nie zdalem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nie zdalem

przez anonim98 23 sie 2014, 18:39
Mam 16 lat, Nie zdałem w 3 gimnazjum, strasznie się boje co dalej, nie wiem czy mam zostać w tej szkole czy iść do innej, boje sie nowej klasy, jestem kłębkiem nerwów. Z tego wszystkiego boli mnie ciągle głowa, nie mogę wysiedzieć w miejscu.

nie zdalem

przez pysiunia 23 sie 2014, 22:28
anonim98, Przecież niezdanie do następnej klasy to nie katastrofa. Nie każdemu nauka idzie "jak z płatka".
Jakie są powody tego, że nie zdałeś ?
Czy oprócz problemów w nauce masz problemy w rodzinie ?
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.
Jestem sobą, bo oryginały są więcej warte niż kopie :)

nie zdalem

przez antananarywa 23 sie 2014, 22:42
e tam... mam znajomych, ktorzy powtarzali klase i normalnie na studia poszli i przyjaciol mieli. problemy sa tak problematyczne jak sami uznamy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nie zdalem

przez ekspert_abcZdrowie 23 sie 2014, 23:13
anonim98, nie chcę marginalizować Twoich problemów, bo zapewne niezdanie do kolejnej klasy jest dla Ciebie ogromnym problemem i martwisz się, ale chciałabym Ci napisać, żebyś spróbował nabrać do tego trochę dystansu. Przecież to nie koniec świata ani żadna katastrofa. Jeżeli przyczyną Twojego niezdania było olewanie nauki, to po prostu bardziej przysiądź do książek w tym roku szkolnym, a na pewno Ci się powiedzie. Jeżeli masz problemy z nauką, nie wstydź się o tym powiedzieć i poprosić o pomoc, o dodatkowe wytłumaczenie. Możesz skorzystać z zajęć wyrównawczych itp. Ja chodziłam w szkole podstawowej z kolegą, który dwa lata pod rząd nie zdał. Był fajnym kolegą, lubianym w klasie. Z nami zdał i poszedł dalej. Pomagaliśmy mu, wspieraliśmy, tłumaczyliśmy, czasem dało się ściągnąć. ;) Potem Tomek poszedł do szkoły z zawodem i dobrze sobie teraz radzi. Nazywaliśmy go "tatuś", bo był od nas o dwa lata starszy, ale on śmiał się z tego i "ratował" swoją sytuację poczuciem humoru. anonim98, wierzę, że i w Twoim przypadku wszystko ułoży się pomyślnie. Powodzenia!
Psycholog

nie zdalem

przez papierowykot 23 sie 2014, 23:26
antananarywa napisał(a):e tam... mam znajomych, ktorzy powtarzali klase i normalnie na studia poszli i przyjaciol mieli. problemy sa tak problematyczne jak sami uznamy.

Ta wypowiedź może zadziałać na niekorzyść.

nie zdalem

przez Druid 24 sie 2014, 00:54
anonim98, jak to mawiają, "będzie inaczej, niż się spodziewasz". Przynajmniej masz luz z większości przedmiotów (powtórkę znaczy)
Powodzenia, niech moc będzie z Tobą
Druid

nie zdalem

przez lojantka 24 sie 2014, 01:01
papierowykot napisał(a):
antananarywa napisał(a):e tam... mam znajomych, ktorzy powtarzali klase i normalnie na studia poszli i przyjaciol mieli. problemy sa tak problematyczne jak sami uznamy.

Ta wypowiedź może zadziałać na niekorzyść.

zgadzam się
lojantka

nie zdalem

przez wiejskifilozof 24 sie 2014, 09:41
Ja mam 37 lat i nie zdałem w 7 klasie.Pierwsze słowa mojej mamy były takie:wypierdalaj mi z domu.

nie zdalem

przez JużTuByłem 24 sie 2014, 10:31
anonim98 to ,że nie zdałeś to akurat mały pikuś,teraz Ci to wygląda na duży problem a ,jak będziesz miał 20 to się pośmiejesz z tego.Kwestia czemui nie zdałeś ,pewnie nie chodziłeś ,załatw sobie w obojętnie jakiej szkole indywidualne,a pozniej najwyżej przepiszesz do zwykłej klasy.A co Ci się dzieje ? same nerwy ? Bez lęku ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

nie zdalem

przez Laura1234 24 sie 2014, 12:59
Detektywmonk twoja mama jest naprawdę ,,miłą,, kobietą

nie zdalem

przez anonim98 24 sie 2014, 13:44
Laura1234 napisał(a):Detektywmonk twoja mama jest naprawdę ,,miłą,, kobietą

hehe uśmiałem się

nie zdalem

przez Midori 24 sie 2014, 14:34
anonim98, jak byłam w trzeciej klasie gimnazjum to trafiła do nas osoba, która nie zdała więcej niż jeden raz, a została wybrana zastępcą przewodniczącego, więc nie ma się co przejmować na zapas tym, co będą myśleć inni. ;)
Midori

nie zdalem

przez papierowykot 24 sie 2014, 14:56
Midori napisał(a):anonim98, jak byłam w trzeciej klasie gimnazjum to trafiła do nas osoba, która nie zdała więcej niż jeden raz, a została wybrana zastępcą przewodniczącego, więc nie ma się co przejmować na zapas tym, co będą myśleć inni. ;)

A co oznacza w ogóle zastępca przewodniczącego? Z tego ma wynikać ze nic się nie stało?
Takie gadanie do niczego dobrego nie doprowadzi. Wszelkie teksty typu: "znałem/am osobę która nie zdała n razy i żyje" są przeznaczone do produkcji nieudaczników usprawiedliwiających się ludźmi, których niepowodzenia podają za przykład nie znając przyczyny tego niepowodzenia. On powinien odkryć co powoduje jego porażkę, zrozumieć przyczyny,
a następnie starać się z tym walczyć.

nie zdalem

przez Midori 24 sie 2014, 15:00
papierowykot, zauważ, że nie da się zrozumieć swoich błędów, jeśli umysł zatruwa myślenie typu "co będą myśleć inni". Takie gadanie do niczego dobrego nie prowadzi? Wręcz przeciwnie. Pokazuje, że można się odbić od dna i stać się kimś. Małymi krokami.
Midori

Sortuj wg