ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
156
58%

Nie
75
28%

Zaszkodził
36
13%

Liczba głosów : 267

przez margor26 07 kwi 2014, 11:50
Luki_is_back napisał(a):margor26
Co robić? Nie kombinować nic na własną rękę, nie czytać za dużo i brać tak jak zalecił lekarz.
Normalne, że na początek lek może nas sponiewierać, ale jaki mamy wybór? Trzeba to przetrwać. Kilka dni gorszego samopoczucia i błogi spokój później.

to od jutra calą wezmę pobiorę tydzień a pozniej 20. A moge wziasc 2 tabl. po 10mg? czy musze miec recepte na 20mg?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Luki_is_back 07 kwi 2014, 11:53
2x10mg = 20mg. Bez różnicy czy bierzesz to w jednej tabletce, czy dwóch.
Luki_is_back

przez inez3 07 kwi 2014, 11:54
margor26, a to nie masz zalecenia od lekarza jak wprowadzić lek? Oczywiście, że możesz 2 tabletki zamiast jednej w końcu tak dostałaś.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez margor26 07 kwi 2014, 12:19
inez3 napisał(a):margor26, a to nie masz zalecenia od lekarza jak wprowadzić lek? Oczywiście, że możesz 2 tabletki zamiast jednej w końcu tak dostałaś.

Lekarz kazal brac od razu 10mg przez tydzien a potem 20mg ale ja najpierw chcialam wyczuc lek
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Zazulka 07 kwi 2014, 17:05
Jestem dzielna. Norrrmalnie, jestem dzielna. Obiad na mieście zjedzony, nie umarłam, ciągle żyję ;)
Psycholog umówiony, co prawda dopiero na środę za tydzień, ale wreszcie jakiś konkretny plan jest.
Czuję się dziś wyśmienicie. Trochę klatkę ściska, ale może to za ciasno zapięty stanik po prostu :oops:
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez Ellora 07 kwi 2014, 21:20
Hejhej juz po wizycie...ufff lżej mi

przez Zazulka 07 kwi 2014, 22:36
margor26 napisał(a): Nie wiem jak teraz mam wybrnac z tego przed lekarzem przepisal mi 20mg a ja kupilam 10mg i zaczynalam od 5 a mialam przez tydz 10 a potem 20mg ale sie balam po czytalam ze 20mg to juz jest max mialam fatalne doswiadczenia z paro na poczatku i sie wystraszylam.. Nie wiem co robic
Powiedz, że w aptece nie było innych opakowań a tobie zależało, by jak najszybciej zacząć przyjmować leki. Jeżeli dobrze czujesz się na 5 to moim zdaniem możesz przejść na 10. Im dłużej zwleka się z podniesieniem dawki tym trudniej potem to zrobić. Tak mi wychodzi z lektury forum ;) Ja akurat wprowadzałam powolutku i łagodnie (zgodnie z zaleceniem lekarki). Twój lekarz najwyraźniej jest zwolennikiem szybkiego działania, szybko wprowadzić, szybko skończyć z efektami, szybko zacząć stabilizację.

Nie wiem, czy to ty pisałaś, że leki drogie... Naprawdę radzę trochę się popytać i poszukać tańszej apteki. Ja pierwsze opakowanie Elicei (28x10mg) kupiłam za 32zł. A drugie opakowanie, tym razem Aciprex udało mi się wyczaić za 9,90 (a był też odpowiednik w cenie poniżej 7zł). Niezła przebitka cenowa, prawda? Escitalopram jest na 100% więc jego cena zależy tylko od tego, jak sobie dana apteka wymyśli.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez wieslawpas 07 kwi 2014, 23:03
czy lek ten pomaga na stan napiecia, moim probemem nie sa leki tylko takie ciagle utrzymujace sie napiecie. O uboki nie bede juz pytal bo pytalem.

przez Luki_is_back 08 kwi 2014, 07:32
wieslawpas
Stan napięcia, o którym piszesz to również objaw lęku, który gdzieś w Tobie siedzi.
Esci może na to pomóc, tylko efekt nie będzie spektakularny i szybki, jak na benzo.
Jeśli wystarczy Ci cierpliwości i zaufania do lekarza to jest duża szansa, że się z tym problemem uporasz.
Luki_is_back

przez margor26 08 kwi 2014, 08:22
Zazulka napisał(a):
margor26 napisał(a): Nie wiem jak teraz mam wybrnac z tego przed lekarzem przepisal mi 20mg a ja kupilam 10mg i zaczynalam od 5 a mialam przez tydz 10 a potem 20mg ale sie balam po czytalam ze 20mg to juz jest max mialam fatalne doswiadczenia z paro na poczatku i sie wystraszylam.. Nie wiem co robic
Powiedz, że w aptece nie było innych opakowań a tobie zależało, by jak najszybciej zacząć przyjmować leki. Jeżeli dobrze czujesz się na 5 to moim zdaniem możesz przejść na 10. Im dłużej zwleka się z podniesieniem dawki tym trudniej potem to zrobić. Tak mi wychodzi z lektury forum ;) Ja akurat wprowadzałam powolutku i łagodnie (zgodnie z zaleceniem lekarki). Twój lekarz najwyraźniej jest zwolennikiem szybkiego działania, szybko wprowadzić, szybko skończyć z efektami, szybko zacząć stabilizację.

Nie wiem, czy to ty pisałaś, że leki drogie... Naprawdę radzę trochę się popytać i poszukać tańszej apteki. Ja pierwsze opakowanie Elicei (28x10mg) kupiłam za 32zł. A drugie opakowanie, tym razem Aciprex udało mi się wyczaić za 9,90 (a był też odpowiednik w cenie poniżej 7zł). Niezła przebitka cenowa, prawda? Escitalopram jest na 100% więc jego cena zależy tylko od tego, jak sobie dana apteka wymyśli.

ja za servenon 28tabl. 10mg płaciłam 16zl. Ale dawka jaka mi lekarz przepisał czyli 20mg kosztowała 70zl. Bezsensu ale tak jest taka różnica w cenie.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Tojaaa 08 kwi 2014, 08:31
Cześć z rana, cześć Luki. Nie będę sie powtarzać bo kiła u mnie i zmęczenie życiem. Takim jak do tej pory. Chce normalności, chce być szczęśliwa, a nie jestem. Czekam juz do następnego wtorku i wizyty. Luki daj koniecznie znać po swojej wizycie

-- 08 kwi 2014, 08:32 --

Inez, Zazulka jak u Was?

przez inez3 08 kwi 2014, 08:32
Dzień dobry wszystkim! U mnie dziś jakby lepiej. Nie było porannego bólu żołądka, stres też jakby mniejszy, ale niestety znów pobudka w okolicach 4. Jak się budzę to już nie ma lęku. Nie wiem, może mój organizm zakodował sobie, że o tej godzinie ma się budzić? Wczoraj wizyta u psychologa odbyła się we łzach. Tak mnie dobił wczorajszy dzień, że tylko płakać się chciało. Wczoraj do wielu ciekawych wniosków doszłam. Po powrocie do domu padłam na 3h, więc w sumie z przerwą spałam długo. Kłopoty z jedzeniem nadal są. Niby glodna jestem, a mam opór przed jedzeniem, bo niby mi się gorzej zrobi. To też chyba mam jakoś zakodowane... Nie wiem sama co z tym wszystkim robić...

-- Wt kwi 08, 2014 8:34 am --

Zazulka, jupii, super, bardzo się cieszę :D. Też miałam sukcesy w weekend, a teraz spadek formy...

-- Wt kwi 08, 2014 8:37 am --

A w ogóle jak bierzecie esci? Rano czy wieczorem. Ja się dopiero zorientowałam, że zapisała mi lekarka na wieczór, a ja byłam przekonana, że na rano i tak biorę...

przez xyz90 08 kwi 2014, 09:18
Witajcie! Dawno nie pisałam, ale czytam codziennie co piszecie i jak się czujecie. I ciesze się z sukcesów, trzymam kciuki żeby było ich jak najwięcej! ;) u mnie stabilnie, wróciłam prawie całkowicie do normalnego życia. Robię to czego bałam się jeszcze miesiąc temu, a nawet 2 miesiące mi nie minęły od rozpoczęcia leczenia, więc uważam, że jest to mój mały sukces. W moim życiu pojawiła się osoba dzięki której ta kuracja w jakiś sposób została przyspieszona, ale mój upór też mi w tym pomógł. Pozdrawiam was wszystkich i trzymam kciuki ;)
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu
Czas i tak upłynie..

przez krista 08 kwi 2014, 09:22
Czesc Ja esci biorę rano tak kazała dr.
A tak w ogóle to u mnie dupa ciągle niepokój, brak motywacji nic mi się nie chce robic, jak mam wolne od pracy to spię 10 h.
Do cholery juz mam dosc tej walki o lepsze jutro,a jutro wcale nie jest lepsze.

Sortuj wg