kiedy mamy dość..

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

kiedy mamy dość..

przez k123 13 mar 2014, 23:06
Od dłuższego czasu mam coraz bardziej dość.. Już wcześniej tak miewałam, głównie to zasługa lęków i świadomości, że za szybko sobie nie odpocznę.. Całe weekendy od piątku studia, a cały tydzień praca, nerwowy okres, nie mogę wziąć teraz wolnego bo jestem potrzebna.. Dochodzę w końcu do takiego momentu, że w pracy się chowam, zamykam oczy wierząc ze wszyscy się odczepią i mnie nie wyrzucą, w szkole nie wytrzymuje wtedy na zajęciach i wychodzę, w domu nic nie robię.. Niby nie jest to aż tyle obowiązków (a może jest ale ich nie wykonuję ze stresu), ale stres że muszę coś wykonywać co jest stresujące zaczyna pochłaniać moje życie i po jakimś czasie jestem kłębkiem nerwów i dostaję gorączki i choroby kiedy te nerwy puszczą..

Moim największym marzeniem jest rzucić pracę albo szkołę..

Też tak macie? Co robicie w ciężkich okresach? Marzę o długich wakacjach.. Ale ile razy w roku bym musiała jechać, nerwy szybko wykańczają.. Was też?

kiedy mamy dość..

przez Dominik Brzus 14 mar 2014, 14:54
Witam Cię serdecznie k123.

Znam to z autopsji, tymbardziej, że teraz mam dosyć pracowity okres, w którym jest masa obowiązków i "problemów". Jestem zdania, że najlepszą opcją jest skupienie się na rozwiązaniu tych "problemów".

Spójrzmy teraz troszeczkę w przyszłość ... Załóżmy, że rzucisz szkołę, rzucisz pracę ... Jakie korzyści będziesz z tego miała? Kim będzie ta nowa osoba, którą będziesz? Czy to sprawi, że wszystkie Twoje problemy znikną?

kiedy mamy dość..

przez zapominalska 15 mar 2014, 16:11
To jest tylko takie złudzenie, gdy mamy dużo spraw do zrobienia mamy tego dość i pragniemy o długim wakacjach, odpoczynku. Ja np. jestem teraz takim przykładem, że ten tzw. odpoczynek też może wykańczać :) Musimy w codzienności znajdować czas na wszystko, na pracę ale także na odpoczynek. Gdy ma się to wyważone to wtedy nie ma problemu :)
Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg