogami lub rekami chociaz nie masz ku temu powodu.
To co ty opisujesz to pobudzenie psychoruchowe, powinno mianc po pewnym czasie

przez harvard 02 lut 2015, 22:09
Po prawie 2 tyg. odstawiłem 10mg na sobotę i niedzilę. Miałem alkoholowy weekend więc nie brałem nawet 5mg. Nic kompletnie zlego nie zauważyłem, i moje zabuerzenia kompulsacyjne nie wracały. Dzisiaj wziąłem 10mg i przed 2 h jakoś nadpobudliwy byłem i troche ręce drżały, ale po 2h przeszło. Widzę, że wszystko zależy od organizmu, stanu chorobowego a nie jak wszyscy uogólniają że waga wzrasta, że nie odstawiać itp

przez D@ri@nk@ 02 lut 2015, 23:14
harvard, przerwa dwudniowa to nie jest odstawienie. Nie wiesz co by było gdybyś odstawił lek naprawdę
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez Don Kamillo 03 lut 2015, 09:49
Skutki uboczne zauazysz dopiero po 4-5 dniach. Ja kiedyś odstawiłem z dnia na dzien paro, bo przez własna nieuwage zabrakło mi leku, i skutki były że tak powiem tragiczne :? 2 dni jeszcze idzie przeżyć bez skutków detoksu :)
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - koniec z tym.. :)

przez artur1978 03 lut 2015, 11:40
Escitalopram powoduje minimalne objawy odstawienne, ja dwa razy w zyciu odstawialem po kilku miesiacach z buta (nie wiedzialem wtedy ze trzeba inaczej) i jedyne co mnei dopadlo to uczucie smutku i przygnebienia oraz rozpaczy przez kilka dni.I czasami lekkie prady w szyi.
Za to anhedonia i niechec do seksu utrzymywaly sie jeszcze miesiacami, nigdy wiecej nie lykne tego wymyslu szatana.

przez Patryk29 03 lut 2015, 12:50
harvard napisał(a):Po prawie 2 tyg. odstawiłem 10mg na sobotę i niedzilę. Miałem alkoholowy weekend więc nie brałem nawet 5mg. Nic kompletnie zlego nie zauważyłem, i moje zabuerzenia kompulsacyjne nie wracały. Dzisiaj wziąłem 10mg i przed 2 h jakoś nadpobudliwy byłem i troche ręce drżały, ale po 2h przeszło. Widzę, że wszystko zależy od organizmu, stanu chorobowego a nie jak wszyscy uogólniają że waga wzrasta, że nie odstawiać itp

Na /cenzura/ chlejesz w trakcie kuracji, takie leczenie jest gówno warte, to ze ty tego nie odczuwasz nie znaczy ze nic sie nie zmienilo, psychika jest tak skomplikowana, ze nawet jak cos zjebales, to i tak przetlumaczysz sobie, ze nic sie takiego nie stalo i za tydzien znowu sie napierdolisz - nie oceniam cie, ale takie podejscie do tak powaznej sprawy jest delikatnie mówiac nieodpowiedzialne. :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Picia 03 lut 2015, 18:47
Hej.
Brałąm 10mg przez 6 m-cy. 3 tygodnie masakrycznych skutków ubocznych. Później poprawa. Zdecydowałam się 3 tyg temu zacząć schodzić z leku, biorę 5mg co drugi, trzeci dzień i teraz pytanie
od ok 2 tyg jestem strasznie senna, max, zasypiam do pracy, śpię w dzień, rano mam mdłości, czasami źle się czuję i czasami mam odrealnienie.
Czy myślicie, że to skutki odstawienne? Czy coś się innego dzieje? :(

przez harvard 03 lut 2015, 21:49
@Patryk29
Fakt piłem 4 piwka w piątek/sobotę/niedzielę i było fajnie. Dużo mało wedle oceny! Życie za krótkie aby wszystkiego się pozbyć. Czy 4 piwka to chlanie? niech każdy ocenia indywidualnie.
@Picia
@Znowu ja gdy zacząłem brać odczuwałem ok. 17. objawy senności. Nie wiem czy to side effects, lekarzem nie jestem może skonsultuj to ze swoim?

przez Don Kamillo 04 lut 2015, 09:15
Znowu włącza mi się insomnia.. Macie jakieś porady na bezsenność ? Biore 30mg deprexoletu bo 15 nie działa.. ale na 30 szału ni ma.. wstalem o 6 i tak sobie dogorywałem.. Dodam ze jestem w miare stabilny psychicznie nie mam żadnych ciężkich problemów, kawy nie pije czasem Cole ale to przeważnie rano. Kiedys spałem jak niezywy po tym, ale teraz chyba się organizm przyzwyczaił..

jakies porady ?
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - koniec z tym.. :)

Sortuj wg