Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez shadow_no 19 wrz 2006, 19:06
darekk powiedział bardzo ważną rzecz.
Ja dodam od siebie tylko tyle, że nerwicowcy lubią się jeszcze nad tym zastanawiać, co dodatkowo ich nakręca.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Ciśnienie w głowie !!!!

przez madzia250 20 wrz 2006, 09:55
Witam wszystkich
w poniedziałek zmienilam psychiatre i juz na noc kazała mi zarzyc Afobam 0,25 i Tranxene 5 mg. w nocy obudzilo mnie ogromne cisnienie w glowie , szumy w uszach i dziwne uczucie w okolicy czola i nosa. przy jakimkolwiek poruszeniu zawroty glowy i dziwne uczucie cisnienie i szumow w uszach, glowie i nosie. We wtorek miala zakaz brania lekow (bo musialam zrobic przerwe pomiedzy Velafax a seroxat) tak wiec we wtorek wzielam tylko afobam i na noc tranxene. oczywiscie dostalam ogromnego ataku paniaki w srodku dnia. dzis pierwszy dzien brania seroxatu (20mg). tylko mam problem bo jak pojawily sie te dziwne objawy w nocy z poniedzialku na wtorek to do tej pory nie ustepuja i czuje sie jakbym dostala pala w glowe. zawroty, cisnienie w uszach glowie i nosie. czy ktos z was tak mial bo bardzo sie denerwuje. na poczatku myslalam ze krzywo spalam, pozniej ze sie przeziebilam a teraz to juz nie wiem. chyba tranxene nie ma takich skutkow ubocznych???
jeszcze jedno pytanie czy mozna z kims porozmawiac w ciagu dnia poprzez to forum bo jestem nowa i zreszta niezbyt dobra jezeli chodzi o komputery.
z gory dziekuje i pozdrawiam

przez Dąbrówka 20 wrz 2006, 11:23
Dokładnie takie objawy towarzyszyły mi przez 2 lata a od następnych dwóch sporadycznie mam takie nawroty. To typowe objawy nerwicy - tak powiedziała mi psychiatra. Potem brałam leki: Alprox doraźnie, magnez w zastrzykach od 1cm-10cm i jeszcze jakiś lek anty lękowy ale nie pamiętam cóż to było (Duński lek). Takie objawy jak opisujesz miałam codziennie jak wspomniałam przez dwa lata co doprowadziało mnie do totalnego załamania ale po kuracji lekami mam je sporadycznie - najczęsciej jak jestem zmęczona, po nieprzespanej nocy, przy zdenerwowaniu i to jest okropne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez KrzysztofT 20 wrz 2006, 18:34
Malcolm

Wcale nie trzeba żyć. Nie ma "przymusu".
Życie to jedna wielka iluzja. Rodzisz się, dorastasz, przychodzi starość i modlisz się, aby umrzeć zanim zaczniesz robić pod siebie. Wszystko co masz i tak przeminie. Przyjaciele, praca, rodzina - wszystko się skończy. A z każdego zostanie "blada kość i wieczny mrok". Więc dlaczego trzeba - bo tego "chcą" inni?

przez Toshiro 20 wrz 2006, 18:50
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

przez KrzysztofT 20 wrz 2006, 19:44
Malcolm

To było pytanie retoryczne. 8)

dziwne dziobanie w glowie

przez kamka 20 wrz 2006, 21:16
witam

chcialam sie zapytac czy moze ktos ma to co ja dziwnie mnie boli glowa co 2 min kuje mnie w glowie nie wiem co to moze byc bardzo sie martwie ze cos jest zlego i wpadam w panike bardzo sie boje ze jestem cieszko chora czy moze ktos z waz tez tak ma :cry: :cry: :cry:

POZDRAWIAM

przez Liwia 20 wrz 2006, 21:44
CZeść. Ja mam podobnie. Kłuje mnie w różnych miejscach na głowie. Zwłaszcza z tyłu. Czasami są to silne ukłucia, że również wpadam w panikę. Mam też uczucie ściągania skóry na głowie,palenia, takie ciarki. Okropne uczucie. Nie wiem czy to nerwica. Mam zrobione badania, są ok, ale ciągle wątpię w nie.
W każdym razie u mnie najpierw był ból głowy, a potem lęki. Czy to możliwe, że to tylko nerwica?
Też masz inne objawy?
Pozdrawiam

przez peace-b 21 wrz 2006, 00:08
To raczej nerwica lub schorzenie neurologiczne (np. lekkie skrzywienie kręgosłupa). Jeżeli myślisz o guzie to muszę Cię uspokoić bo charakteryzują się ona przede wszystkim nieustającym wielogodzinnym bólem. Dla pewności możesz zrobić badanie tomograficzne.
Beznamiętny trans, mechaniczny
Tępych zmysłów zgrzyt, genetyczny

przez ^.Lyanne.^ 21 wrz 2006, 00:41
Jeżeli towarzyszy temu silna panika, to istotnie - może być to nerwica. Możesz też poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie na przebadanie głowy.
...!"Panować nad sobą to najwyższa władza"!...

przez kamka 21 wrz 2006, 10:50
witam

tak mam tez inne obiawy to jest traszne ja tez mialam robione badania rezonanz magnetyczny glowy i nic nie wykazalo a mi dalej jest zle liwia jesli chcesz to mozemy porozmAWIAC NA GG

POZDRAWIAM

[size=9:][ [i:][b:]Dodano[/b:]: Czw Wrz 21, 2006 10:02 am[/i:] ][/size:]
TO JEST MOJ MUMER NA GG 893760

Sortuj wg