Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez NnNn 07 cze 2007, 21:40
Marianek no jasne ! :D malo tego mi obraz przeskakiwal obracalem glowe w bok a zachwile obraz dochodzil jak dostrajanie odbiornika doslownie hehe ale przeszlo bo nie chcialem o tym myslec ! tobie radze to samo :D
Najwieksze marzenie to obudzic sie ktoregos dnia zdrowym !!

stres, autosugestia a nerwica

przez psyche 13 cze 2007, 21:00
zastanawiam sie nad jedna rzecza.... dlugotrwały stres, lek przed jakas choroba, ktorej się boimy moze podswiadowie wywolac jej objawy. wiem, ze w miare ustepowania stresu objawy powinny zniknać. ale czy istnieje mozliwosc, ze stres spowodowal rozwoj nerwicy, ktorej objawy sa podobne do objawow potencjalnej choroby? troche chyba pogmatwalam...
pozdrawiam

przez slitzikin 14 cze 2007, 06:14
No wydaje mi się, że owszem. Jeśli nie leczony, albo rozwijający się u człowieka, który nie zdaje sobie sprawy, że to nerwica. To chyba tak.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to nerwica czy migrena?

przez prisila 18 cze 2007, 13:35
Kochani !
Ostatnio mialam kilka razy takie objawy: Zaczelam zle widziec na oczy,polowe tego na co patrzalam,potem zaczely mi rece dretwiec i usta,jezyk,potem powoli narastajac bol glowy,wrazliwosc na swiatlo,i uczucie,ze chce mi sie wymiotowac.Bol glowy rzechodzi dopiro po 6 godzinach(najczescuíej jak juz zasne ze zmeczenia bolem) Mialam juz pare razy takie ataki ,ale bez tych problemow z widzeniem i uczuciem,ze chce mi sie wymiotowac. Czy ktos z was tez tak ma? Mial? Zauwazylam ,ze to zwsze przychodzi jak jakis stres mi przejdzie i mysle,ze juz jest wszystko ok. ale myle tez ,ze moze to migren? Juz nie umiem odrozniac ataku od jakis fizycznych boli :( Dlaczego tak jest? Mam juz dosc,ze nie umiem tego pokonac!

przez Mahadevi 20 cze 2007, 18:00
Prisilio, to są typowe objawy migreny. nie martw się nie jesteś sama. Ja mam identycznie. Zawze źle widze a potem dretwieją mi poszczególne części ciała a potem straszliwy ból głowy i wymioty. Masakra. chodze czasem do neurologa ale te tabletki które on mi przypisuje nic nie dają :-(
Łączę się z Tobą w bólu, to naprawde okropne przeżycie :-(
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

przez Aga1 21 cze 2007, 14:08
Czesc ja mialam migrenowe bole glowy.Dziwne bo jak zaczelam leczyc nerwice przeszlo. Zwroc uwage czy te bole nie nastepuja po czym co zjadlas. Migrene moze powodowac kakao, mleko , czerwone wino. Zastanow sie bo moze to jest powodem.Pozdrawiam

Słabe krążenie?

przez nieudacznik 23 cze 2007, 20:41
Witam
Od kilku dni jestem cały blady, co jakis czas mnie mrowią kończyny, dłonie mam całe blade ale czuje wewnątrz nich gorąco, czuje sie słabo i jakoś tak niewyraźnie, zmysł dotyku mam jak po kilku piwach, gdy siedze przy np. komputerze a potem wstane to mam przez chwile biało przed oczami.

Bardzo sie boje co mi może być, podejrzewam ze mam cos nie tak z krązeniem, jestem blady jak trup i boje sie ze moje dni sie konczą, pomocy.

przez NnNn 24 cze 2007, 11:00
mam to samo :cry: jak widac z tym nawet mozna zyc :( do dupy ale mozna :cry: pytanie tylko po co ? dzis nie mowie zbyt madrze bo tak bardzo nie nawidze swoich dolegliowsci :cry: jakie masz mysli co do krazenia bo ja ze serce albo dynka szfankuje . Ale juz mam to w dupie umre to nie bedzie tych glupich dolegliwosci :cry:

przez nieudacznik 24 cze 2007, 11:33
Nie wiem co o tym myslec może mam pozatykane tłuszczem żyły, ale chyba nie bo zdrowo staram sie odżywiać i jestem chudy, mieżyłem niedawno cisnienie i miałem 130/67, puls 80 jakos takie dziwnie niskie a niedawno przeważnie miałem 140/85 puls 100.

Boje sie śmierci bo mam nadzieje że będzie lepiej, że wreszcie zaczne normalnie żyć bez tych wszystkich lęków, tików nerwowych i będe sie zdrowo czuł jak normalny człowiek ale jak mam sie całe życie tak czuc jak teraz to wole umrzeć.

przez NnNn 24 cze 2007, 11:46
moje cisnienie to 116 / 64 i puls 56 np i co ty powiesz na to :( umrzec myslisz ze to takie proste ? ja mysle ze jak masz odwage i zdecydujesz za Boga to proste :( normalnie najpierw meki pozniej smierc :cry: kto powiedzial ze zycie jest latwe :idea:

przez BlueOrange 24 cze 2007, 12:23
"cisnienie i miałem 130/67, puls 80 jakos takie dziwnie niskie a niedawno przeważnie miałem 140/85 puls 100."

mniejsze ciśnienie to się ciesz, 140/90 to jest granica, od której zaczyna się nadciśnienie - dużo bardziej niebezpieczne
puls masz jak najbardziej w normie, gorsze miałeś wcześniej :lol:

wypij sobie herbatę jak jesteś senny i przestań sie przejmować byle czym

przez Mahadevi 24 cze 2007, 19:48
No jeśli chodzi o mnie, to raczej nie...
Migreny mam już dobre 20 lat, pohawiają się zawsze co kilka miesięcy, w momentach w których jestem wyczerpana przez prace, studia, kłotnie w domu + sytuacje lękowo-stresowe. Wtedy po kilku dniach mnie dopada atak migreny. A leki na nerwice/depresje niestety w żaden sposób nie pomagaja przy migrenie bynajmniej u mnie :?
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

przez Akasha666 25 cze 2007, 19:41
Witam, ja juz od lat tak mam ze jak wstaje czy sie obracam to przed oczami robi mi sie bialo... cisnienie amm caly czas niskie... a do tego te mrowienie... nie wiem czy to na tle nerwowym czy jak... a moze od tych durnych fajek...? Tez nie wiem co mam o tym myslec... do tego caly czas mam zmine rece jak trup...

przez Aga1 26 cze 2007, 09:55
Czesc , wiesz u mnie te bole pojawialy sie np, w autobusie, czasem przed jakims spotkaniem czy wyjsciem z domu. Bylo dodladnie jak w migrenie aura, bol polowy glowy i mdlosci. Lekarka powiedziala mi ze to napiecie miesni powodowaly te bole. Przed leczeniem nerwicy doszlo do tego ze bez tabletek przeciw bolowych nie moglam funkcjonowac. Wiem co to sa bole glowy bo tez mialam je ponad 20 lat . Teraaz nie pamietam kiedy bralam tabletke. Tak ze przypyszczam ze jest duze powiazanie nerwicy z tymi objawami. Pozdrawiam serdecznie :idea:

Sortuj wg