ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez makaka 18 maja 2014, 23:03
Inez, żeby to tylko nocna potliwość, ja cały dzień oblewana jestem zimnymi potami, nigdy z tym nie miałam problemów a teraz ręce mokre i zimne aż wstyd komuś rękę podać, zresztą siódme poty mnie całe oblewają, chyba wynik brania leków? Myślę, że lek pomógłby mi gdyby nie to, że żyję w ogromnym stresie i niestety w takich sytuacjach leki też niewiele pomagają a nie chcę się ciągle wspierać afobanem bo to doprowadzi do uzależnienia więc tylko doraźnie jak już podupadam całkowicie. Cholerna ta nerwica zazdroszczę ludziom takiej beztroskiej radości i luzu a ja nawet uśmiechać się nie potrafię przez tą nerwicę, mina marsowa.

przez poranna 18 maja 2014, 23:44
Ooo wlasnie co do pocenia sie to tez tak mam, budze sie rano cala mokra. W ciagu dnia tez sie poce, ale nie tak bardzo jak w nocy. No i mam te okropne sny, takie realistyczne, czasem przerazajace. Kiedy budze sie rano bywa ze jestem w szoku po tym co mi sie snilo. Uczucie ciezkosci glowy odczuwam dopiero teraz na obecnej dawce 20mg.

Eh co do lekow to ja mam tak ze przed kazdym wyjscie zastanawiam sie czy bedzie dobrze czy wytrzymam czy nie... zastanawiam sie czy te natretne mysli tez znikna...
Ja doraznie biore hydroxyzyne, bo ma tez dzialanie przeciwwymiotne a mi ciagle towarzysza nudnosci. Mam tez tranxene 5mg ale jakos dziwnie sie po nim czuje, dlatego wole hydroxyxyne.

Narazie nie moge sobie wyobrazic dnia na calkowitym luzie, jest to poza moim wyobrazeniem a z lekami borykam sie od listopada. Na leczeni zdecydowala sie poczatkiem kwietnia.

Nie twierdze ze leki wogole nic mi nie pomogly, bo wczesnije nie byla w stanie nawet wyjsc z domu do sklepu, a dopiero niedawno przelamalam sie co do kounikacji miejskiej. Juz nie wspomne o zakupach w centrum handlowym bo wczesniej to nawet nie dopuszczalam do siebie takiej mysli. Teraz jest troche lepiej ale do prawdziwnego komfortu jeszcze daleko. A tu czeka mnie podroz ponad 30 h za granice, nie wiem jak ja to zniose. Ma ktos z was jakies doswiadczenia z dlugich podrozy :?: :?: :?:

poranna
Depralin 20mg
Hydroxyzyna 25mg - doraznie
Tranxene 5mg - doraznie

przez makaka 18 maja 2014, 23:52
przede wszystkim nie zastanawiaj się czy będzie dobrze czy nie bo to już powoduje samonakręcanie, trzeba sobie wmawiać, że będzie dobrze, na przekór lękom i strachom wychodzić. Ja z silną nerwicą jeździłam tysiące kilometrów, nie latam samolotami bo mam ogromne lęki wysokości ale samochodem przemierzyłam niezłe trasy zagraniczne, jakoś dawałam radę choć bywało trudno i zawsze musiałam wiedzieć gdzie znajduje się jakaś pomoc medyczna i miałam dodatkowe ubezpieczenie w razie "czegoś", choć to "coś" nigdy się nie zdarzyło za to u nas i owszem pomoc pogotowia nie raz mi była potrzebna, Trzeba wiedzieć, że to tylko nasze myśli powodują ten strach, trzeba nauczyć się je odwracać i myśleć pozytywnie. Dobre sama daję rady a sobie nie umiem pomóc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez poranna 19 maja 2014, 00:41
Wiem jak to jest komus radzic a samemu nie umiec sie do tych rad zastosowac ;)

Ja jade autokare za granice, martwie sie ze bedzie goraco, duszno i przede wszystkim ze nie bede mogla wyjsc na swierze powietrze kiedy bede chciala. No i oczywiscie wokol masa ludzi...
Depralin 20mg
Tranxene 5mg - doraznie

przez Zazulka 19 maja 2014, 01:22
Po dwóch miesiącach pełnej dawki esci dopadł mnie dół :( Na szczęście po tygodniu miałam wizytę u lekarza. Dostałam wspomagająco małą dawkę sulpirydu. Na razie jest w porządku, tak jak przed dołem, czyli czuję się prawie zdrowa ;). I nie wiem, czy to sulpiryd, czy podświadomość, czy po prostu dół się skończył bo miał się skończyć. I nie jest to ważne w sumie. Ważne, że TERAZ jest dobrze.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Osa1 19 maja 2014, 10:52
inez3 napisał(a):olastachowsk, początki zażywania leków psychotropowych bardzo często powodują różne działania niepożądane. Z każdym tygodniem brania będzie lepiej :).

-- So maja 17, 2014 7:43 pm --

Osa1, esci to dobry lęk. Stany lękowe uniemożliwiały mi normalne funkcjonowanie. Po ok. 1,5 miesiąca wróciła normalność.
A czemu lekarz zmienił? Asentra nie dawała rady?

duzo skutkow ubocznych , ale po tym co tu czytam esci tez ma uboki ..

przez terminal 19 maja 2014, 10:59
makaka napisał(a):przede wszystkim nie zastanawiaj się czy będzie dobrze czy nie bo to już powoduje samonakręcanie, trzeba sobie wmawiać, że będzie dobrze, na przekór lękom i strachom wychodzić. Ja z silną nerwicą jeździłam tysiące kilometrów, nie latam samolotami bo mam ogromne lęki wysokości ale samochodem przemierzyłam niezłe trasy zagraniczne, jakoś dawałam radę choć bywało trudno i zawsze musiałam wiedzieć gdzie znajduje się jakaś pomoc medyczna i miałam dodatkowe ubezpieczenie w razie "czegoś", choć to "coś" nigdy się nie zdarzyło za to u nas i owszem pomoc pogotowia nie raz mi była potrzebna, Trzeba wiedzieć, że to tylko nasze myśli powodują ten strach, trzeba nauczyć się je odwracać i myśleć pozytywnie. Dobre sama daję rady a sobie nie umiem pomóc.

:) :)
Miałam tak samo - agorafobia :)
Z tego da sie wyleczyc :)
Teraz latam i nie zastanawiam się, gdzie jest szpital ;)
Dobry wieczór państwu. Minęła godzina 20:53. Za chwilę przedstawimy ostatni odcinek serialu "Poprzez prerię Arizony". Ze względu na ogromne zainteresowanie serialem prosimy telewidzów o wyłączenie telewizorów, ponieważ podwyższony pobór mocy może spowodować częściową awarię w podstacji.

przez makaka 19 maja 2014, 16:17
Poranna może na czas podróży łyknij sobie hydro, uspokoi i może uśpi to droga szybciej zleci.
Łykam Eliceę miesiąc, na razie marne efekty więc zwiększyłam sobie dawkę i tak mała bo 7,5 ale zamiast lepiej to mam wrażenie, że jest gorzej. Czy przy zwiększeniu dawki są jakieś nowe skutki uboczne? jak u was to było? cały czas mam taką ciężkość na klatce piersiowej i dziwną głowę, nie jest to ból głowy ale jakby ciężkość, głowa była nie moja, pijana, miał ktoś takie objawy przy Esci? Już sama nie wiem czy wrócić do dawki mniejszej czy się przemęczyć? Jak na razie po miesiącu łykania więcej złego niż dobrego, jeden plus odeszły ataki paniki ale niepokój wewnętrzny cały czas we mnie siedzi, po jakim czasie i to mija?

-- 19 maja 2014, 16:23 --

Terminal ja z nerwicą UWAGA zmagam się ponad 20 lat, przeszłam chyba wszystkie jej objawy, zawsze byłam silna, mocna i uparta i uważałam, że dam sobie radę sama, niestety nie dałam i po raz pierwszy musiałam pomóc sobie po tylu latach lekami, miałam już dość i wierzyłam, że leki pomogą mi wreszcie cieszyć się życiem, na razie z marnym skutkiem. Agrofobię przeszłam, pół roku nie wychodziłam nie tylko z domu ale i z pokoju był problem, pokonałam to sama małymi kroczkami, może nie w 100 % ale w 90 tak.

przez poranna 19 maja 2014, 16:47
makaka nie wyobrazam sobie takiej meczarni bez lekow 20 lat, jestem pelna podziwu dla Ciebie i mam nadzieje ze leki Ci pomoga. Musisz byc bardzo wytrzymala, ja po pol roku odpadla i zaczelam szukac pomocy, ale przyznam ze najtrudniej bylo mi przekonac sie do lekow. Panicznie balam sie tego ze sie uzaleznie od tabletek, ze nie bede mogla bez nich funkcjonowac, poza tym nie lubie samego ''polykania'' tabletek. Mam wrazenie ze sie faszeruje. Do pojscia do psychiatry przekonala nie psychoterapeutka, niestety zrezygnowalam z wizyt pozniewaz nie dalam rady wysiedziec w zaknietym pomieszczeniu godziny, a tym bardziej skupic sie na rozmowie z nia. Tak wiec zdecydowalam sie leczyc lekami...
Co do Twojego pytania odnosnie skutkow ubocznych odpowiem Ci tak...
Zaczynalam od polowy tabletki czyli 5 mg. Pierwsze co mi dokuczalo to jeszcze wieksze mdlosci niz mialam, wariacje zoladkowo-jelitowe, sennosc, brak apetytu, zlosc a nawet momentami agresja naszczescie slowna, klocilam sie ze wszystkimi.
Po 5 dniach wskoczyla na dawke 10mg. Wtedy nasilily mi sie leki, zaczelam sie pocic. Wrocil apetyt ale sennosc nadal zostala. Mialam wiecej energii, oczywiscie kiedy juz sie porzadnie wyspalam.
Po 2 tygodniach zaczelam brac 15 mg., spokojnie wskoczylam na ta dawke bez rewelacji. dobrze sie na niej czulam, duzo energi, checi przebywania z ludzmi. Niestety dopadly mnie znowu nasilone leki, kiedy jestem wsrod ludzi a nawet i w domu. dlatego teraz biore 20 mg od paru dni. Najgorzej znosze wlasne ta dawke, mam jakies szumy w uszach, bol glowy, jeszcze wieksza sennosc.
Makaka trzymam kciuki za Ciebie :great:
Depralin 20mg
Tranxene 5mg - doraznie

przez marta80 19 maja 2014, 17:00
kochani ratujcie....

ponad 5mcy bralam depralin 10mg rano....po 4macach zmiejszylam sobie do 5mg...7kg przytylam odkad biore lek((:zalamka..teraz jestem na diecie i dietetyczka powiedz ze trzeba zejsc ztych lekow bo utrudnia nam odchudanie itd...i ja odstawilam je...
dzis jest 9 dzien jak nie biore i masakara...nie wiem co sie dzieje..boli mnie cale cialo...kosci miesni..poce sie....
prosze powiedzcie czy wy mieliscie takie akcje lub podobne po odstawieniu leku??

wiem ze to moj blad powinnam schodzic stopniowo..teraz zaluje((:

przez makaka 19 maja 2014, 17:03
Poranna ja przez te wszystkie lata miałam tyle strachów i lęków przed wszystkim nawet przed łykaniem leków. W swoim życiu niewiele zjadłam tabletek, jedna kiedyś mało mnie nie przekręciła na tamten świat więc bałam się ich przez całe życie jak ognia (nie mówię tu o psychotropach czy antydepresantach) . Dlaczego dawałam sobie radę przez tyle lat sama, bo mimo, że miałam mnóstwo objawów to nie poddawałam się, kazdy ból znosiłam z cierpliwością nie wkręcałam sobie nigdy chorób i tak trwałam a to nerwica jak sama sobie nie pomogę to nikt mi nie pomoże. Po tylu latach gdzieś nieleczona nerwica musiała się odbić i odbiła się na sercu, kłopoty z sercem co rusz pogotowie, umiarowanie serca w szpitalu, strach przed zawałem zrobił swoje i doszły mi ogromne lęki i ataki paniki czego wcześniej nie miałam. Ten co przeżył taki prawdziwy atak paniki to wie o czym mówię człowiek ma wrażenie, że już umiera i to skłoniło mnie do wzięcia leków. Jak widzisz to moja pierwsza randka z tego typu lekami i ogromna wiara w ich moc. Pewnie byłabym już choć trochę w lepszym stanie ale niestety dopadły mnie bardzo poważne problemy życiowe i tabletki też mało w takim wypadku pomagają. Nawet zapisałam się na terapię, wzięłam się solidnie za siebie, chciałam wolności ale życie pokrzyżowało mi moje plany, teraz mam inne priorytety w życiu i nerwica musi dalej we mnie tkwić bo nie mam na nią siły ani siły na walkę z nią, tabletki są teraz dla mnie tylko małym kołem ratunkowym. Przepraszam wiem, że to temat o lekach poniosło mnie trochę i już przywołuje się do porządku bo zaraz na mnie nakrzyczą albo wywalą.

-- 19 maja 2014, 17:09 --

Marta z tego co poczytałam to moga byc takie akcje, z leku należy schodzić stopniowo, to raczej dłuższy proces. Może być tak, że przez parę dni się pomęczysz i wszystko ustanie a ty będziesz uleczona a może być tak, że za szybko zeszłaś i nerwica wróci czego oczywiście nie .życzę.

-- 19 maja 2014, 18:14 --

a i jeszcze jedno pytanie, czy Esci może podwyższać ciśnienie? jakie jest wasze doświadczenie. Zawsze byłam niskociśnieniowcem i przy takim się dobrze czułam, przy tych lekach mam podwyższone i czuję to bardzo.

przez corab 19 maja 2014, 21:17
Witam.Piszę po długim czasie.Zeszłam całkowicie z asentry na rzecz elicea. Czy mi lepiej? nie wiem na pewno jakoś inaczej.5 tygodni 10mg a do dzisiaj dłubię po kawałku wchodząc na 15mg.Czyli jakoś tak 7 tydzień na elicei.
Dziś cały dzień niepokój i lęki.Kurde ale jakoś sobie radzę.Jestem po dwóch terapiach i teraz jestem 3-ci rok na terapii DDA. Jak lęków brak to góry bym przenosiła a jak przychodzą to robię się taka malutka i....mam dosyć :twisted: Dostałam doraźnie hydrę chyba idę wziąć :why:

przez Rashid 21 maja 2014, 20:00
Ja się w sumie spoko czuje i zaczynam schodzić. Obecnie jestem na 7,5mg.

Jedyne na co jeszcze mogę narzekać to czasem na poranki, kiedy nic mi się nie chce, ale to rzadko.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez poranna 21 maja 2014, 22:25
Makaka, ja nie mialabym tyle wytrwalosci co Ty... podziwiam :uklon:
ale dobrze, ze postanowilas rozpoczac leczenie, napewno wyjdzie Ci to tylko na dobre :great:

Moje skutki uboczne te najdotkliwsze, czyli uczucie ciezkiej glowy i bole minely. Teraz czuje jakas pozytywna energie ;)
Mam nadzieje ze ten stan sie utrzyma jak najdluzej tym razem :!:

Pozdrawiam,
poranna
Depralin 20mg
Tranxene 5mg - doraznie

Sortuj wg