Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez IceMan 15 lut 2007, 01:41
przerażona, najprędzej wszystko z tobą ok, tylko niepotrzebnie się wkręcasz z chorobami, najlepiej dowiedzieć się o wszystkich możliwych choróbskach i wszystkie wyeliminować, no i tylko nerwica zostanie...
Przyjaciel forum

przez MEJ 15 lut 2007, 12:46
hej ! wiesz co , a może to jakieś uczulenie??? Pozdrawiam
MEJ

przez Justynka 15 lut 2007, 13:48
Witam! powiem tak.......ja juz nie pamietam jak to jest kiedy szyja nie boli ;) kiedyś bralam na to nawet zastrzyki, masaże i inne cuda. przechodzi a potem znów. Tak to jest mój drogi, jak się napina ciągle mięśnie nawet o tym nie wiedząc :? To dosyć częsty objaw nerwicy, takie napięte i obolałe mięśnie. A jak nadwyrężysz mięśnie to mozesz mieć potem i bóle kręgów i nerwów-możliwe, że stąd to uczucie rwania ;) Ja mam tak samo, jeśli w porę nie dam se na wstrzymanie, tzn. nie robię żadnego relaksu, nie ruszam się, siedzę non stop przy kompie......potem są tego skutki :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slad 15 lut 2007, 18:31
Wesnaa napisał(a):Mi się zdarzają bóle kręgosłupa no i karku--> stres mi ten kark chyba wykończy ;) ewentualnie jakiś masaż mi pomaga w takich chwilach.

Na takie bóle karku oprócz masażu może pomóc ciepło: termofor lub poduszka elektryczna, mięśnie wtedy są bardziej dokrwione i rozluznione. Fajnie się też z tym zasypia (z poduszką elektryczną nie radzę) :smile:

rgds

przez Atkaa 20 lut 2007, 18:39
oj nie martw się, ja też mam raz na miesiąc taki atak bóli pleców, łopatek i ramion, że sią położyć nie mogę normalnie. Czuję się jakbym dzwigała cały dzień albo biegała dookoła miasta. Takie dolegliwości to normalka w tej naszej wyjątkowej chorobie :mrgreen:
z zimna, z wysiłku, z nadziei, z pragnień
drżę każdego ranka
gdy wyruszam w świat...

przez mlodaa91 22 lut 2007, 20:26
kurde ja mam zawsze jazdy żołądkowe związane z nerwicą. pojawiają się z nikąd ( z głowy :] ) i czasami nie mogę nad tym zapanować. po chorobie żołądkowej jutro idę do szkoły, boję się że będę miała bóle brzucha nerwicowe przy czym będę się bać ( moja podświadomość pomyli je ) z chorobowymi :/ Nie mam pojęcia co robić, na samą myśl o jutrzejszym wyjściu ręcę mi się robią zimne i ogólnie brzuch się odzywa :/ A ogólnie gdy o jutrzejszym dni unie myślę, ból brzucha jest nieznaczny....

bolące oczy

przez vallkinger 24 lut 2007, 15:58
od 3 dni bolą mnie strasznie oczy a dokładniej od momentu kiedy mialem atak nerwicy. Chciałem zapytać czego to moze być efekt ? Czy to moze byc podwyzszone cisnienie ? Czy poprostu napiecie emocjonalne - a moze cos innego ? Dodam ze od pewnego czasu mam jakis dziwny swiatłowstrent

HELP

przez emiflo 24 lut 2007, 19:44
ja też to mam, ale po kroplach do oczu mi przeszło .
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez bo 09 mar 2007, 13:56
tachykardia mzoę byc spowodowana:
- nadcvzynnsocia tarczycy, należy wykonac badanie TSH ( gdy ono wyjdzie źle to T3 i T4)
- zbadac poziom magnezu i potasu
-moze towarzysz nadciśnienieniu
-moze być spowodowana nadczynnoscią emocjonalną - nerwicą, prtzelwekłym stresem.
bo

przez Margaret 10 mar 2007, 18:01
Rafik napisał(a):Tachykardia jest formą zaburzeń rytmu serca przebiegającą z szybką, miarową akcją serca. Rozróżnia się następujące typy „szybkiego bicia serca”: tachykardia zatokowa, migotanie przedsionków, częstoskurcz nadkomorowy i częstoskurcz komorowy.

Uczucie bicia (kołatania) serca w klatce piersiowej (tętno wyczuwalne na ręce czy szyi może osiągnąć wartości od 100 do 180/min)
Zawroty głowy, mroczki przed oczami, uczucie jak przed omdleniem (do pełnego omdlenia włącznie)
Duszność, uczucie niemożności nabrania powietrza
Ból w klatce piersiowej (zwykle jest to ból o charakterze bólu dusznicowego)
Napadowy kaszel

Szybkiego kontaktu z lekarzem wymaga:
Epizod szybkiego bicia serca trwający dłużej niż 5-6 minut
Narastające uczucie duszności
Nasilający się ból o charakterze bólu dusznicowego

Nom, tyle znalazłem. Ale chyba wysarczy.

Mam to prawie codziennie :roll: i strasznie serce boli...
ExModerator

przez Magdalena Bednarek 10 mar 2007, 18:18
Jak sądzcie czy tętno 120 to już tachykardia? ostatnio z bijącym jak "dzwon" sercem i tętnem właśnie 120 "zawitałam" na pogotowie. Mam takie tętno często. Czy to już tachykardia waszym zdaniem?
majta

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 14 mar 2007, 14:29
jestem pelna niepokoju, bo prawie kazdy, kto ma nerwice, pisze o wysokim tetnie i cisnieniu. ja tez tak mialam na począdku. serce walilo mi bez przyczyny, np. siedzac na kanapie i czytajac, nawet do 130 uderzen na min, do tego przerywalo. badania EKG, Holterai echo wyszlo ok. mialam tez dosyc wysokie cisnienie, dochodzace do 160-180-/ 80-100. odkad zaczelam sie leczyc u psychiatry i brac leki (seroxat i zomiren), cisnienie teraz mam za niskie, gora 90-110/55-70, i tetno ktore niedochodzi nawet do 70. najczesciej to 62, 67. kiedys mialam 57. natomiast te "przerywania" nieustaly, czasem trwaja bez przerwy caly dzien. przy ostatniej wizycie, powiedzialam lekarzowi o tym, stwierdzila, ze to moze byc objaw dzialania lekow, ktore wyrownuja cisnienie, i wkrotce, wszystko dojdzie do normy, tylko ze ja te leki biore juz 3 mies, a niskie cisnienie i tetno, nadal sie nienormuje. wyp[icie kawy, daje poprawe, ale na krotko, a potem odczuwam kolatania i bole serca.
czasem zastanawiam sie czy ci wszyscy lekarze, dobze robia zganiajac wszystko na nerwice, bo mam czasem wrazenie, ze ta choroba to super wymowka.... masz niskie cisnienie-nerwica, wysokie-tez nerwica, boli cie to czy tamto, towniez nerwica. pozatym, stwierdzenie przez lekarza (psychiatre), ze w takich przypadkach kiedy cisnienie jest tak niskie i tetno, to dobze jest sobie wypic np drinka, lub 50-tke, jest dla mnie conajmniej smieszne tymbardziej ze przy lekach ktore biore niewskazane jest picie alkoholu.
napiszcie mi czy tez macie problemy z niskim tetnem i cisnieniem i jak sobie radzicie w takich przypadkach
pozdrawiam serdecznie i cieplutko
lidia
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

przez bo 14 mar 2007, 19:51
Magdalena , zrób sobie holter serduszka i się dowiesz. Każe tętno w spoczynku powyżej setki to tachykardia. Pytanie czym jest spowodowane. Holter pokazę czy masz tachykardię, jesli tak lekarz zleci badanie tarczycy i poziomu magnezu oraz potasu.
Na początek dla włąsnego komfortu proponuje odstawić kawę, pepsi i historyjki z kofeiną....
Ostatnio edytowano 14 mar 2007, 20:00 przez bo, łącznie edytowano 1 raz
bo

przez Magdalena Bednarek 14 mar 2007, 19:57
"bo" - dziękuję za podpowiedź Holtera zrobię napewno i odezwę się jeśli można po badaniu. Pozdrawiam
majta

Sortuj wg