Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez metka 04 paź 2006, 19:22
no to ja dopiszę coś od siebie... co do ataków to miałam i 3 jednego wieczora (w ciągu godziny), raz przyjechało pogotowie, chcieli dać hydroxyzyne ale odmówiłam bo ogólnie zostałam potraktowana jak 'panikara' a byłam przekonana że źródłem kołatania serca nie są nerwy.. no i miałam jeszcze uczucie drętwienia i gorąca w nogach, przy innych epizodach zaczynało się od ucisku w głowie

hydroksyzyna pomaga, ale nie od razu :( , najgorsze jest to że raz słabnę, a raz wręcz przeciwnie, w zależności od 'epizodu'
z tego co wiem przepisuje się leki przeciwlękowe, przeciwdepresyjne, ewentualnie uspokajające, ale sprawa wymaga terapii... od psychiatry dostałam velafax ale żeby zadziałał trzeba czekać, więc prawdopodobnie będę się podpierać hydroxyzyną

pozdrawiam was i życzę wytrwałości..
(a najlepiej byłoby się nie bać)

Zaczalem studia no i zaczalem nowe problemy

przez Adaś2222 04 paź 2006, 19:43
Wiec tak zaczalem studia, licencjat jezyka angielskiego, jezyk uczylem sie wiele lat mialem wiele korkow z tego przedmiotu lecz tu problem na studiach trzeba bardzo duzo sluchac i rozumiec, czytac ze zrozumieniem a niestety ja po prostu caly czas mysle o czyms innym i wychodzi jeden wielki belkot i nic nie rozumiem. Co zrobic aby wycwiczyc sie w sluchaniu nie tylko w skupieniu ale moze na korepetycjach nauczyc sie sluchac? Bo boje sie ze nie dam rady na tych studiach jak nie bede rozumial bo po pierwsze nie znam az tylu slow a po drugie ciezko mi sie jest skupic. Co mi radzicie? Na korepetycje bede na pewno chodzil ale co jesli to nie pomoze?

przez EWCIAAA 04 paź 2006, 20:03
Ewcio ja tez z wroclawia jestem:) Laughing a pomaga ci magnez ???

czy ja wiem ? nie iwme biore bo to ma wyciszac serce licze ze pomaga :0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdalena Anna 04 paź 2006, 21:08
Chlopaku!Nawet nie wiesz jak dobrze Cie rozumiem. Teraz na szczęscie mam sie lepiej ale bywały dni kiedy wszystko mnie maksymalnie wkurzało.Rzecz która w normalnych okolicznosciach nie zdenerwowalaby mnie prawie wcale w gorszym okresie doprowadzala mnie do szalu.Maz to juz mial dosc moich pretensji o nic, ale jest kochany i przetrwal.Caly czas bylam poddenerwowana,wręcz fizycznie czulam,ze wszystkie nerwy mam napięte do granic mozliwosci. Pocieszające jest tylko to, ze to mija-czego jestem najlepszym przykładem.Pozdrawiam Cie serdecznie. Trzymaj się. Będzie dobrze.Musi byc. :D

przez kings 04 paź 2006, 21:33
hej,
ja właśnie się o tym naczytałam to się nazywa bruksizm i jest chorobą, wywołaną oczywiście stresem ale może też prowadzic do powaznych zmian w szczękach i w ogóle. Mója dentystka zrobiła mi taka szynę relaksacyjną i własnie teraz zuzywam już drugą, ciekawe ile jeszcze..... Ale ta szyna pomaga zakłądam ją na noc, po za tym od tego mogą też wystepowac bóle głowy.
także teraz wszyscy zgrztacze DO DENTYSTY ;))
pa
'Gdy są jakiekolwiek wątpliwości to znaczy, że nie ma żadnych wątpliwości.....'

przez Kubelek 04 paź 2006, 21:42
Wiesz co? Jak to Ci nie przeszkadza - to wszystko w porzodku, a tej osobie to zatkaj uszy o!

przez shadow_no 04 paź 2006, 21:55
Super, to wszystko co masz do powiedzenia ?
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Kubelek 04 paź 2006, 22:10
oj sie chyba zart nie udal, przepraszam jesli urazilem

przez JiggaWoman 04 paź 2006, 22:11
U mnie stwierdzono depresję, potem agorafobię itp i po odwiedzeniu paru gabinetów psychiatrycznych wyladowałam na oddziale leczenia nerwic ogólnie z zaburzeniami depresyjno-lękowymi. Nie wiem co mam napisać, bo cokolwiek bym nie napisała to i tak nic nie zmieni. Ostatnimi czasy czuję się coraz gorzej, a najgorsze jest to, że nie mam przyjaciół (chyba z własnego wyboru?), a najbliższa osoba mnie nie rozumie. Bo w sumie w jaki sposób ma zrozumieć skoro nie przeżywa tego co ja? Najbardziej uciążliwe są dla mnie lęki, przez które nie mogę prowadzić normalnego życia w społeczeństwie, czasami mi się już wydaje, że wszyscy mają mnie za dziwaczkę, która nie lubi ludzi i ciągle siedzi w domu.Ale chyba to też już stało mi się obojętne(?). Straszne jest też uczucie bezsensu mojego istnienia, które momentami pogłębia się do tego stopnia, że mam ochotę zasnąć już na zawsze. Myślę, że moja nerwica wynikła z depresji, którą początkowo "leczyłam" sporymi dawkami alkoholu i fety. Jest mi ciężko. [/code]

Podziękowanie

przez wpr82 04 paź 2006, 22:27
Bardzo Ci dziekuje za wsparcie :D
Ja tez mam dziewczynę do której czepiam się o byle g. i boję się , że ona tego nie wytrzyma a tak bardzo ją kocham , ale walcze z tym jak tylko mogę
Wpr82
Wyścig Szczurów dopadnie nas wszystkich

przez pawelcz 04 paź 2006, 22:32
agapla napisał(a):,,rozstroiłam'' ponad 2 lata i do tej pory mnie trzymało(tez było od alkocholu)

i przeszlo Ci?
Lu_80 napisał(a):Ehhhh mnie po takim energy drinku trzyma juz 6 rok .....

A jakie leki bierzesz i czym objawia sie Twoja "depresja czy nerwica" bo nie wiem do konca co to jest? Mnie trzyma drugi miesiac ale jest lepiej niz na poczatku, bo wtedy zawroty byly koszmarne. Jak wygladal u Was poczatek?

przez agapla 04 paź 2006, 22:38
Wracam do zdrowia bo to nerwica która sie pogorszyła pod wpływem alko ,może u ciebie też wczesniej byla (ale mało na nią zwracałeś uwage) i dopiero sie aktywowała pod wpływem tego drina !

przez pawelcz 04 paź 2006, 22:43
agapla napisał(a):Wracam do zdrowia bo to nerwica która sie pogorszyła pod wpływem alko

no to dobrze :) A jakie leki bierzesz i jakie masz/mialas objawy?
agapla napisał(a):może u ciebie też wczesniej byla (ale mało na nią zwracałeś uwage) i dopiero sie aktywowała pod wpływem tego drina

hmm.. raczej jej nie bylo a moze faktycznie nie zwracalem uwagi.. Neurolog powiedzial mi ze to nerwowy wegetatywny "system" i to bedzie stopniowo przechodzic, tylko trzeba sie uspokajac. Na nerwice typowa to nie wyglada ale poprostu ta obawa o swoje zdrowko jest bardziej nasilona. Z tym Rudotelem 1/4 tabletki na noc chodzi o poprostu spokojny "stan ducha".

Sortuj wg